Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV GT Grandtour 205 TCe - opinie


proarnes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy są tutaj użytkownicy samochodu jak w temacie? Interesuja mnie opinie i wrazenia z użytkowania.

- czy sa jakies problemy/niedorobki?

- czy sprawdzi sie jako auto dla rodziny 2+2?

- wrazenia odnośnie skrzyni EDC

 

Niestety w necie nie znalazłem zbyt wiele informacji, szczegolnie o wersji grandtour.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem pytaj o konkrety , bo faktycznie w wielkim skrócie to:

- czy sa jakieś problemy/niedoróbki? - każdy samochód ma jakieś niedoróbki, o kilku nawet wspominałem w wątku u siebie

- czy sprawdzi sie jako auto dla rodziny 2+2? - jak nie masz 2 metrów wzrostu to z tyłu jest bardzo dużo miejsca, ale to oceń sobie w salonie

- wrażenia odnośnie skrzyni EDC - do ideału bardzo dużo brakuje, natomiast generalnie jest spoko. Można się jej nauczyć, chociaż mnie drażni okropnie zmiana biegu 3>4

Generalnie, z perspektywy czasu osoby o większym gabarycie mają duży problem z wygodną pozycją w "kubełkach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie skrzyni EDC założyłem nawet osobny temat w dziale z silnikami 1.2, niestety bez odzewu. Tak więc u mnie delikatne szarpnięcia występuje przy 1>2, 2>3, 3>4, 3 następne wchodzą jak w masło i nic nie czuć. W przyszły wtorek jestem na wymianie oleju (zdecydowałem się na wymianę po 2 tys.) to od razu spytam. Aczkolwiek nie spodziewam się innej odpowiedzi jak: "Ten typ tak ma" choć wiem, że nie ma, bo na jeździe próbnej nie było czuć absolutnie żadnej zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno pytać o konkrety nie wiedzac co może być problemem w tym aucie. Liczyłem poprostu na wrażenia i spostrzeżenia z realnego użytkowania. Czytałem oczywiście kilka testów ale to nie to samo.

Mam troche wątpliwości ponieważ obecnie jeżdże ostatnim Citroenem C5 i jest to świetny samochód, stawiający pod wieloma względami poprzeczekę wysoko. Jedyne co mogę mu zarzucić to że chciałbym troche wiecej "samochodu w samochodzie", jeśli wiecie co mam na myśli. To jest idealny samochód dla mnie za 20 lat.

Jedną z wiekszych wątpliwości jest ta skrzynia. Czytałem, że nie grzeszy kulturą pracy, co potwierdzacie. Pytanie czy jest to kwestia softu czy jej konstrukcji. Geble, daj prosze znać co powiedzą w serwisie.

Co do innych rzeczy to myślę, że ilość miejsca by przeszła (mam 182 cm) ale wygoda foteli jest dla mnie ważna. Niestety po c5 w wiekszości samochodów mam wrażnie, że siedze jak na taborecie. W Megane GT jeszcze nie siedziałem ale wybieram się po świetach bo ogłasza się u mnie w mieście.

Na koniec dwa konkretne pytania:

- czy prawdą jest że tempomat działa tylko do 140 km/h, tzn. nie da sie go zablokować z wyższą predkością? czytałem również ze aktywny tempomat działa słabo, prawda?

- prawdą jest, że nie ma opcji doświetlania zakrętów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy prawdą jest że tempomat działa tylko do 140 km/h, tzn. nie da sie go zablokować z wyższą predkością? czytałem również ze aktywny tempomat działa słabo, prawda?

W wersja wyprodukowanych po którymś tam (chyba wrzesień) podniesiono prędkość do 150 - u mnie już tak jest

 

- prawdą jest, że nie ma opcji doświetlania zakrętów?

Prawda. GT ma LEDy, które podobno bardzo szeroko świecą i nie ma takiej potrzeby. Miałem doświetlanie w poprzednim samochodzie, ale teraz nie czuję jakiegoś wielkiego braku tej opcji. Halogenów z przodu też nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LED-y i owszem świecą szeroko, ale i tak mi się coś włącza przy skręcie i doświetla, ale to już tylko na żółto (to już nie jest LED na 100%), jakoś tak z boku...

Edytowane przez Kaloteck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z użytkowania aktywnego tempomatu?

Z tego co czytałem, to działa w zakresie 50-140km. Nigdy nie jeździłem z aktywnym, więc trudno mi ocenić czy taki zakres jest na tyle sensowny, żeby wydać na to kase? Jak się zachowuje kiedy zejdzie poniżej 50?

Rozważam zakup z 130TCe z EDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie posiadam ale z tego co doczytałem:

- działa od 40 do 150 km/h

- poniżej 40 poprostu sie wyłącza (w wielu markach działa od 0 co jest bardziej praktyczne chociażby w mieście)

- jeśli ma się aktywny to nie można go używać jak zwykłego

O wrażeniach z użytkowania może wypowie się ktoś kto ma, sam chętnie poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda, wiem bo jeździłem. Wyłącza się poniżej 40, co jest mocno wkurzające. Powinni to jak najszybciej poprawić, skoro dziś nawet byle za przeproszeniem Skoda Fabia ma radar potrafiący płynnie wyhamować do 0. No i co ciekawe, ten sam badziewny radar jest w Talismanie i Espace, Scenic też. Wstyd...

Edytowane przez Kaloteck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam 

Podłączę się do wątku w sprawie zakupu Megi 4 GT 205.

Aktualnie szukam jakiegoś fajnego autka z mocą ok 180-200hp. Megane IV mi bardzo podoba, a można wręcz powiedzieć, że "choruje" na jej punkcie.

Kolega ma wersje 1.2 TCE BOSE z GT line i na prawdę fajnie się tym autkiem jeździ ale dla mnie jest za mało dynamiczny,

 

Czy ktoś z Was może trochę pomóc doradzić w temacie zakupu?

- auto ma być do normalnej codziennej jazdy (robię dziennie max 50 km, autostradą do pracy w te i z powrotem), po Krakowie sporadycznie, ale też mi się zdarza jeździć, więc jeśli chodzi o spalanie to może być różnie z tego co wyczytałem na forum... poprzednio jeździłem Leonem 2 FR 2.0 TDI, wszystko było OK z tym autem, później BMW F30 328i XDrive 8b aut - potwór nie samochód :), ale palił 9-9,5l średnio przy mojej codziennej jeździe, pojeździłem niecały rok i poszedł dalej. Teraz miałem passata B8 2.0TDI przez 4 miesiące - super auto, ekonomia itd ale takiego karawanu to nie potrzebuje w moim wieku (30lat i bez dzieci)

- autem chce pojeździć ok 7 miesięcy, później mi się znudzi i pójdzie na handel więc tak na prawdę tu jest moja największa obawa czy takie auto się w miarę szybko sprzeda.... opinie o renaulcie są jakie są, te auta też nie są jakieś super tanie w wersji GT205 czy to w zakupie czy utrzymaniu i sprzedaży, a z tego co widzę po otomoto to niektóre auta stoją po parę miesięcy już....

No i kolejny aspekt... idzie zima więc korzystanie z 205hp będzie utrudnione, więc się zastanawiam czy nie poczekać z kupnem czegoś do wiosny.

Będę wdzięczny za odpowiedź :)


 

Edytowane przez TomkiG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!