Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie olej niedawno zmieniałem, wcześniej był półsyntetyczny 10W40, teraz jeżdżę na 5W40... Zastanawiałem się wcześniej nad lekkobieżnym 5W30, ale nie byłem pewien, czy ta zmiana nie będzie zbyt radykalna (te wszystkie groźby o rozszczelnieniu silnika itd). Ujdzie taki olej? A może warto przerzucić się przy okazji wymiany na inny olej, taki jaki sugerujesz?

 

I jeszcze pytanie odnośnie samego kzfr (wiem że dużo pytam :)). Wiem, że są 3 różne modele, z czego 505 jest najmniej awaryjne ('podobno', czy ktoś to może potwierdzić?). Czy wymieniając koło ze starej konstrukcji na nową, trzeba dokonywać jakichś innych czynnosci? np grzebać coś w sofcie? Zaznaczę że przeczytałem cały ten temat, ale możliwe że coś mi umknęło :)

 

Pozdrawiam,

Jogurt

 

[ Dodano: 2010-12-03, 10:47 ]

Anyone? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

pewnie było to już wałkowane wiele razy, ale nie mogę znaleźć jednej, jasnej odpowiedzi. Najprawdopodobniej dopadł mnie syndrom KZFR, w zeszłym tygodniu samochód raz zgasł po odpaleniu, raz zabrzęczał ponadnormatywnie i zgasł. Wszystko działo się przy odpalaniu porannym na sporym minusie na termometrze. Teraz od paru dni gdy temperatury są w granicach 0 pali za każdym bez problemu, stąd moje pytanie:

 

- czy powyższe objawy dotyczą tylko i wyłącznie zmiennych faz? Czy mogą mieć coś wspólnego z przepustnicą, rozrusznikiem, itp.?

 

Nie uśmiecha mi się robota z rozrządem i wyrzucanie 1,5k pln w tę francuską studnię bez dna :-), więc chciałbym wykluczyć inne możliwości.

 

Pozdr.

 

P.s. Jak długo można jeździć z takimi objawami (jeżeli będą się powtarzały)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z takimi objawami przejechałem( już dokładnie nie pamiętam) ale jakieś 20-30 tyś. km, nic poza chrobotaniem przy odpalaniu się nie działo,zdarzało mu się to od 2-5 razy w miesiącu.Przy 120 tyś. jak zmieniałem rozrząd zmieniłem również to koło, teraz mam 135 tyś. i już dwa razy się odezwało :-x jakbym wiedział że trak będzie to nie zmieniał bym tego koła ;-) masakra,koło zakupione w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

chyba odgrzewam trochę kotleta, ale po kilku samochodach ze śmigłem na masce skusiłem sie na reno - skusiła mnie niska cena jak za 3 letnie wygodne kombi, moje pytanie jest następujące - czy silnik 1.6 16V z 2008 roku jest równie awaryjny (KZFR) co egzemplarze z początku produkcji ? bo jeśli tak to sprzedam ten wynalazek jeszcze przed założeniem gazu ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

III generacja tych kół wyszła Delphi trochę lepiej, ale nadal nie jest to część niezawodna. Ponadto często awaria koła jest wtórna i wynika ze zużytego zaworu sterującego, zanieczyszczonych kanałów olejowych, niskiego ciśnienia oleju itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.Zapoznałem się chyba z wszystkimi wypowiedziami na temat KZFR.Niektóre wypowiedzi pochodziły z 2008roku.Interesuje mnie jakie jest obecnie podejście RP.Czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku terkotanie zaczęło się jakieś pół roku temu,jakieś 85000 km przebiegu,rocznik 2006 poliftingu.Może raz na misiąc lub rzadziej.Zaniepokoiło mnie dopiero ostatnio bo było trochę dłuższe(to chrobotanie)i wystąpiło ze dwa razy w miesiącu.Zawsze z rana,zawsze w tym samym miejscu(parkuję pod domem na pochyłym zjeżdzie,przód jest niżej od tyłu).Zasugerowany jestem tym,że olej spływa z kanalików smarujących kzfr.Dodam jeszcze,że przy rozruchu gdy wystąpiło terkotanie silnik nie zgasł,natomiast zdarza się że po postoju na słońcu,w upalne dni po zapaleniu nie wchodzi na obroty i gaśnie.Czy w moim przypadku obejdzie się bez wymiany kzfr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy a ja mam tak,że czasami przy odpalaniu zawarczy mi troszke głośniej, czasami troszke ciszej, a czasami w ogóle. Czasem przez parę dni nic po kilkugodzinnym postoju (min 7,8 h). Czy pakować się i jechać z tym do serwisu i robić, czy można jeszcze jeździć?:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie bo temat dotyczy również mojego scenica 2 z 2004 roku. Pierwszy sygnał pojawił się u mnie ponad dwa lata temu. Nie miałem pojęcia o KZFR (może dlatego, że mój scenic do tej pory nie zaglądał do ASO RENAULT) i podejrzewałem rozrusznik. Sprawdziłem i oczywiście rozrusznik OK. Grzechotnik pojawiał się dość rzadko i bardzo nieregularnie, ale tylko podczas rozruchu. Przejeździłem z tym około 70 tys. km. Teraz mam 130 i zabieram się za wymianę rozrządu. Biorę pod uwagę wymianę KZFR ale po przeczytaniu tych postów zastanawiam się czy nie zamienię złego na "gorsze". W tej mało przyjemnej sytuacji pocieszeniem może być tylko to, że nie robiąc nigdy "super przeglądów" w ASO pewnie zaoszczędziłem na rozrząd i koło. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się podzielić swoimi doświadczeniami. PS: Samochodzik potrafi być wkurzający ale jazda przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy w megi II phII też ten problem występuje?

 

PH I , PH II ten sam silnik, ten sam problem. Niestety.

 

Myślałem kiedyś o kupieniu Megane III dopóki nie dowiedziałem się że ma te same silniki co Megi II ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, stałem się świeżo upieczonym właścicielem Megane II sedan, zajrzałem na to forum i już na dzień dobry się przestraszyłem KZFR :) mam tylko pytanie moje autko jest z 2007 roku (listopad) ma przejechane 63 tys. - jednak jest to silnik 1.4 16 V, pytanie czy przy tym silniku też problem występuje i czy renault poprawiło tą wadę na przestrzeni lat?? czy od któregoś roku już nie było z tym problemów?? bardzo bede wdzieczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!