Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

A oto fotki, deszczowo trochę było; 

1677338313775.thumb.jpg.09284b0c2ec636681e497d3761756c78.jpg

_______________________________________

w ustawieniach można sobie odwrócić zarówno w pionie jak i poziomie;

1677338387504.thumb.jpg.cdaf666986882483de9041ba04d76fea.jpg

_______________________________________

obraz z boku;

1677339790530.thumb.jpg.0f45ab92dbc0f96a1d0f72dc3cb7f5f7.jpg

_______________________________________

 z daleka ;

1677338387483.thumb.jpg.5151fb9c83f17a7d73f75765e14745f6.jpg

_______________________________________

a to ile ma obciąć obrazu też w trybie deweloperskim można ustawić, tu jest trochę mniej haka ;

1677339790544.thumb.jpg.28e1d02033cf7d9bed6992134a1906e5.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2022 o 18:20, mati0394 napisał:

W klapie właśnie nie ma już ostatnio szukałem więc zostało sprawdzić  pod fotelem kierowcy?

Wiązki na kamerę faktycznie nie miałeś w klapie? Widziałem temat,gdzie pisałeś,że idzie tam 6 kabli i kolega z forum odpisał Ci,że mało prawdopodobne jest to by były tam kable do kamery.

Ja u siebie mam również 6 kabli dlatego pytam by nie narozbierać się tym bardziej,że teraz się wszystko łamie 😅

 

W dniu 25.02.2023 o 17:02, tificzes napisał:

w ustawieniach można sobie odwrócić zarówno w pionie jak i poziomie;

Jak tego dokonałeś?

Które opcje/ustawienia?

Szukałem w apce ddt4all i nic nie znajduję a jak widać da się to wszystko zmienić programowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

W dniu 23.02.2023 o 14:15, tificzes napisał:

Zwykłej linki 4x0,5 ale nie widziałem jeszcze obrazu z tej kamery więc nie wypowiem się czy nie powinien być przypadkiem w ekranie.

IMG_20230222_153359.jpg

Witam 

Utknąłem w takim samym miejscu

Czy ktoś może podesłać rozpiskę pinów do tej kamery że zdjęcia 

Gdzie obraz i zasilanie

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam to żółty na tym zdjęciu to był plus zasilania a minus zasilania kamery sprawdź miernikiem, omomierz pokaże ci zwarcie pomiędzy dwoma kabelkami to będzie minus zasilania oraz masa masa sygnału video, no i pozostaje czwarty kabelek czyli sygnał video. Jeżeli znajdziesz te zwarte i masz dostęp do jakiegoś monitora z wejściem video to nawet jeżeli zasilanie i sygnał video pomylisz to w moim przypadku (szukając metodą prób i błędów tak właśnie zrobiłem) nic się nie stało, może z 10 sekund zasilanie dałem na video a kamera to przeżyła, działa do dziś. Zaznaczam tylko że kolory kabelków nie odpowiadają oryginalnej wiązce, lutowałem jak mi pasowało, jeżeli ktoś ma blisko i potrzebuje pomocy w dolutowaniu tych kabelków i rozpoznaniu gdzie co jest to zapraszam.

Edytowane przez tificzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Cześć ... 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Przekopałem się przez wątek i nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Megane `19 w sedanie czy jak kto woli grandcoupe ... ojciec wymyślił sobie kamerę cofania i kupił tylko kamerę.
Wiązka do kamery w klapie jak i całym samochodzie aż do R-link`a obecna.

W klapie schowana za gumą uszczelniającą wraz z wiązką do guzika otwierania bagażnika.

Aktywacja w przez tryb developerski + twardy reset pikuś.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Moje pytanie dotyczy znaczka, z ASO udało mi się "wyrwać" nr części - 908893657R - dostępność oryginału nowego w ASO na "za miesiąc" i koszt około 230 zł.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Macie wiedzę czy do sedana podpasi z czegoś innego np z hb lub Talismana ? 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

I pytanie pomocnicze co z guzikiem otwierania ? 
Znika i pozostaje tylko pilot i guzik w kabinie ?

Czy może jest jakieś alternatywne (oryginalne) miejsce montażu ?  

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam 

 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli guzik do zaorania nie będę dziurawił klapy.

Musi wystarczyć pilot i otwieranie ze środka.

Najważniejsze to kompatybilność znaczka z krzywizną klapy.

Jak ktoś coś wie, to miło będzie jak się podzieli informacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedawnym zakupie Meganki 4 powiem wam,że jakość tej kamery jest dość słaba. Do mojego wczesniejszego auta tj  meganki 3 dokupiłem kamerke z androiem 10 ( na ali ) i miała też  kamere cofania co się montuje z tyłu auta , podłącza sie pod tylne światło cofania i jakość była mega dobra w porównaniu z tą kamerką z M4 . 

Za kamerke z androidem  10 i YT i mozliwoscia nagrywania dałem ok 650zł  i brakuje mi tej jakości teraz  w M4 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!