Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Skontroluj samochód" po ładowaniu akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

ESP wyłączysz tylko na postoju z włączonym silnikiem.

Aku 40 Ah to za mały bo ma za mały prąd rozruchowy i najprawdopodobniej nie jest EFB. Mogą, ale nie muszą być problemy z rozruchem i ładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc z pracy udało mi się wyłączyć i włączyć kilka razy podczas jazdy przy prędkości 20-25 m/h sprawdzałem na innych prędkościach i się nie dało już nic zrobić. Próbowałem na światłach podczas postoju tez żadnej reakcji. 
Cos musi blokować dlatego mam ten pomarańczowy kluczyk. 
Nie mam Clipa żeby podpiąć. Zwykły scaner nie pokazuje żadnych błędów.

Dodam jeszcze ze ktoś przede mną wymieniał pompę ABS a ja wymieniłem przednie czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest czujnik prędkości obrotu wokół własnej osi i przyspieszenia. Tak jakby kontroluje położenie kabiny względem toru jazdy i położenia kierownicy.  Współpracuje z systemem ESP. 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku element zaznaczony czerwonym prostokątem obok ręcznego. Przykręcony do podłogi pod gąbką.

Edcja: pomyłkowo wklejony rysunek z SC III.

ESP.thumb.jpg.044310ef210c919f50b6d1d4fcf5184d.jpg

 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo. A możesz mi jeszcze powiedzieć rozmieszczenie masy w samochodzie . 
Jedna jest na bloku od strony skrzyni biegów , druga masa jest pod pompa abs a gdzie jest 3 bo od aku odchodzą 3 kable? Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 9.01.2019 o 22:35, yugo napisał:

Witam.

Pewnie i ja będę musiał wymienić ten bezpiecznik. Zmieniłem akumulator na nowy i po tej operacji pojawiły się komunikaty "Skontroluj samochód", a po nim "Start & Stop do kontroli".

Czy można dostać się do tego bezpiecznika bez wyjmowania modułu? Jak to wygląda na zdjęciu? Jaki to jest bezpiecznik - chciałbym wcześniej przygotować go sobie, by od razu wymienić.

Cześć,

Również mam problem z tym komunikatem. Chciałbym sprawdzić ten bezpiecznik, zlokalizowałem go ale zaślepka siedzi mocno. Nie mam doświadczenia a nie chcę nic urwać czy uszkodzić. Proszę o informację czy można go wyjąć bez wyjmowania modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie uszkodzisz. Poruszaj nim na boki to powinien wyjść. To jest taki kapturek pod którym siedzi bezpiecznik. Ja też mam błąd df083 obwód modułu sterującego start stop ale mój bezpiecznik wyglądał na cały. Podmieniłem na nowy ale błąd bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź. Bezpiecznik był OK, podmieniłem na nowy ale komunikat bez zmian. Na jesieni czeka mnie wymiana akumulatora i wtedy wrócę do tematu. Teraz mam baterię z 2013 (poprzedni właściciel musiał go podładować i podmienić przed sprzedażą) i w zimne poranki włączała mi się "usterka ładowania akumulatora". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ujemnej klemie jest moduł elektroniczny, który ma coś wspólnego z systemem Start&Stop. Czytałem kiedyś na jakimś zagranicznym forum. Ja najpierw poszedłem tym tropem (podmieniłem ten moduł), ale to nie było to. U mnie winny był spalony bezpiecznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

hej, mam ten sam problem w fluence 1.6

dodatkowo na liczniku przestały pokazywać mi się strzałki podpowiadające zmianę biegów, czy moze to być jakiś czujnik sprzęgła?

rozwiązał to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!