Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa komputer po odpięciu AKU, brak spalania itp


lukavip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dziwny błąd, z którym jeszcze nigdy się nie spotkałem. Wymieniałem klemy od akumulatora na nowe. Po całej pracy okazało się, że po załączeniu zapłonu wyświetlacz wskazuje tylko poziom oleju i ilość przejechanych km. Nie chce przełączyć się komputer na średnie spalanie czy inne funkcje. Niemożliwe że padł przycisk w manetce. Czy idzie jakoś to sprawdzić zwierając piny na kostce by zweryfikować przycisk. Czy idzie jakoś zresetować komputer.

Oczywiście już odpinałem ponownie klemy by zdjąć zasilanie z elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wielokrotnie odpinałem oraz wyjmowałem akumulator i oprócz tego że radio traciło ustawione stacje i zegar się resetował, żadnych innych kłopotów nie było.

Natomiast z przełączaniem wyświetlanych danych z komputera pokładowego, to owszem zdarzało się, że czasem kilkakrotnie trzeba było naciskać przycisk, aby wreszcie przeskoczyło, a jak już zaczęło, to przez jakiś czas działało bez zarzutu. Nie wiązałbym tego z odpięciem akumulatora. U siebie przypisuję to raczej słabemu stykowi w przycisku i że nie służy mu dłuższy okres bezczynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bezpiecznikach nie widzę pozycji odpowiedzialnej za komputer ( wszystkie bezpieczniki sprawne).

Pawelosek w jaki sposób mam zrobić test zegarów?

Nie ma ktoś rozpiski kostki pod kierownicą, które styki zewrzeć aby zasymulować naduszenie przycisku?

Edytowane przez lukavip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Magikrealista

Witam, mam dokładnie ten sam problem co kolega powyżej. Czy problem udało się rozwiązać? Spróbuję pokombinować z manetką/przyciskiem w wolnej chwili, jeśli to nie pomoże macie jakieś inne rady? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Magikrealista

Gdyby ktoś szukał rozwiązania to u mnie winny był przerwany kabelek biegnący z manetki, wystarczy zdjąć obudowę nad kierownicą aby go namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!