Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brud kurz pod osłoną licznika


Rekomendowane odpowiedzi

Jak mozna zdjac obudowe licznika. Chodzi mi o te srebrne ramki bo chce sie dostac do wyswietlaczy by usuna. Z tamtad Stamtąd kurz. Rozwiazanie super. Aby tam sie kuz dostawal. Ten samochod ma wiecej wad niz takie paseratti b5 :/

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tez próbuje znaleźć sposób na wyczyszczenie szybki licznika tej od przebiegu i informacji z komputera. Po dwóch latach jest tak zasyfiona, że po bokach nic praktycznie nie widać.

Można wsunąć kartkę pomiędzy szybkę wyświetlacz, zero zabezpieczenia jakąś uszczelką.

Ogólnie autko spoko, ale za dużo drobnych mankamentów po dwóch latach użytkowania:

- brudny licznik

- strzelający ogranicznik drzwi kierowcy

- stukająca półka tylna

- ćwierkający wentylator chłodnicy po wyłączeniu silnika

 

pozdrawiam

Edytowane przez XanderIII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to robiłem 2 dni temu i najtrudniejsza czynność w tym wszystkim to wyjęcie licznika (bułka z masłem, ale w tym wypadku najtrudniejsza czynność :D). Będziesz potrzebował dwie płaskie blaszki, żeby po bokach wcisnąć i zegar wychodzi, potem odpinasz jedną wtyczkę od zegara z tyłu i gotowe, przeźroczysta szybka plastikowa siedzi na zatrzaskach do o koła, więc żaden problem z jej demontażem, przez czyszczeniem polecam przejechać licznik delikatnie czystą ściereczką z mikrofibry bo "kuce" dość dobrze siedziały, przynajmniej u mnie na liczniku, potem w obrót idzie powietrze z kompresora i składanko. Prosta czynność a tak wiele daje :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeźroczysta szybka plastikowa siedzi na zatrzaskach do o koła, więc żaden problem z jej demontażem,

Dzięki za informację. Jutro biorę się za robotę. Mam pytanie, szybka ma zatrzaski z tyłu licznika, czy trzeba ja demontować od przodu, podważając ją.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały licznik siedzi "dziurze" na dwóch zatrzaskach, masz dwie płaskie dziury po bokach licznika, jeśli o to pytasz, trzeba się trochę po siłować jak jeszcze nie był nigdy wyciągany, wbijasz blaszki i ruszasz na delikatnie w boki wciskając, a jednocześnie próbujesz DELIKATNIE chwytając za ramkę zegara ciągnąć do siebie, przynajmniej takim sposobem ja to zrobiłem bez żadnych ubytków/uszkodzeń, wszystko musi być z wyczuciem po woli żeby nie uszkodzić.

Co do zatrzasków to szybka ma zatrzaski jakby na kantach po całości, jak wyciągniesz, będziesz widział wszystko po każdym zatrzasku delikatnie odpinaj, musisz uważać bo te zatrzaski to papierowe są ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli łatwo coś urwać i dopiero będzie. Wrzucenie uszczelki (tak wiem, księgowi robią samochody) aż takim wielkim wymysłem nie jest. To licznik z megane 1 gdzie wystają te wstawki do resetowania km już mniej łapał kurzu. Jak będziesz zdejmował to wrzuć fotki.

PS. u mnie ogranicznik też strzela przy 100 tys. Dałem oleju na wszystko się rusza i trochę ustało. Może smar byłby lepszy... I tak muszę kiedyś żarówkę zrobić więc pewnie bok będę zdejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki licznik wyjęty. Mogę wrzucić parę fotek, będziesz wiedział gdzie są zatrzaski i jak manewrować narzędziami, żeby licznik wyszedł. Jak już wyjdzie, to rozebranie go to małe piwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!