Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, jabrze napisał:

Diody również wydzielają temperaturę i po czasie wyparuje

Jakąś na pewno i tu zgoda ale ile czasu/km musiałyby świecić żeby nagrzać wodę do stanu pary i ją wypchnąć? W poprzedni weekend jeszcze była, a w tydzień auto było w użyciu przez 2x2,5 km dziennie + deszcz + niskie temperatury. To dziwne ale wiadomo, że nie do ustalenia. Magia.

11 godzin temu, jabrze napisał:

tą samą drogą co weszła - najczęściej na połączeniu plexi.

Skoro jest nieszczelność (gdzieś musi być) to dlaczego wilgoć nie weszła przy wczorajszym myciu? To mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda paruje  z rozna intensywnością w zależności od temperatury. Skrapla się przy obniżeniu temperatury.

Zauwazylem ślady skraplania w jednym świetle. Jak otworzyłem w piekarniku lampę to już trudno było pocerowac połączenia.

Nowy klej termiczny i działa już kolejne trzy lata. Drugiej nie ruszałem i jest dobrze. Miało być IP 67, ale nikt tego nie sprawdza po wyprodukowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas minął i dalej w lampie sucho. Mimo wilgotnego i chłodnego okresu, częstych odpadów oraz dwukrotnego zwykłego mycia ręcznego "karcher" + gąbka wilgoć nie powróciła. Wydaje mi się, że przy "dużym" myciu detailingowym, dekontaminacji i glinkowaniu (myto kilka razy w ciągu kilku godzin) ilość wody, może ciśnienie, sposób mycia i czyszczenie w każdym zakamarku sprawiły, że jakoś się tam dostała. W warunkach normalnej eskploatacji póki co problem nie występuje.

Z innej beczki. Dzisiaj widziałem ph3 z jedną niedziałającą lampą DRL więc istnieje ryzyko, że ich żywotność nie jest wieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyglądam swoim i na razie nic nie widać, z czego się cieszę (a ostatnio także myję na ręcznej czyli pewnie i myjka ciśnieniowa wchodzi w grę). 

Dnia 5.01.2018 o 20:26, pbet napisał:

Dzisiaj widziałem ph3 z jedną niedziałającą lampą DRL więc istnieje ryzyko, że ich żywotność nie jest wieczna.

Pewnie się to zdarza, niemniej ja widuję ogólnie rzadko phIII, więc ww. zjawisko jeszcze się nie objawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim nie wszedłem w posiadanie ph III to szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że takie istnieją, a teraz zwracam uwagę i prawie codziennie jak gdzieś jadę to widzę. Choć jest ich stosunkowo niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!