Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wzmacniacz w Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od jakiegoś czasu studiuje temat CA w Megane 3, do tej pory kupiłem głośniki Audio System M130 plus wzmacniacz Pioneer GM-A3602.

Czy ktoś kto już podłączał wzmacniacz w tym samochodzie, może mi powiedzieć jak najlepiej skąd i którędy poprowadzić kable do wzmacniacza i z powrotem?

Sygnał do wzmacniacza będzie bezpośrednio z kabli głośnikowych. Czy ciąć gdzieś przewody od głośników, czy lecieć od radia? Jeśli tak to jak się do niego najlepiej dostać? Wiem że kabli nie przeprowadzę do samych drzwi i muszę lecieć na standardowej instalacji.

Wszelkie rady będą mile widziane.

Dzięki z góry!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam na swoim przykładzie wzmacniacz>konwerter, sygnał brałem z prawego i lewego głośnika z tylnych drzwi głośników, wlutowałem się bezpośrednio w odpowiedni kabel we wiązce, musisz ściągnąć plastik koło słupka i dostaniesz się do sterty kabli. Tak po za tym wszystkim nie podepniesz wzmacniacza do fabrycznego radia od Renault, chyba, że jakiś elektronik wyciągnie Ci sygnał 2x RCA z przed końcówki wzmacniacza, tak więc pozostaje Ci sygnał z tylnych głośników, ale to nie będzie już to samo co prosto od radyjka, kupno nowego radia np: Pioonier wiąże się z dodatkowymi kosztami, chyba, że nie zależy Ci na sterowaniu z manetki i wyświetlaczu. Żeby dostać się kablem do akumulatora, o ile pamiętam jak to robiłem, wyciągałem komputer, plastiki i coś tam jeszcze, wtedy dopiero mogłem dostać się kablem przez gumę przewodów, ogólnie ciężko mi było, może dlatego, że to diesel i jest bardzo zabudowany i robiłem to pierwszy raz..

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzięki wielkie za odpowiedź, generalnie czy bym się podpiął bezpośrednio pod przednie czy tylne głośniki to nie będzie chyba różnicy? A z tylnimi będzie prościej ...

Mam wzmacniacz z konwerterem sygnału od głośników więc troszkę sprawa ułatwiona.

A pod przednie głośniki gdzie się podpiąłeś z kablem od wzmacniacza?

 

PS Jak z jakością dźwięku z takim konwerterem do wzmacniacza od sygnału głośnikowego?

Edytowane przez kermiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma chyba znaczenia, ja podpinałem się pod tylne i było ok, kablem od wzmacniacza tym co daje zasilanie, ten gruby czerwony z bezpiecznikiem 20A (tak było u mnie) puściłem przez cały samochód do akumulatora.

Co do jakości to dla przeciętnego słuchacza może być ok, jeżeli masz w miarę wydajny sub (polecam z BASS-REFLEXEM) troszkę pusty bass, jak dla mnie ale ogólnie mogłobyć, wszystko zależy od człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, cudów nie wymagam... aby było trochę lepiej niż jest. Bo jest tragedia.

Ostatnie pytanie. Kable zwrotne od wzmacniacza do głośników przednich gdzie podpiąłeś? Za radiem? Przy drzwiach?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzmacniacz miałem tylko podpięty SUB (zmostkowany). Do wzmaka idzie kabel masy(czarny), sterowania(niebieski), zasilania(czerwony) i 2 kable RCA, które wychodzą z konwertera do wzmaka. Sygnał do konwertera pobrałem z tylnych głośników drzwi, trzeba ściągnąć plastik słupka, następnie ten plastik niżej na spodzie (przy okazji pościągaj sobie tylne siedziska, bez tego też się nie obejdzie) i pod wykładziną znajduję się zaizolowana wiązka kabli (ciężko ją rozedrzeć było), musisz poszukać tam kabla odpowiadającego głośnikowi w drzwiach, bez miernika się nie obejdzie. Taka sama zasada jest z prawą stroną jak i lewą, przygotuj sobie troszkę kabelków bo te od konwertera są króciutkie.

Generalnie byłem zadowolony, troszkę trzeba się okręcić na konwerterze i wzmaku, żeby to wszystko scalić w całość, aby grało sensownie, ale gra dużo lepiej niż standard, przynajmniej jakiś basik jest. Jest dużo tematów jak to wszystko ogarnąć na necie i nie musi to być konkretnie do Megane 3 bo zasada jest taka sama w każdym samochodzie, jeśli chodzi o taki układ.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Mam pytanie czy ktoś może przeciągał kable z komory silnika do wnętrza kabiny w Megane III i może podpowiedzieć, którędy można je puścić? Przymierzam się do montażu przednich czujników parkowania ale po rozebraniu nadkoli nie znalazłem zaślepki lub jakiegokolwiek otworu, przez który mógłbym przeciągnąć kable do kabiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

UP! 
Czy przeciągał może ktoś kable od akumulatora do wnętrza, żeby podłączyć wzmacniacz? Wiadomo, którędy najlepiej? Jak najlepiej dobrać się do miejsca gdzie są fabryczne kable?

Połączyłem z istniejącym tematem - mireczek01
 

Użytkownik woytus udokumentował przeciągnięcie kabla zasilającego wzmacniacza z aku do kabiny:
http://www.strefacaraudio.pl/topic/38426-przeprowadzenie-kabla-zasilającego-pod-maske-megane-iii-rs/?hl=megane+iii
update: Udało mi się przeciągnać kabelek bez wiercenia przez otwór od linki do otwarcia maski. Zmieścił się tylko dlatego, że przeciągałem dość chudy kabelek (4mm2). 
Do wyciągnięcia linki z gumy na przejściu trzeba po prostu szarpnąć za biały plastik trzymający linkę.
trzeba planować conajmniej 3h. 
Z grubszym kablem będzie kłopot i trzeba kombinować z wierceniem.
można próbować bez rozbierania wychodząc od kabiny, ale będzie ciężko...

Edytowane przez zordinho
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeciągnięcie przewodu nie jest dużym problemem (robiłem to w dieslu, w benzynie pewnie będzie podobnie). Moim zdaniem najłatwiej obok głównej wiązki idącej do kabiny. Trzeba wyciągnąć obudowę akumulatora wraz z komputerem oraz obudowę filtra powietrza. Następnie dobrać wiertło do grubości kabla i przewiercić gumę obok wiązki ale ostrożnie i nie za blisko żeby jej nie uszkodzić. Potem tylko od strony komory silnika włożyć przez otwór drut i w kabinie zamocować do niego kabel, który przed przeciągnięciem trzeba nasmarować czymś śliskim (może być mydło, wazelina, byle nie olej) inaczej nie przeciągniemy. Gdy to już zrobimy bez problemu przeciągniemy przewód :) Cała robota (rozebranie, przeciągnięcie przewodu i złożenie wszystkiego) zajęła mi nie całe 3 godziny. Powodzonka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!