Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka sygnalizująca faktyczne wypalanie DPF


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałeś czy masz 5 wtryskiwacza lub grzałki nurnikowe? Nie wszystkie meganki z 1,5 dci posiadają grzałki.  Samą diodkę możesz wstawić do licznika np, do komory świec żarowych, kolor dasz np. niebieski lub zielony i to będzie wystarczające by odróżnić od standardowego działania danej kontrolki. Sam namalowany ideogram jest biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

U mnie wypalanie jest średnio co 350 km.i jak się zaczyna to silnikiem szarpie..jak czytam to jeszcze nikt takich objawów nie  miał..jeśli to norma to żadne kontrolki nie są  mi potrzebne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, simla napisał:

jeśli to norma to żadne kontrolki nie są  mi potrzebne. 

Filtr wypala się stosunkowo często i jeżeli masz szarpanie to faktycznie ta kontrolka nie jest do niczego potrzebna. Przy normalnej pracy kontrolka też nie jest potrzebna, służy bardziej zaspokojeniu własnej ciekawości niż czemukolwiek innemu. A te objawy z szarpaniem to nie jest norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy jest na grupie jakaś osoba, która zakładała taką kontrolkę wypalania się filtra DPF w Renault Megane III w silniku 1.9 lub 2.0 dCi?

Edytowane przez sebnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 14:45, bsikorsky napisał:

Papuga :?: 

 

Powiedz mi kolego czy przy odpaleniu samochodu mrygnie Ci dioda? Pytam, bo podpiąłem się pod elektrozawór 5 wtryskiwacza (Fioletowy kabel plus, Brązowy minus diody) i do tej pory nie zauważyłem, żeby przy odpalaniu auta było jakieś mignięcie/mrygnięcie diody, a połączenie jest prawidłowe, bo sprawdziłem wszystko kilka razy. Czytałem w tym temacie, że osoby które mają 1.5 dCi mają przy odpaleniu auta mignięcie diody jako test wykonawczy.

 

Jak będzie możliwość to proszę o odpowiedź osoby, które mają ten patent założony w Megane III, może tylko tutaj jest ten problem?

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.9 :!: - Prezes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ale żadko mignie, czasem też jadąc się zaświeci i zgaśnie, a na wypalanie się włącza jak wyjade za miasto (nie za każdym razem)

Edytowane przez bsikorsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Bardzo ciekawy wątek o DPF (znowu bryluje w temacie  Aniewa, gratulacje za olbrzymią wiedzę i wytrwałość).

Po uporaniu się ze swoimi wtryskiwaczami w MEGANE III 1.5dCI,  po 7 latach pojawiły się kolejne  wątpliwości czy wtryskiwacze nie zapchały mi filtru DPF.

Częste awarie wtryskiwacza piezo 8200903034

Zrobiłem testy DPF CLIPEM po rozgrzaniu silnika i przy około 2 tys obrotów

 

image.thumb.png.b482897711eb2d4edf5dc01417bfb32a.png

 

Niepokoją mnie parametry

PR1079 PRZEBIEG OD OSTATNIEJ UDANEJ REGENERACJI           67373 km

PR914  LICZNIK UDANYCH REGENERACJI                                      12

 

Aktualny stan licznika około 85k

Wynika więc z tego że historia wypalania jest niepełna, niemożliwe jest aby co 7 tys km było wypalanie.

Ale nie wiem do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!