Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie, dławienie się na zimnym silniku na PB 1,4tce


megiwgm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy problem udało się rozwiązać?

od jakiegoś czasu mam problem przy starcie na zimnym silniku (auto np stoi conajmniej 8 h) przy ruszaniu szarpie , dławi się w przedziale 2000-2500 przy ok 3000 potrafi złapać "doła" i dalej szarpie. W momencie kiedy przełączy się na gaz praktycznie takich objawów nie ma.

Może spotkaliście się z takimi objawami w waszych autkach.

Wymienione zostały ostatnio 2 sondy lambda, świece. Sprawdzony został jeszcze raz na hamowni ( bo została podniesiona moc do  ok 150km), mam wrażenie że to zaczęło nasilać się   po tym jak zostały rozwiercone dysze od gazu pod większą moc.

Po wymianie sond dalej pokazuje błąd sondy za katalizatorem, Kat też był sprawdzany i jest ok.

Ciekawe jest to że w momencie kiedy została odpięta sonda przez katalizatorem, samochód co prawda trochę osłabł ale nie szarpał i jechał dość elastycznie.

Każdy ręce rozkłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy  powinny  być  oryginalne  i  sprawdzane  na  clipie. Nie  jest  to  jakaś  wiedza  tajemna . Podjedź  do  mechanika  z  clipem  lub  do  aso reno  i  powinno  być  po  kłopocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sondy nowe(oryginalne) sprawdzane na clip u mechanika, ostatnio wymieniłem komplet wężyków od odmy z zaworkami zwrotnymi, bo jeden okazał się być delikatnie uszkodzony.

Pomyślałem że zaciąga lewe powietrze.

Po wymianie problem ustał(kilka dni) , po podłączeniu pod komp , zero błędów .

Wczoraj problem powrócił, pytanie czy może brać lewe powietrze na styku przewód -wtryskiwacz lpg są dość luźne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy  auto  masz  od  nowości ?  Wtryskiwacze  lpg  powinny  być  wkręcone  w   kolektor  ssący - bez  luzów .

Wszelkie  dodatkowe  powietrze  przedostające  się  przez  nieszczelności  szkodzi  w  prawidłowej pracy silnika 

Wg.mnie  warto  sprawdzić ;

- czystość  i  jakość  paliwa ,( gdzie  tankowałeś ? )

- szczelność  układu  dolotu, stan  filtra  powietrza; 

... a/ zabrudzony  układ  dolotowy ; w  wielu  przypadkach, demontaż układu, czyszczenie  wnętrza  i  montaż  i  wszystko jest OK  

Jakie ciśnienie kolektora ssącego? . 

... b/  zaśniedziałe  łącza ; przyczynę  gaśnięcia  i  nierównej  pracy  silnika  na  wolnych  obrotach  rozwiązałem  poruszając  wtyczkami   z  boku  komputera   i  po  problemie.  .Błąd Injection Falut przy odpalaniu. Nie  odpala! Pomocy

- stan  kabelka, wtyczki  jak  i  czujnik  położenia   wału  korbowego, lubi  być  chimeryczny.  Jak  nowy , to  tylko  oryginał .

- czujnik  temperatury  cieczy  chłodzącej . Można  na  clipie  podglądnąć  co  pokazuje  przy  zimnym  i  nagrzanym  silniku

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić zawór odpowietrzenia tzw klawiatury. Wąż ten łączy górną pokrywę wałków rozradu z kolektorem dolotowym. Ostatnio wymieniałem uszczelkę w pokrywie i zauważyłem że zawór (na zdjęciu to ten na lewym końcu) ma luźny tłoczek w środku. Zrobiłem test ustami i powietrze przepływa dwukierunkowo. Wydaje mi się że to zaworek zwrotny powinien w jednym kierunku trzymać. Numer tego zaworka to 118106P000. Jeśli ktoś mógłby sprawdzić u siebie działanie tego zaworka to byłbym wdzięczny

2.jpg

118106p000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zdiagnozował Clip lub inny tester ? Sprawdź czy nie ubywa płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym. Czy po uruchomieniu na zimnym pracują wszystkie cylindry ?

Diagnoza- sonda lambda za katalizatorem, płynu delikatnie ubyło ale jak sprawdziłem to z trójników od połączenia z reduktorem (mokro jest).

