Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prawda o tuningu 1.6 16v K4M w Megane II


hwfreak

Rekomendowane odpowiedzi

Mało osób robi takie mody także ciężko z radami, a dlaczego ? Bo się nie opłaca, przyrosty mocy ciężkie do zmierzenia, znaczy pewnie znajdzie się ktoś co napisze że auto się lepiej zbiera ele nie mierzył - niektórym lepiej chodzi jak auto po myjce i nawoskowane:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Daje przede wszystkim satysfakcję że coś się zrobiło. Skoro ktoś się o to pyta to ma taką potrzebę.

 

Przyrosty mocy nie są wielkie ale są. Ja wstawiłem prostą rurę  w dolocie 60mm, wywaliłem te tłumiki szmerów czy jak to się nazywa, wstawiłem wkładkę pipeecrossa, przepustnice od BMW 3, kolektor od Twingo RS a wydech cały 2 cale ( srodkowy od Scenica 2.0 + Ulter koncowy). Lepiej się zbiera i przyjemniej brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Witam.Jak wasze Meganki z tym silnikiem?Mam go prawie 3 lata(VF1BMOCOH3O124007) d

To moje pierwsze auto.Zaczyna mnie draznic od jakiegos czasu.Slabe przyspieszenie i buczenie,wysokie obroty przy predkosci ok 110km.

Nie znam sie na mechanice,mieszkam w Rotterdamie.Czy jest jakies wyjscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy są zakochani w 1,6 ze względu na jego prostotę i bezawaryjność (podobno) ale tak to jest że nic z tego nie ukrecisz. Mnie ogarnia pusty śmiech jak widzę te nowe rozwiązania Renault e-tech gdzie łączą hybrydę że starociem 1,6 i jeszcze skrzynią EDC. Musiałbym mieć nie po kolei żeby to kupować. Niby "nowoczesne" auto hybrydowe z dwoma klockami pod maską. Ani to proste ani nowoczesne że o kosztach naprawy zamilczę 

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszyć maskę to dźwięk silnika nie będzie tak przeszkadzał. Dodać uszlachetniacz do oleju i założyć świece Denso IK20TT.

Zawsze to trochę lepiej będzie.

E-tech to nie przypadkiem H4M, ale skrzynia to raczej nie jest EDC bo w niej jest silnik elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!