Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

czy przy wymianie kzfr wykonuje się jakiś tajny zabieg aby wymiana była prawidłowa.

W rozmowie z mechanikiem z renault twierdził on , że przy wymianie kzfr trzeba zrobić "coś" ale nie chciał powiedzieć co aby nie narobić sobie bigosu. Czy wystarczy tylko jedno koło ściągnąć a drugie założyć (pomijając zmianę paska) ???

Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik już działa, mechanik sobie sam nie poradził z problem i przekazał Renie do innego "szamana". Okazało się dolne koło przestawiło się o około 2 ząbki i dlatego problem się pojawił.

Najlepsze jest to, że przy przestawionym rozrządzie po włożeniu starego KZFR silnik działał, a na nowym już nie?!?!?

Teraz silnik pracuje już spokojnie nie skaczą obroty i odpala bez żadnych dodatkowych hałasów.

 

 

<ok> dzięki wszystkim forumowiczom którzy odpowiedzieli na mój problem. :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam u mnie w Megan mam ciekawą sytuację

 

Samochód był używany delikatnie do 80tyś km przy 20tyś na gwarancji wymienili koło zmiennych faz. Oczywiście teraz ja się dorwałem do auta a po Megan I nie szczędziłem wciskania w pedał gazu. Na początku auto miało straszliwego muła . Co jakiś czas zawory grały marsza przy zapalaniu, aż tu pewnego dnia przychodzę zapalam a tu nie chce! Za 3 razem dopiero zapalił. Od tamtej pory samochód jak jest zimny skacze jak żaba. A jak się rozgrzeje leci jak samolot. Spalanie wzrosło do 10,6 l/100km. Zastanawiam się czy jest możliwość zablokowania koła w silniku. No i w DDT2000 znalazłem jakiś błąd ##0340## na niestety nie rozpoznanym ECM.

 

Powiem wam krótko jak się przesiadam do Megan I która ma 200 tyś na liczniku i też 1,6 16V to wymiata. Lżejsze auto. Nie szarpie gaz na lince. Aż chce się jechać. He a Megan III jest głośniejsze od II i I. Na dodatek teraz renault w nowych megan w wersji standard daje tylko 4 poduszki a nie 6 ze względu na oszczędności. Widzę tendencje spadkową producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

ja w scenicu 1.6 16 05r miałem typowe objawy padniecia KZFR (ciezko palil po dluzszym postoju, szarpal, klekotal itp.) i to samo potwierdzili w servisie RP- wymiana kola i rozrzadu. wymienilem caly rozrząd wraz z KZFR i problem nie zniknął. wymienilem czujnik faz rozrządu i czujnik położenia wałka i dalej to samo- cieżko pali i klekota. jak trzymam na rownych obrotach ok 2 tys to pracuje rowno i nie stuka. nie ruszalem czujnika położenia wału ale to chyba nie bedzie miało wiekszego znaczenia. co o tym sadzicie, co moglibyscie doradzic, czy mial ktos podobny przypadek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem źle ustawione koło rozrządu.Miałem tak jak mi mechanik wymienił koło i pasek rozrządu.Wyjechałem z warsztatu odrazu obroty falowały auto niechciało jechać,oddałem z powrotem i na drugi dzień poprawili. Teraz chodzi bez zarzutu 1,5roku przejechane 15tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej wiem!

 

Ostatnio dobrałem się do kostek (złączy) od czujnika zmiennych faz i impulsatora wału rozrządu i po oczyszczeniu samochód przestał szarpać. Po tygodniu znowu zaczął okazało się że styki nie stykają. Trzeba kostki wyciąć i nowe wstawić. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie. Mnie również dopadł syndrom KZFR. Jest to jednak o tyle dziwne, że przy 95kkm był robiony cały rozrząd razem z kołem (poprzedni właściciel, wpis w ks. serwisowej). Teraz mam przejechane niecałe 110kkm. Czy naprawdę trzeba wymienić cały komplet razem z kołem, mimo że wszystko ma niecałe 15 tysięcy przebiegu i są to prawie że nowe części?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji raczej nie ma, było to robione ok półtora roku temu. Książka serwisowa jest w samochodzie, jutro sprawdzę jaka była dokładna data naprawy :). Ale na 90% nie mam co się nastawiać na naprawę gwarancyjną... Podobnie w przypadku wsparcia ze strony Renault, auto zazwyczaj omijało ASO szerokim łukiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację :)

Sprawdziłem dokładnie w książce serwisowej datę wymiany rozrządu, okazuje się że była ona robiona w lutym 2010 przy 99kkm. Więc, w związku z powyższym - żywotność kzfr wyniosła u mnie 10kkm ... szkoda słów.

Co prawda wątpię, że będzie na to gwarancja, ale zadzwoniłem w tej sprawie do poprzedniego właściciela, jutro ma mi dać znać... Z pieczątki w książce wnioskuję, że to jakiś pomniejszy warsztat wymieniał rozrząd, na pewno nie ASO. Czy da się spaprać montaż tak, by nowe kzfr działało dobrze, ale jego żywotność jeszcze bardziej się skróciła?

 

Pozwolę sobie ponowić pytanie:

 

Czy naprawdę trzeba wymienić cały komplet razem z kołem, mimo że wszystko ma ok. 10 tysięcy przebiegu i, biorąc pod uwagę żywotność, są to prawie że nowe części?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault zaleca 5W30 do silników z kołem zmiennych faz. Ja przed wymianą miałem olej 10W30 teraz zamieniłem na 5W30. Dodam, że przed wymianą koło zalałem silnik nowym olejem do minimum na 1000 km przed wymianą i przy wymianie koła wymieniłem jeszcze raz. Często kanaliki doprowadzające olej do koła zmiennych faz zapychają się mułem z oleju. Często też leci czujnik od wałków rozrządu. Mój ma 85 tyś no i wymieniałem czujnik oraz czujnik położenia wału ( impulsator). Musiałem też wymienić obie kostki gdyż styki nie stykały a podgięcie nic nie pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!