Po ostatniej wymianie jednego z wężyków od odmy ( taki przewód który ma w sobie 2 zaworki zwrotne) tak jak by na zimnym się uspokoił ( błędów brak) , natomiast da się odczuć że na PB (bardziej) jaki na gazie w przedziale 2400-2500 łapie chwilowo zadyszkę podczas jazdy . Na postoju jak przytrzymam gaz w tym przedziale da się zauważyć tak jak by nierówną pracę, powyżej tego jest ok . Być może teraz po wymianie sond należałoby oddać na korektę mapy po wykonanym chipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, witman napisał:

Sonda lambda za katalizatorem nie uczestniczy w doborze spalanej mieszanki. Wymieniłeś obie sondy czy tylko jedną ?

 

Obecnie 2 wymienione, co ciekawe po odpięciu pierwszej głównej po odpaleniu auta check się nie zapalił, auto było co prawda słabsze ale nie szarpało , dopiero przy ponownym uruchomieniu zapalił się check, następnie podmiana sond ( po podmianie sond było jeszcze gorzej ta wyjęta z za katalizatora powędrowała w miejsce głównej) i w końcu zakupiona została druga nowa. Po wymianie i adaptacji i wykasowaniu błędów tak jak piszę, jest lepiej , błędów brak, natomiast z rana na PB czuć lekką zadyszkę, najgorzej jak jest zimny, jak tylko przełączy się na gaz jest o wiele lepiej. Mam wrażenie że obecnie teraz lepiej jeździ na gazie niż na PB.

To co jeszcze chyba zrobię to poproszę o wgranie starej mapy (oryginalnej) i jazda przez jakiś czas na PB i wtedy okaże się czy obecna mapa nie jest czasem do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witman napisał:

Jaką masz instalację LPG ?

KME ( modelu nie znam bo nie mam dokumentów przed sobą w tej chwili) wiem że wtryski Barracuda i z tego co sie orientuje po chipie został ustawiony dotrysk benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź korekty długoterminowe. Jeśli masz możliwość,zresetuj clipem adaptacje silnika. Pojeździj trochę na samej benzynie i zobacz czy nadal szarpie na zimnym. Wygląda na to że nie do końca prawidłowo ustawione LPG rozjeżdża mapy. 

Kolejny trop to mogą być cewki. U mnie szarpało ale po rozgrzaniu przy niskich obrotach i ledwo co muskaniu gaz. Męczyłem się z tym kilkanaście tysięcy kilometrów. Trzeba było przejechać co najmniej 50 km żeby efekt się pojawił. W końcu cewka padła totalnie. Pojawiło się wypadanie zapłonów na 3 cylindrze i nie dało się jechać (szarpanie i strzelanie z wydechu). Początkowo szarpanie tylko na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ;

- Zresetować   komputer ,  odłączając   klemy   od   akumulatora   oraz   zakręcając   butle   z   gazem ,

- Odpalić   autko   na   zimnym   silniku    i   poczekać   aż    na    samej    benzynie    silnik   nagrzeje    się   do    temperatury   roboczej ,

- Jeżeli   sytuacja   ulegnie   poprawie,   to   będzie  świadczyć   o   nieszczelności   instalacji   gazowej   przy   rozruchu ,

-Jeżeli  sytuacja  nie  ulegnie  poprawie  to  sprawdzić  na  clipie  wskazania ;

  -czujnika  temperatury  płynu  chłodzącego ,

 - wskazania  czujnika  podciśnienia  w  kolektorze  ssącym 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darekr napisał:

Sprawdź korekty długoterminowe. Jeśli masz możliwość,zresetuj clipem adaptacje silnika. Pojeździj trochę na samej benzynie i zobacz czy nadal szarpie na zimnym. Wygląda na to że nie do końca prawidłowo ustawione LPG rozjeżdża mapy. 

Kolejny trop to mogą być cewki. U mnie szarpało ale po rozgrzaniu przy niskich obrotach i ledwo co muskaniu gaz. Męczyłem się z tym kilkanaście tysięcy kilometrów. Trzeba było przejechać co najmniej 50 km żeby efekt się pojawił. W końcu cewka padła totalnie. Pojawiło się wypadanie zapłonów na 3 cylindrze i nie dało się jechać (szarpanie i strzelanie z wydechu). Początkowo szarpanie tylko na LPG.

Właśnie o to chodzi że nie ma żadnych błędów wypadania zapłonów, teoretycznie jestem umówiony do innego gazownika niż u którego zakładałem gaz, ale nie wiem czy to ma jakiś sens pchać się w dodatkowe koszty. Spróbuje jeszcze z tydzień pojeździć na samy PB i zobaczę czy coś się poprawi , jak tak to oddam do tego drugiego gazownika wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!