Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem Renault Megane 1 Obroty na zimnym silniku.


nazeyst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.
Posiadam taki problem z moją renią,chodzi o obroty na zimnym silniku i jego praca. 
Rano po odpaleniu auta obroty skaczą do 3000.. oraz wahają się miedzy 2 a 3 tyś.Trwa to do momentu aż silnik nie złapie odpowiedniej temperatury..

Dzieje się tak tylko gdy silnik jest zimny.Po rozgrzaniu jest ok. 
-auto po wymianie świec , przepustnicy , silnika krokowego. 
Sama benzyna bez gazu. 

 

Renault Megane Classic 1.4 16v 2001r. Benzyna. Sedan.

Proszę o pomoc , komputer nie wykrywa żadnych błędów. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak prawidłowego uszczelnienia kolektora dolotowego. Prawdopodobnie przy wymianie przepustnicy nie zostały wymienione uszczelki lub zostały źle założone. Temat poruszany wielokrotnie wystarczy użyć  <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suma wszystkich nieszczelności czyli do sprawdzenia czy nie łapie lewego powietrza:

- przy map sensorze

- oringi na przepustnicy

- filtr powietrza - dokładnie rant który również robi za uszczelkę

- uszczelki pod kolektorem

 

dodatkowo adaptacja krokowaca czyli - rozgrzewasz silnik do chwili gdy włączy się wentylator, odpinasz akumulator na kilkadziesiąt sekund, podpinasz aku i włączasz zapłon (bez uruchamiania silnika) na  - ok 20 sek, wyłączasz zapłon (wł-wył zapłonu) - i te sekwencję powtarzasz 4-5 razy i odpalasz i to cała adaptacja krokowca.

 

Osobiście od pewnego czasu z tym walczyłem - krokowiec był winny ale po jego wymianie niestety.... niewiele się zmieniło i jak mierzyłem dokładnie średnice oringów czyli ściągałem przepustnicę to zobaczyłem, że miałem naderwany rant uszczelniający w filtrze powietrza.... wymieniem filtr i wszystko wróciło do normy.

 

Co prawda oringi przepustnicy już zamówiłem więc profilaktycznie wymienię. te które są teraz... bardzo mocno wygniecione i twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!