Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa klimatyzacja - diagnostyka CAN CLIP.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z klimatyzacją manualną w Scenicu II z 2003 roku. Po naciśnięciu przycisku AC nie włącza się klimatyzacja oraz dioda sygnalizacyjna na panelu nie świeci. Czynnik był uzupełniony i ciśnienie jest. Brak jest również błędów po podłączeniu pod komputer przez CDIF pod DELPHI wcale nie widać klimatyzacji. Panel sterujący wygląda na sprawny, nawiew pracuje na wszystkich biegach. Po przeczytaniu postów z forum wygląda że bez CLIP-a się nie obejdzie. Mam pytanie: kto i gdzie w okolicach Rzeszowa mógłby mi zrobić taką diagnostykę za pomocą CAN CLIP-a? Czy możliwe jest że klimatyzacja jest tylko wyłączona w komputerze silnika? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimy manualnej nie zdiagnozujesz nawet Clipem, bo zwyczajnie nie miałby się z czym łączyć. Możesz sprawdzić czy w UCH jest prawidłowo ustawiona klima manualna, looknąć ciśnienie czynnika w kompie silnika i sprawdzić czy jest zezwolenie na uruchomienie sprężarki i to raczej wszystko jeśli chodzi o manualną.

A jeśli dioda się nie świeci po klepnięciu na AC to proponuje sprawdzić ustawienia w UCH, bo to jest przyczyna tej sytuacji. No chyba że panel jest uszkodzony, lub elektrycznie coś jest nie tak. 

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dnia 13.09.2017 o 10:08, kaag napisał:

Możesz sprawdzić czy w UCH jest prawidłowo ustawiona klima manualna, looknąć ciśnienie czynnika w kompie silnika i sprawdzić czy jest zezwolenie na uruchomienie sprężarki i to raczej wszystko jeśli chodzi o manualną.

W jaki sposób mogę sprawdzić te ustawienia i jakim sprzętem? Auto było podpinane pod komputer dwa razy. Pierwszy nie wykazał problemu z klimatyzacją a drugi wcale nie widział klimatyzacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2017 o 20:17, lplonek napisał:

W jaki sposób mogę sprawdzić te ustawienia i jakim sprzętem?

np. Clipem choć nie tylko. Łączysz się z UCH (nazywanym czasem różnie - moduł komfortu, komputer kabiny) i sprawdzasz jego konfigurację.  Będzie pozycja tam pozycja klimatyzacja i jej stan: brak, ręczna, automatyczna. U Ciebie powinno być ustawione ręczna,  manualna itp. bo nazewnictwo różne może być, w każdym programie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, problem z niedziałającą klimatyzacją rozwiązany. Powodem było tak jak kaag napisał nieprawidłowe ustawienie klimatyzacji w module UCH. Po podłączeniu za pomocą MaxiEcu i przestawieniu klimatyzacji na tryb ręczny klimatyzacja załączyła się - dioda w panelu zapala się, klimatyzacja chłodzi. Dziękuję wszystkim za pomoc i zamykam temat. Pozdrawiam

Edytowane przez lplonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!