Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

aerial

Megane III phII "Skontroluj samochód" po ładowaniu akumulatora

Recommended Posts

Cześć,

Niedawno zakupiłem Megane III Grandtour z 2012 roku z silnikiem 1.5 DCI 110ps.

Trochę postała podczas załatwiania dokumentów (niecałe 2 tygodnie) i pojawił się komunikat "słaby akumulator, włącz silnik" i kluczyk. Trochę pojeździłem, ale to okazało się zbyt mało żeby doładować aku, więc postanowiłem go podłączyć do prostownika. Odpiąłem klemy i naładowałem akumulator. Po podpięciu klem na desce rozdzielczej pojawił się komunikat "Skontroluj samochód" tym razem bez błędu...

Czym to może być spowodowane? Mam powody do obaw? W serwisie mogę umówić się dopiero na koniec przyszłego tygodnia...

Pomożecie?

W menu mam tylko ustawienia czujników parkowania, wycieraczek itp. Nie ma nic związanego z błędem.

Jeśli faktycznie to pojawiło się po ładowaniu prostownikiem to na milion procent poszedł bezpiecznik na module odłączającym akumlator. Jak patrzysz na auto z przodu to masz takie pudełko do którego podłączona jest klema + , interesuje Cię lewa strona tego pudełka powinien być kabel a zaraz pod kablem taka zaślepka a pod nią jest bezpiecznik (5)

Przeważnie ten błąd wynika z tego właśnie modułu, pozdrawiam

• Zwycięzca 1

Zgadzam się z przedmówcą. Wymieniłem akumulator. i zrobiłem zwarcie przy klemie ujemnej i też był komunikat skontroluj samochód oraz start/stop do kontroli. Po  wymianie bezpiecznika wszystko zniknęło. Oczywiście zostaje jeszcze skasować błędy zawiązanie z brakiem zasilania. 

Dzięki  wielkie sadisticescape bo chyba bym nie wpadł na to.

Edytowano przez mikolaj95

Witam.

Pewnie i ja będę musiał wymienić ten bezpiecznik. Zmieniłem akumulator na nowy i po tej operacji pojawiły się komunikaty "Skontroluj samochód", a po nim "Start & Stop do kontroli".

Dnia 11.12.2017 o 00:56, sadisticescape napisał:

Jak patrzysz na auto z przodu to masz takie pudełko do którego podłączona jest klema + , interesuje Cię lewa strona tego pudełka powinien być kabel a zaraz pod kablem taka zaślepka a pod nią jest bezpiecznik (5)

Czy można dostać się do tego bezpiecznika bez wyjmowania modułu? Jak to wygląda na zdjęciu? Jaki to jest bezpiecznik - chciałbym wcześniej przygotować go sobie, by od razu wymienić.

@yugo a akumulator kupiłeś do START-STOP?

Tak. Fiamm ECOFORCE VR760 - AGM

Dnia 11.12.2017 o 00:56, sadisticescape napisał:

interesuje Cię lewa strona tego pudełka powinien być kabel a zaraz pod kablem taka zaślepka a pod nią jest bezpiecznik (5)

@sadisticescape jesteś wielki. Problem rozwiązany. Rzeczywiście był to bezpiecznik w module odłączania akumulatora. Okazało się, że dostęp do niego jest całkiem dobry.

Informację "...interesuje Cię lewa strona tego pudełka..." uściśliłbym "lewa wąska ścianka" :rolleyes:

Do wiedzy ogółu dochodzi więc informacja, że ta przypadłość może zdarzyć się również przy wymianie akumulatora (na marginesie - jestem pewien, że przy podłączaniu nowego AKU nie zrobiłem żadnego zwarcia).

W poprzednim zapytaniu do Ciebie nie byłem pewien co znaczy "... bezpiecznik (5)", czy jest to numer bezpiecznika z jakiegoś schematu, czy jego wartość. Okazało się, dzięki mojemu zadowoleniu, że to wartość 5A (miałem go w zapasie).

Kolego @sadisticescape należy Ci się duże piwo. <ok>

x

Do usług.

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się