Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słuchanie mp3 - rozwiązane ! Xiaomi Roidmi - warto !


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem rozwiązania problemu jak na oryginalnym radioodbiorniku TUNERlist słuchać ulubionych nagrań w formacie mp3.

Rozważałem nawet temat wymiany radia na niefabryczne. Powstawał problem sterowania przy kierownicy, wyświetlacza oraz funkcji,dla mnie bardzo istotnej, automatycznej regulacji głośności w zależności od prędkości.

Wiem że można to wszystko osiągnąć ale koszt tych modyfikacji mnie trochę przerażał.

Próbowałem nawet transmitera, takiego z ekranem. Jednak połączenie go z telefonem wymagało dodatkowego kabla, no i ten ekranik (!) - w moim Scenicu (I ph2) jest bardzo mało miejsca przy zapalniczce.

Najważniejszy argument przemawiający przeciw wymianie radia to taki, że moje oryginalne bardzo mi się podoba !

Po wymianie głośników jestem z jego grania bardzo zadowolony.

Wpadła mi w ręce nowinka(?) z Chin - Xiaomi Roidmi. Transmiter z Bluetooh.

To był strzał w dziesiątkę ! Można było kupić taki sam z dodatkową funkcją zestawu głośno-mówiącego.

Lecz w moim autku taki układ jest bez sensu. Mikrofon jest w transmiterze na dole, więc rozmowa byłaby utrudniona. Zresztą mam już oryginalny zestaw NOKIA który założony na słonecznik kierowcy spisuje się znakomicie.

Decyzja była szybka, kupuję ! zwłaszcza że cena była do zaakceptowania - 50 zł.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, solidne, ładne białe pudełko a w nim transmiter (czarny). Wykonanie transmitera też trzeba pochwalić.

Pierwsze włożenie w gniazdo zapalniczki i........kicha! Nie działa. Konsternacja: chiński bubel ? Ale nie - trzeba włączyć stacyjkę !

Po krótkim czasie połączyło się z aplikacją w telefonie ( dostępna do pobrania w SKLEPIE wersja angielska: RoidmiDriver) a następnie z radiem. Można z poziomu aplikacji wybrać częstotliwość pracy radia i transmitera. Po ustawieniu takiej samej częstotliwości w aplikacji transmitera i radia mogłem już słuchać moich emptrójek zapisanych w telefonie.

Zestaw głośnomówiący który mam w aucie ( NOKIA bluetooth) działa w ten sposób że w momencie nawiązywania połączenia cichnie muzyka, po zakończeniu połączenia się włącza.

Jeszcze nie opanowałem do końca aplikacji ale udało mi się włączyć funkcję uruchamiania przy starcie programu MUZYKA w telefonie.

Domyślnie chce się połączyć z YouTube.

Ogólne wrażenia : Bardzo pozytywne ! Bluetooth ! Dwa gniazda USB (tylko do zasilania) No i pasuje w gniazdo zapalniczki gdzie miejsca jest naprawdę niewiele.

Jakość połączenia i muzyki: Mnie odpowiada, samochód RENAULT SCENIC I ph2 z 2002 roku nie jest przecież salą koncertową a jeżeli przygotujemy sobie nagrania na odpowiednim poziomie technicznym to będziemy mieli pełną satysfakcję.

Jednym słowem: Fajna alternatywa dla zmieniarki płyt, wymiany radia, dokładanego interfejsu itd.

telefon jaki używam to Samsung Galaxy S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów !

Po miesiącu używania transmitera pora na jakieś podsumowanie.

Moja opinia o transmiterze pozostaje bez zmian,  spisuje się świetnie.

Niestety było w aucie jedno zjawisko które mi bardzo przeszkadzało.

Każde przełączenie kluczyka (pomijam wyłączenie stacyjki) powodowało że transmiter na nowo łączył się z radiem - wydając przy okazji z radia dziwne dźwięki.

Oczywiście powodowało to zerwanie transmisji muzyki..... za chwilę wszystko wracało do poprzedniego stanu. 

W trakcie oczekiwania na "lepszą połowę" pod MARKETEM (znacie to ?) chcę otworzyć okno pasażera - parowanie bluetooth !....  chcę rzucić okiem na licznik..... parowanie bluetooth !

chcę otworzyć okno kierowcy...... parowanie bluetooth !

Wszystkiemu winne to chwilowe odłączanie zasilania na zapalniczkę. Potrzebny był sposób na zwłokę podczas przełączania stacyjki. 

Znalazłem więc taki przekaźnik. Cena ok. 24 zł. Prąd przenoszony przez styki główne 30 A. Czas zwłoki podczas wyłączania od 10 do 1500 sekund. Regulowany.

U mnie ustawiłem na min. czyli 10 sekund.

 

59a2638227b57_przekanikprzeduajcymonta-schemat(6).thumb.jpg.d65cc9f9b3caf0c36d1a938fd9fe32cf.jpg

 

W związku z tym że jednak postanowiłem transmiter ukryć, zakupiłem w Markecie dodatkowe gniazdo do zapalniczki.

Potrzebne napięcia wziąłem z kostki radia, tam też (od tyłu) włożyłem przekaźnik wraz z transmiterem włożonym do dodatkowego gniazda zapalniczki.

Transmiter wraz z gniazdem owinąłem parcianą taśmą izolacyjną. Wszystko to zmieściło się idealnie pod radiem, za sterownikiem  klimatyzacji. 

 

Schemat podłączenia przekaźnika

59a2798f8ba14_przekanikprzeduajcymonta-schematpocze(7).thumb.jpg.d70074d7e144ad6468a9e36a6e8c078d.jpg

 

 

Podłączone

59a273b2a1b95_przekanikprzeduajcymonta-schemat-podczeniedoradia(5).thumb.jpg.c4441d760aca3890047f2d777755548d.jpg

 

Transmiter

59a274481263c_przekanikprzeduajcymonta-schemat-transmiter(1).thumb.jpg.1fd1ae40bd2291cdb110ee806fab56fd.jpg

 

 

Układ sprawdziłem. Działa bez zarzutu.

Krótka przerwa w działaniu radia (tylko radia) podczas przełączania stacyjki nie jest już problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!