Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabo świecą przednie światła (soczewki)


Rekomendowane odpowiedzi

Cena tych nowych podanych w linku ewidentnie wskazuje na to, że to są chińskie zamienniki, a nie oryginały.

Taki nowy zamiennik po bardzo krótkim czasie może świecić gorzej jak stary oryginał. O szczelności i parowaniu już nawet nie wspomnę, bo to kilkakrotnie już na forum było opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 5gr... Jestem świeżo po regeneracji soczewek u kolegi peugeot i z czystym sumieniem mogę polecić trzeba chwilę odczekać ale warto i kasy trochę zostanie. Oryginały najtańsze widziałem po 450zl za sztukę a w tej aukcji na bank jest zamiennik bo nawet wskazany producent inny, a jeśli kolega chce wsadzić przedliftowe to czeka go także zmiana zderzaka...

 

Także nie bać się tylko wyciągać swoje lampy pisać do kolegi umawiać się i chwilę poczekać a będzie ok. a resztę kasy przeznaczyć na przyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szczelności i parowaniu już nawet nie wspomnę, bo to kilkakrotnie już na forum było opisane

 

Dobrze, że o tym wspomniałeś.

U mnie w Meganie 2 parowały od środka oba reflektory "od nowości" .

Po kilku reklamacjach w ASO były nawet te reflektory wymienione ( podobno, bo różnicy nie zauważyłem) - bez pożądanego efektu.

Problem w pewnym sensie sam rozwiązałem zdejmując gumowe zatyczki do reflektorów- para miała gdzie uciekać.

Regenerując reflektory trzeba je wyjąć wysłać, czekać na pewno kilka dni.Jak ktoś pracuje autem na co dzień ( tak jak ja) to nie może sobie na to pozwolić, a do tego jaką mamy pewność założenia oryginalnych nowych soczewek?

Czy Renault sprzedaje serwisom same soczewki? Trudno mi w to uwierzyć.

 

Ja wyznaję taką religię , że skoro oryginały są do doo.., to zawsze szukam alternatywy i zamienników, które bywają lepsze od oryginałów.

Jako przykład pierwszy z brzegu podam osłony przednich amortyzatorów do M3 - oryginalne rwały się w palcach po 2 latach eksploatacji , a polskie o połowę tańsze zamienniki od oryginałów pracują już 5 rok i są jak nówki.

Podobnie zrobiłem z czujnikiem temperatury w lusterku kierowcy, widać na forum jaka to plaga jest, więc nie ma co kupować drogich i wadliwych oryginałów.

Kolejny przykład to ogranicznik drzwi w M3 , podobne zjawisko. Zamiennik rozwiązuje temat na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja kasa, Twój wybór... Zawsze można kupić używki a widziałem i po 100zl na alle i wysłać te a autem jeździć do chwili odebrania zrobionych ( też to rozważałem) natomiast tak jak stwierdzasz nie podwazam zamienników lecz bazuje na opiniach innych niektórym świecą ładnie inni narzekają... Zresztą widać na forum i takie przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Jak zamiennik, to polecam szczerze firmę DEPO.

Jakość oryginału albo lepsza, np. do Nissana Primera gdzie mocowania żarówki są metalowe a nie plastikowe jak w oryginale).

Wymieniłem tego trochę i zawsze było ekstra.

 

Cena do polifta megane trochę wysoka faktycznie, ale może można poszukać coś za 500 PLN za komplet

 

http://allegro.pl/reflektory-lampy-renault-megane-ii-06-08-l-p-2szt-i6543229667.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei kupiłem nowe depo do megane II lift cztery lata temu. Pasowały idealnie, szczelność była ok. Ale pewnego dnia po ok 3 latach wymieniłem żarówkę kierunku i zaobserwowałem zmieniający kolor odbłyśnik, mało tego, w depo odbłyśnik jest z tworzywa a nie metalowy. Sprzedałem je i zakupiłem nowe valeo z czarnym wnętrzem.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki są montowane nowe oryginalne VALEO , zamienników nie zakładam ani innych Chińskich badziew.

Z resztą zawsze można przyjechać osobiście poczekać parę godzin i wymienię na waszych oczach.

Z resztą nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć wszystkiego od A do Z.

Forum nie jest dla mnie do zarabiania pieniędzy , tylko dla wolnego luźnego czasu aby pomóc i pogawędzić.

A teraz moi drodzy mykam dalej na warsztat modzić/przerabiać/tworzyć pasję . Pozdrawiam <piwko>

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!