Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zapłonu cylinder trzeci.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku przepraszam za kolejny temat, w którym poruszany jest ten sam wątek, jednak niestety po przejrzeniu kilkunastu wcześniejszych nie doszukałem się odpowiedzi.

Posiadam Megane II z roku 2003 w silniku 2.0 16V benzyna. Przy zakupie na komputerze wywalał błąd sondy, po usunięciu błędu przez sprzedawcę (i jednocześnie mechanika) problem zniknął, w drodze powrotnej zapalił mi się CHECK silnika oraz kontrolka SERVICE, podłączyłem komputer i błędy jakie się wyświetliły to: P0303 (Cylinder nr 3 wykryte wypadanie zapłonu), P0300 (Jednocześnie w wielu cylindrach wykryte wypadanie zapłonów lub losowo w różnych cylindrach) oraz P0711 (Obwód czujnika temperatury oleju przekładniowego). Dodam, że błąd wyświetla się raczej na ciepłym silniku, często przy chwilowym zatrzymaniu (np. na światłach) pojawia się mrugająca kontrolka silnika.

Kroki jakie do tej pory poczyniłem (i nie przyniosły żadnego efektu) to:

- wymiana wszystkich świec,

- sprawdzenie kompresji (po 12 na każdym cylindrze),

- zamiana cewek swoimi miejscami (ciągle wyskakiwał cylinder trzeci),

- sprawdzenie przewodów od cewek zapłonowych.

Czy myślicie, że przyczyną może być koło zmiennych faz rozrządu, dodam że auto ma przejechane 150 000 km i najprawdopodobniej nie było wymieniane?

Jeżeli nie, to czy macie może pomysł co jeszcze mogę sprawdzić? Może ktoś się spotkał z podobnym problemem.

Za pomoc w dotarciu do usterki wysyłam dobry regionalny browar! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiana cewek swoimi miejscami (ciągle wyskakiwał cylinder trzeci),

Raczej podmień na inne sprawne. Też, tak miałem, że mimo zamiany cewek błąd pozostał na jednym. Wymiana cewki pomogła. Spróbuj pożyczyć cewki, może to będzie to.

Raczej na 100% nie będzie to KZFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wszystkie cztery cewki zostały podmienione na te z laguny (laguna jeździła na moich i w niej żaden błąd nie wyskoczył) u mnie nadal to samo. Przeczyściłem przepustnicę, wymieniłem filtr powietrza i wezwałem "specjalistę" z Clipem, rezultaty jakie wyświetliły się na monitorze, wstawię poniżej. Sprawdziłem jeszcze wtryski, czy każdy z nich podaje paliwo (na oko wszystkie dawały podobną ilość). Pomysłów dalej już nie mam... Może komuś udało się uporać z tym problemem?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Następny w kolejce stoi filtr paliwa (który nie podejrzewam, aby wpłynął na naprawę tego błędu) oraz podejrzana jest mi sonda oraz czujnik temp. zasysanego powietrza.

 

thumb_hosting_zdjec_1495649893__img_20170523_173603.jpg thumb_hosting_zdjec_1495649915__img_20170523_174748.jpg

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

 

Problem rozwiązany, winna była sonda lambda znajdująca się za katalizatorem, jej umiejscowienie (pod samochodem) wpłynęło na przetarcie oraz zerwanie dwóch z czterech przewodów. Pomogło zalutowanie oraz ponowne zabezpieczenie przewodów.

Edytowane przez Krystian0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!