Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

@sylwekdm włączając podgląd w ddt4all z kamery cofania na rlinku mam możliwość dostosowania linii do obrazu góra i dół. Jeśli te same parametry wbijam potem i zapisuje to po resecie wszystko wraca do poprzedniego stanu ?

 

Co może być powodem tak kiepskiej jakości obrazu? Sama kamera? Podłączyłem 2 i na obu tak samo źle wygląda. Ręce opadają 

IMG_20220911_150021.jpg

Edytowane przez pingus21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pingus21 napisał:

Jeśli te same parametry wbijam potem i zapisuje to po resecie wszystko wraca do poprzedniego stanu

Spróbuj na innym RadNav.

5 godzin temu, pingus21 napisał:

 

Co może być powodem

Jakie to kamerki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sylwekdm

 Co sądzisz o tej? 

https://interlook.pl/product-pol-2361-KC-021-Uniwersalna-kamera-cofania-HD-o-szerokim-kacie-widzenia-i-w-metalowej-obudowie.html

 

 

A tak na marginesie, to aż taki deficyt kamer do grandtoura?  Czemu kamera do znaczka jest za 190 a do kombi za 500?

Edytowane przez pingus21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, podłączyłem się złączkami pod przewody 21,22,23,24 (nie znalazłem gdzie wiazka jest zakończona, szybciej było pociągnąć kabel od klapy). Natomiast po aktywacji kamery w ddt nie wykrywa jej (sprawdzałem multimetrem napiecia na przewodach i jest brak 6v) co może być przyczyną? Jest jakiś bezpiecznik osobny od kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącza się na ekran, z boku widok czujników natomiast na polu kamery pokazuje że niepodłączona lub uszkodzona. Sprawdzę 3x jeszcze te szybkozłączki.. może przy wpinaniu kostki coś się odłączyło (malo tam miejsca do manewrowania)

Odłączałem akumulator za każdym razem.

 

Edit: wszystko działa mierzyłem 6v nie do masy tylko do plusa od sygnału kamery dlatego pokazywało 0, widocznie musiałem błędnie opisać sobie kolory (kabel który kupiłem ma inne) stąd całe zamieszanie.

Edytowane przez mati0394
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja ostatnio zamontowałem ori kamerkę i uruchomiłem w r linku. Wszystko działa tylko przy małym ekranie jest lipa jak zmniejsza obraz bo pokazuje wizualizacje czujników parkowania. 

I tu mam pytanie do was czy jest możliwość wyłączenia na ekranie r linka odległości z czujników, a zostawienie tylko dźwięku i widoku z kamerki ? Ewentualnie gdzie szukać ustawień z czujników parkowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2023 o 21:00, kuszu napisał:

jest możliwość wyłączenia na ekranie

Jest w ddt4all. Za to odpowiada prawdopodobnie ten parametr:

park.thumb.png.92f6e083a5630e3c7f390cbae771d153.png

 

W dniu 18.01.2023 o 21:00, kuszu napisał:

odległości z czujników

A wyświetlanie czujników możesz przenieść na prędkościomierz:

https://megane.com.pl/topic/77339-rlink2-instalacja-ukrytych-aplikacji-dla-polski-poradnik-aktywacja-aa-na-wszystkich-r-linkach-poradnik/?do=findComment&comment=525380

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie kupiłem taką oto kamerę numer katalogowy to - OE kamera cofania Renault Megane IV 4 284427774R - a przewód przeciągnąłem sobie sam, ale nie mam wtyczki do kamery więc przewodziki sobie dolutowałem ale nie wiem na których pinach jest zasilanie a na których sygnał video, ktoś się orientuje ?

kamera1.jpg

kamera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!