Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Megane od jakiegoś roku i na początku w zime nie przypominam sobie żeby przy włączaniu nawiewów na szyby włączała mi się razem z nimi klimatyzacja, teraz zauważyłem, że tak właśnie jest. Szyby co prawda się odparowują ale wlatuje zimne powietrze co w zimę może być nieprzyjemne :) Ktoś wie jak to ustawić żeby włączały się same nawiewy bez klimy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wyłączyć wtedy klimy, przy włączeniu nawiewów na szyby zawsze włączy się klimatyzacja - czy to w zimie czy też w lecie. Lepiej wtedy odparowują szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rozszczelnić układ :) A na poważnie, to bez klimatyzacji nie ma szans na sprawne odparowanie szyb w trakcie deszczu/pluchy. Nawiew dmucha wówczas tylko na szybę; stosuję to również w zimne dni, nawet bardzo zimne - nie odczułem dużego problemu. Dodatkowo włącza się ogrzewanie szyby tylnej i lusterek (jeśli jest). To funkcja tzw. >>dobra widoczność<< (czy coś w ten deseń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na klimie można ustawić cieplejsze powietrze. Rozumiem, że temat dotyczy auta z klimą automatyczną? Czy opisywany przypadek dzieje się po naciśnięciu przycisku po lewej nad AC i obiegiem? Jeśli tak to naturalne, że klima się włączy gdyż to przycisk głównie do szybkiego odparowywania. A co się dzieje gdy przełączysz ręcznie nawiew na szybę lub szybę i nogi panelem po prawej? Też włącza się klima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.09.2017 o 18:20, pbet napisał:

A co się dzieje gdy przełączysz ręcznie nawiew na szybę lub szybę i nogi panelem po prawej? Też włącza się klima?

Z ciekawości jakiś czas temu sprawdziłem u siebie, aby nabrać całkowitej pewności: AC wyłączone ręcznie (pali się czerwona dioda), nawiew ustawiam ręcznie na górę (szyba) i AC pozostaje wyłączone. Ale rzeczywiście spotkałem się z czymś takim, ze AC się włącza jak ustawi się nawiew tylko na szybę (ręcznie) - nie pamiętam w jakim aucie; być może było to w samochodzie z klimatyzacją ręczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!