Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Check Injection


Michu

Rekomendowane odpowiedzi

Autek dwa tygodnie stał w naprawie z tego tydzień w serwisie i powymieniali kilka części -czujników, zaworów- rozpruli okablowanie, komputer czysty a kontrolka serwisu nadal się świeci.

Może ten typ tak ma? że nawet jak jest dobrze to chce do serwisu. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodzi, że komp nie pokazuje żadnych błędów a kontrolka serwis nie gaśnie.

Zastanawiam się czy można przesterować sygnał kontrolki serwis tak aby się nie świeciła przy awarii a świeciła przy jej braku? To by tłumaczyło gościa który mi ją sprzedał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Ja tez mam problem z tym komunikatem, tylko u mnie czasem sie swieci czasem nie, tzn. 1 na 5 uruchomien silnika sie nie swieci, bylem w serwisie powiedzieli ze to swiece, pojechalem do innego powiedzieli ze swiece OK i akurat trafili na ten 1 z 5, ze sie nie swiecilo i problemow w kompie tez nie znalezli. Jade do nich w pon i zobacze co jeszcze pwoiedza.

Pozdrawiam

Lukasz

 

[ Dodano: 2007-08-13, 23:09 ]

witam

No i bylem w serwisie i niestety, lub stety nic nie znalezli, z kompem i wtryskami wszystko OK, w historii niema zadnego wpisu o bledach na wtryskach, a zolte SERVICE dalej sie swieci. Stwierdzili, ze jak wroca z urlopu to zeby im renie podstawic to wezma ja na dluzsza jazde z podpietym testerem i wtedy moze cos wyjdzie, ale poki co jest OK. Wiec sam juz niewiem co to moze byc. TEN TYP TAK MA ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam kolegów

w sprawie komunikatu Check Injection właśnie moje autko stoi u magika. objaw był taki że na 1 i 2 biegu mogłem wykręcić maxa a na 3 błąd wyskakiwał przy 80km/h na 4 biegu 98km/h a na 5 to 139km/h przy jeździe po równym pod górkę te wartości były już gorsze czasami gasł komunikat a czasami musiałem zgasić silnik i wyjąć kartę .Mój magik Zawezwał swojego znajomego z serwisu Renault z kompem pokazało kilka błędów ale nic konkretnego wykasował wszystkie,ja zaproponowałem aby zrobił pomiary podczas jazdy a ja wywołam błędy. Efektem pomiaru było wskazanie zbyt dużego ciśnienia na pompie doładowania. prawdopodobnie w moim modelu jest przy turbinie jakiś regulator tłokowy który współpracuje z membraną i może być już wyrobiona. ale chyba nie obejdzie sie bez regeneracji turbiny. pytałem też o wtryski ale jeśli nie ma problemów z uruchomieniem i praca silnika zimnego jest równa to je wyklucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ralf mam dokładnie to samo co ty - 1,2 na maxa i nic czsami 3. Ale na 4, 5 przy

gwałtownym przyśpieszeniu wyskakuje check injection - nie ma spadku mocy a komunikat

znika po puszczenie gazu. Wymieniłem filtr paliwa, przewody, byłem na clipie i stwierdzili wtryskiwacze - ok. Czekam jak u Ciebie rozwiążą tą sprawe - magicy ;).

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2007-09-27, 21:08 ]

ps . widze że też jesteś z Bielska - jak pomoże to podaj namiary na magików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak: brakło mi już kasy bo kupiłem wtryski od 100 konnej wersji bo one i tak miały już dosć a te seryjne ograniczają troche chiptuning i musiałem regenerować pompe bo kasy nie miałem tyle, i tak: regeneracja pompy z jej wyciągnięciem, wymiana rozrządu, wymiana wtrysków(sama wymiana) no i ogólny przegląd, powiedzmy z moimi częściami 1500zł, (wyszło na to ze regeneracja pompy 650zł a reszta to robota) dostałem gwarancje na to na rok... zrobiłem narazie 30kkm i jest spoko nic złego sie nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!