Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podmiana lusterka wewn. na elektrochrom.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
58 minut temu, gapski napisał:

skąd w skrzynce bezpieczników wziąć sygnał 12V po wrzuceniu wstecznego

Chyba tylko ze skrzynki bezpieczników pod maską lub w kabinie z dużego złącza przy słupku przednim po stronie kierowcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, ja nie mam problemu skąd wziąć zasilanie po stacyjce, tylko mi chodzi o sygnał +12V po wrzuceniu wstecznego żeby lusterko się rozjaśniało przy cofaniu tak jak w oryginale. Nie chcę ciągnąć kilometrów kabli z tylnej wiązki, stąd moje pytanie gdzie ten sygnał mogę ukraść w skrzynce (która wtyczka, jaki kabelek). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, + 12 po załączeniu wstecznego znajdziesz w szarej wtyczce (R374) w pinie 45. Wchodzi do niej szary przewód, wychodzi zielony. Trudniej będzie dostać się do tej wtyczki, na rysunku zaznaczyłem jej lokalizację.

R374.thumb.jpg.afa8f88a8ce37f0a2efe40446d1e22f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie już też wymienione, do zdemontowania starego lusterka zwykły młotek i delikatne pukanie w żeliwo od góry w dół i po milimetrze lustereczko schodzi. Zasilanie z podsufitki tak jak koledzy wcześniej pisali - cały montaż w niecałą godzinkę.

latarka w telefonie imituje światła samochodu jadącego z tyłu

1677338313791.thumb.jpg.bd03155991cd4ce194664016aafb187b.jpg

 

a po zasłonięciu czujnika z tyłu

1677338313808.thumb.jpg.305a8fd6ab95114f24a7e68245fdff24.jpg

no i w trasie działa bez zarzutu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie mogę znaleźć tego złącza R374 . wygląda na to że jest z lewej strony skrzynki bezpieczników 260. Wypiąłem lewą zaślepkę kokpitu i dalej nie widzę.  Gzie  się indziej  podpiąć pod światło wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Panowie, ktoś z was próbował zamontować do PH1 takie lusterko bezbramkowe z PH2 np z Captura lub Arkany. Czy jest możliwość kupna gdzieś wiązki do lusterka fotochromatycznego, mam wersję intense 2017 ale brak lusterka i zapewne nie ma wiązki( chyba ze ktoś spotkał się że mail intense 2016/2017 bez lusterka fabrycznie a była wiązka). Orientuje się ktoś jakie na dziś dzień mają stawki ASO za sam montaż lusterka i podłączenie z ich wiązką? Chodzi mi o takie lusterko

IMG_3150.jpeg

IMG_3151.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, czy przewodu na pewno nie ma. Intens z przełomu 2016/2017 nie posiadał lusterka fotochromatycznego z prostej przyczyny - fabryka nie nadążała z ich dostarczaniem. Ale odpowiednie okablowanie mogło zostać położone. Modele za to otrzymywały nawigację w R-Linku na trzy lata za darmo :).

Edytowane przez arcean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!