Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Check Injection


Michu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum. Posiadam Megane II 1,6 16V z 2003 r. Jestem drugim właścicielem. Ogólnie nie narzekam. Mam tylko następujący problem. Odpalam wóz, ruszam i kiedy obroty dochodzą do 1900 - 2000 to słychać jakiś zgrzyt, z podwozia, mniej więcej z okolic pod pedałami. I tak jest za każdym razem kiedy odpale autko i ruszam i przekraczam te obroty. Jeśli jade spory kawałek na niskich obrotach nie ma tego. Z tym problemem także wiąże pojawianie się alarmu "Check Injection" na komputerze - najczęściej przy energicznym przyspieszaniu - ten problem występuje także w okolicach 2000 obrotów. Po wyłączeniu i włączeniu auta wszystko jest znowu OK.

Czy ktoś może mi pomóc ...

Michu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniedziałek umówiłem się z mechanikiem. Poprzedni, kiedy podłączył się do kompa, stwierdził, że jego urządzenie ma problemy i komputerami w nowych Megankach (szkoda, że powiedział to dopiero po podłączeniu) - na szczęście kasy nie wziął :mrgreen: Jedyne co odczytał to jak to określił "coś z prędkością". Chyba już go nie odwiedzę :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, u mnie sprawa z Check Injection już się rozwiązała. Byłem u mechanika, podłączył się do kompa, powiedział, że uszkodzony jest jakiś czujnik (nie pamiętam jaki), po chwili go wymontował, wsadził nowy, zapłaciłem, pojechałem i już od ok miesiąca nic się nie dzieje. Wszystko jest OK. Dlatego też moim zdaniem jedynym wyjściem z sytuacji jest podłączenie się do kompa i sprawdzenie co jest przyczyną tego komunikatu. Gdybanie nic tu nie pomoże. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie świeciło injection fould , nie wiem jak to sie pisze bo nie ucze się angielskiegi ;-) przy dodawaniu gazu i jak okazało się była winna temu pompa a potem świecił sie Check injection i wynny był wtryskiwacz!!! ale te komunikaty na desce rozdzielczej są bardzo ogólne... trzeba kompa podpiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja tak jak u mnie... powiedzieli mmi ze komp pisze ze jses za niskie ciśnienie na listwie wtrysku tzn zemoze być zepsuty wtryskiwacz, albo czujnik ciśnienia, albo zawór na pompie albo sama pomapa, kazali wymianić wtryski za 6000zł i po ich wymianie okazało sie ze to pompa..... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!