Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przepustnica Renault Megane 1 1.4e


edy27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje pytanie takie.

Postanowiłem wyczyścić przepustnice gdyż obroty lekko mi falują na biegu jałowym.  Po rozebraniu wszystkiego ujrzałem iż przepustnica nie jest do końca zamknięta. Jest lekki prześwit.  Moje pytanie do was. Czy to domyka się gdy silnik pracuje ? Czy to oznaka może uszkodzonego silniczka krokowego... Gdy odkreciłem silnik krokowy od przepustnicy to klapka zamknęla sie do konca .W załączniku fotografie jak to wygląda... dziekuje za pomoc 

20171103_183547.jpg

20171103_183522.jpg

20171103_183510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku obroty biegu jałowego regulowane są poprzez uchylanie przepustnicy. Steruje nią silnik krokowy. Nie ma tu kanału obejściowego. Działanie przepustnicy jak najbardziej prawidłowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Już myślałem że to ma się domknąć do końca... Bo faktycznie nie jest domknięte przez silnik krokowy , który blokuje by kanał zamknął się całkowicie. O dziwo przepustnica była czysta...mimo to przeczyściłem ją jak i delikatnie silnik krokowy. Niestety obroty nadal delikatnie falują. Gdy odpale zimny silnik są powyżej 1 tyś... Po jakimś czasie wraca do normy i jest gdzieś 750. Gdzie szukać jeszcze usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyniaki zwłaszcza z jednopunktowym wtryskiem tak mają. Zimny silnik ma obroty lekko powyżej 1 tys, po nagrzaniu obroty spadają. Związane to jest z oporami w silniku gdy jest zimny. Falowania obrotów nie powinno być. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem... dzięki za rozwianie wątpliwości... Powiedz mi jeszcze gdzie może się znajdować czujnik temperatury cieczy... Auto mi mega dużo pali nawet 13 litrów w mieście i tak myślę co moze być przyczyną. Sonda lambda ? Ten czujnik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Fri Nov 03 2017 o 23:41, edy27 napisał:

Witam.

 Gdy odkreciłem silnik krokowy od przepustnicy to klapka zamknęla sie do konca .W załączniku fotografie jak to wygląda... dziekuje za pomoc 

 

Silnik robi kroki, a uchylenie przepustnicy je wylagadza. Zależne jest to od czujnika temperatury płynu chłodzącego.

Falowanie obrotów to bardzo często skakanie krokowca.

Nowy koło 30 zł.

Wrzuć film to dostaniesz konkretną odpowiedź, bo ja tego nie słyszę.

Czujnik jest na głowicy po stronie sprzęgła. On ma olbrzymi wpływ na spalanie, ale również prawidłowo odpowietrzony układ chłodzenia i sprawny termostat.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki... Jutro będę miał chłodnice bo okazało się że też przecieka... wymienię przy okazji termostat i czujnik temp. Zaleje plynem od powietrze i zobaczę czy jest poprawa.Tak jak pisałem samochód pali jak smok..  I wcale go nie piłuje... A 13 litrów zeżre.  Ciepłego powietrza też brak po odpaleniu dmuchawy. Może to przez nagrzewnice ale może też przez podane wyżej elementy. Gdzie szukać jeszcze przyczyny jeżeli samochód nadal będzie dużo palił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!