Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

Ad1) nie występuje w tym modelu i w tych typach silnika

Ad2) jak go nie ma to nie może być awaryjne

Ad3) również go nie ma w Megane / Scenic I PhII

A wszystkie powyższe odpowiedzi są na forum i wystarczy poszukać, mnie zajęło to parę minut.

Następnym razem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słynne koło pojawiło się dopiero w megane II i scenic II, w "jedynkach" na szczęście nigdy tego nie było, możesz śmiało brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Ja mam swojego złomka od nowości czyli od 2003r !. Przejechane mam 115 tyś. Wymieniałem 4 KZF z całym rozrząden. Teraz szykuje się po raz piąty. Miałem wgrywane oprogramowanie do kalkulatora oszczędzające KZF. Troche pomogło ale auto zaczeło palić o 1,5 litra więcej na 100km. Wymieniam olej co 15 tyś. Wymieniłem czujniki i kostki od czujnika wału rozrządu i czujnika wałków rozrządu. Aktualnie po roku znowu zaczyna gruchotać a dodatkowo przygasa przy dodawaniu gazu na zimno. Chyba zadzwonie do renault i poproszę o zwrot kasy za samochód!

 

Dodano: 07 mar 2012 - 15:27

Właśnie co się dowiedziałem pokontem, że w renault mieli przypadek, że wymienili wszystko a problem nadal był - czyli grzechotał silnik przy zapalaniu. Okazało sie że akumulator był słaby. Po wymianie na nowy problem znikną. U mnie jest aktualnie bardzo słaby akumulator aż światła przygasają po właczeniu nawiewu na sekundę. Jak zmienię akumulator to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz stan oleju:

- na batnecie?

- na komputerze?

Czy jest pod max czy gdzieś w połowie? Jak już kilka razy sugerowano trzymanie oleju przy poziomie max potrafi pomóc przy KZFR. Jeśli jednak problem pojawia się u Ciebie często (np. po każdym dłuższym postoju) to pewnie i to nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sobotę wymieniłem olej na świeży. Grzechotanie zniknęło, do dzisiaj. Niestety, a myślałem przez chwilę że będzie ok. :lol: :o :o

Edytowane przez lolo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Ogólnie mało pisze na forum , ale opiszę swój przypadek . Megankę mam od 2004 roku , co dwa lata był wymieniany olej od nowości był Elf exscelium ldx lecz trzy lata temu zalali mi w serwisie Elf revolution zaznaczam że obydwa to syntetyki . Po roku od wymiany na ten olej zaczął grzechotać KZFR tak stwierdzono i przy okazji wymiany rozrządu wymieniono mi to nieszczęsne koło . Siedem miesięcy po wymianie zaczęło grzechotać na nowo .W serwisie kazano mi zarazie jeździć jak się pogorszy to wymienią na gwarancji . Nastał jednak czas na wymianę oleju . Zakupiłem olej Elf exscelium ldx i wymieniłem już nie w serwisie wkurzony tym że kazali mi dalej jeździć z (jakoby uszkodzonym kołem KZFR)pisze w nawiasie ponieważ jednak olej ma jakieś znaczenie . Od wymiany oleju na Elf exscelium ldx mija w tej chwili 13 miesięcy i zero grzechotania dzwięk nigdy przez te 13 miesięcy się nie powtórzył a wcześnie grzechotał przy każdym odpaleniu silnika . Szykuję się właśnie do następnej wymiany również na Elf exscelium ldx widac ma to jakieś znaczenie jakim olejem jest nasz silniczek zalany .

Edytowane przez psotniczek1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurczę, podoba mi się te MIII. Oglądałem parę dni temu, w wersji Dynamique 1.6 110KM była za 60 tys. Fajnie wyglada i w ogole, ale przeraza mnie te nieszczescie KZFR. Zeby to jeszcze padło po 100 tysiacach, a to sie psuje juz po 20-40 tys. km. BEZNADZIEJA!!!

 

Żenadą jest fakt, ze nie poprawili tej usterki, ktora przeciez tak czesto pojawiala sie w Megane II. Wypuscili Megane III, a wada jak zostala tak i jest. Źle to świadczy o tej firmie. To mnie odrzuca od tego auta...

 

Aaaa... pytalem dealera Renault o te KZFR. To mi powiedzial, ze "absolutnie nie ma takiego problemu, nawet w Megane II tez nie bylo takiej usterki. To sie pojawia tylko w Skodzie i Volkswagenie w silnikach Diesla hahahaha, a w Renault nic."

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!