Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymienic rozrzad? Co z kzfr?


pepens

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwni Ci Twoi mechanicy. Nie ma czegoś takiego jak "rolki ok". Przychodzi odpowiedni czas lub odpowiedni przebieg i należy je wymienić nie dyskutując z rzeczywistością. Zmień wszystko zgodnie ze sztuką i będziesz miał święty spokój na następne 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pbet napisał:

Nie papuguj.

jasna sprawa!!!

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaciekawiło mnie to "świergotanie". U mnie cos takiego się objawiło od chwili gdy spadły temperatury. W momęcie gdy auto jest odpalane z rana to przez pierwsze 5 do 10 min pracy słychać świergotanie, lecz tylko w momęcie zmiany biegu. Pewnie pomyślicie, że napinacz i pasek alternatora ma luzy. Mechanicy też tak myśleli i wymienili mi te elemęlęty, no ale okazalo się to nie to. Ja tam się nie obraże za darmowe cześci, w końcu nie naprawili usterki. W poniedziałek będe wiedział do czego doszli w dalszych diagnozach. Waszym zdaniem co może być przyczyna tego zjawiska? Ja obstawiam olej w skrzyni do wymiany^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 89 tys świece (nowe fabryczne) były ok u mnie chociaż widać było ząb czasu. Jednak jak na ilość km to całkiem nieźle się trzymały. Ale lepiej wymienić bo co ma zaraz nam cewka paść. Renaulty są trochę bardziej wrażliwe na świece. Stąd opinia, że właśnie cewki zapłonowe padają (dobrze, że są pojedynczo a nie jako cały blok jak np w peugocie 307).

Co do rozrządu - wymienić sam pase to była by głupota. Zawsze z rolkami. Uważam, że świergotanie się skończy. KZF inaczej by dawało o sobie znać.

 

Pbet a zmieniałeś płyn chłodniczy? Co ile km czy dopiero raz? Jakaś różnica jest? Bo też się zastanawiam nad tym. W sumie pewnie od nowości nie był zmieniany. Więc może warto. Bo np hamulce działają pięknie, więc tu zmiana płynu chyba nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dreq02 napisał:

Pbet a zmieniałeś płyn chłodniczy? Co ile km czy dopiero raz? Jakaś różnica jest? Bo też się zastanawiam nad tym. W sumie pewnie od nowości nie był zmieniany. Więc może warto. Bo np hamulce działają pięknie, więc tu zmiana płynu chyba nie wchodzi w grę.

Płynu chłodniczego nie ruszałem. Książka pisze, że co 5 lat lub 150 000 km. Miałem taki zamiar z obawy o niską temp. zamarzania ale sprawdziłem i wyszło prawie -40st.C (mój miernik) / -35st.C (miernik ASO) więc zostawiam to na 5 lat razem z rozrządem i napędem akcesoriów. Płyn hamulcowy 120 000 km lub 3 lata więc nawet jak hantle działają Ci pięknie to trzeba by wymienić. Ja wymieniłem i nie odczuwam większej różnicy w hamowaniu czy działaniu sprzęgła. Jak trzeba to trzeba. Najważniejsza jest tutaj temperatura wrzenia żeby się nie zagotował przy ostrzejszym hamowaniu lub na serpentynach. Tutaj masz opisane czynności zalecane przez Renault >>>klik<<<.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisaliscie, mechanik chce ogarnąć rozrząd. Zobaczymy czy podejmie sie wymiany w razie "W". Ponoć za pasek alternatora i napinacz paska + robota warsztat jest 450 w plecy. Szczerze wątpie by po wymianie całego rozrządu, świergot ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rozrząd wymieniony, ale bez KZFR, oczywiście płyn chłodniczy również jest nowy. Co do tego świergotania to prawdopodobieństwo graniczące z pewnością jest takie, że powodowała je pompa wody. To świergotanie słyszalne było cały czas, tylko, że czasami trzeba było nastawić ucho pod maską żeby je usłyszeć, a nieraz wystarczyło otworzyć drzwi pasażera i słychać było już siedząc wewnątrz auta, nie mówiąc, że stojąc przy samochodzie dźwięk był na tyle głośny, że aż denerwujący. W tej chwili nic takiego nie słyszę nawet przykładając ucho w okolice rozrządu i osprzętu. Wczoraj auto przeszło przegląd techniczny na SKP - na 99% bez zarzutu. 

Dnia 2.12.2017 o 20:06, pbet napisał:

To jak już robisz taki porządny starter pack to warto się jeszcze zastanowić ile lat/km mają świece i płyn hamulcowy :-)

jeżeli chodzi o świece to były wymieniane w kwietniu 2015 i obecnie mają przejechane 24 000 km, natomiast płyn hamulcowy w grudniu 2012 i lala przejechała na nim 41 000 km. Co do świec to oczywiście nie byłbym sobą jakbym nie wykręcił i nie sprawdził jakie w ogóle mam - Renault 7700500155, to pewnie rekomendowane w ASO, bo wszystko w tym aucie było od nowości robione w ASO, stąd też moje pytanie czy w razie chęci wymiany szukać takich samych czy jakichś zamienników? 

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, prezes72 napisał:

płyn hamulcowy w grudniu 2012 i lala przejechała na nim 41 000 km

No to masz go do wymiany ze względu na wiek. Warto rozważyć, koszty nie są wielkie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Po tygodniowym (kolejnym rozstaniu), geniusze mechaniki stwierdzili, że owe świsty to wina łożyska hydraulicznego sprzegła. Pytajac o koszty usłyszałem 1000 zł za sprzegło z osprzetem, albo 800 samo łożysko. Cena w moim mniemaniu racjonalna, biorąc na cel cały mechanizm. Dowiedziałem sie dodatkowo, że rozrząd wraz z zkfr było wymieniane wiec z tym mam mieć luzik. Wymienie całe sprzegło na wiosne, świsty to jedyna dolegliwość która ją trapi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!