Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem silnika


beerman71

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę poczytać przypadek odnośnie czujnika wału ;Pęcherze powietrza w paliwie

igorz .Decyzja: Zabieram samochód z warsztatu, kupuję CLIPa i po wymianie 4 (słownie cztery) czujników położenia wału problem zniknął. Czwarty czujnik oryginalny zakupiony w ASO Renault wymieniłem sam.

Istotna uwaga kolegi aniewa ;

-czy wymieniono filtr paliwa?? ,

-uruchamiać auto z odkręconym korkiem wlewu paliwa

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podmieniłem czujnik temperatury i spalania stukowego, bez zmian w trakcie kręcenia rozrusznikiem odpala i natychmiast gaśnie

Czujnik położenia wału mam nowy,ale podmieniałem też z mojej megane 1,6 którą jeżdżę cały czas, z otwartym wlewem też próbowałem

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie powrócić do tej skrzynki UPC. Sam posiadam tajemniczy moduł, który z zewnątrz wygląda bardzo dobrze, a po jego podłączeniu auto zupełnie nie odpala. Wcześniej było właśnie tak, że auto nagle potrafiło sobie zgasnąć i za nic nie szło go zapalić. Dopiero po długim czasie, jak się namyślił, to odpalał, ale za długo nie chodził. Zmiana całego UPC miała miejsce chyba w październiku zeszłego roku, do dzisiaj się nie powtórzyło. UPC zamroziło auto kompletnie po jego wymyciu kontaktem, teraz w ogóle nie zapala, a nie miałem tyle cierpliwości żeby czekać kilka dni i codziennie sprawdzać czy kiedyś tam ruszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trakcie kręcenia rozrusznikiem odpala i natychmiast gaśnie

Z czymś takim spotkałem się raz, jak akumulator rozładowałem za mocno zostawionymi zapalonymi światłami. Alarm się włączył i nie umiałem go wyłączyć skutecznie. Musiałem ten wyjąć, podłączyć inny, wtedy było możliwe wyłączenie alarmu i normalne uruchomienie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem te trzy elementy,sterownik,blokada zapłonu,stacyjka.Czy któryś z nich to moduł UPC,bo powoli jestem jeszcze bardziej głupi niż byłem

 

Dodano: 10 sty 2017 - 13:42

jeszcze jedno pytanie jeżeli to nie jest to co wymieniłem, to gdzie to ustrojstwo się znajduje

post-97374-0-20610500-1484051656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane skrzynkę UPC z bezpiecznikami masz po prawej stronie akumulatora, ona jest przykryta osłonką trzymającą się na dwóch śrubkach. W Scenicu chyba podobnie jest, niżej zdjęcie diesla, ale pokazuje położenie UPC.

post-68208-0-39824200-1484053977_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem te trzy elementy, sterownik, blokada zapłonu, stacyjka. Czy któryś z nich to moduł UPC,bo powoli jestem jeszcze bardziej głupi niż byłem

Tylko, że to nie jest od scenika II. To co pokazałeś jest od scenika I. Secnik II zamiast kluczyka ma kartę. Daj zdjęcie tego auta, bo już zgłupiałem jakie naprawiasz i podaj rok produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!