Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
Waclawek

Megane IV phI opony zimowe/ letnie

Recommended Posts

witam,

Z ciekawości chciałem zapytać, jakie opony dostaliście letnie i zimowe (w gratisie) podczas odbioru nowego samochodu?

Chodzi o MIV grand tour.

Ja dostałem lato goodyear'a, a na  zime debica passio.

Ja letnie Continental, a zimowe Uniroyal MS 77. Felga 17.

Letnie goodyears  a na zimę Nokia D4 super oponki. 

Edytowano przez vivera1977

letnie – Continental, zimowe – Barum (czyli prawie Continental :rolleyes:)

Lato-Continental, Zima-Fulda

Witam

Ile mogą kosztować kompletne koła  na zime  z felgami stalowymi w salonie,bo w moim jeszcze nie mają .Lada dzień mają dostać

Na alledrogo najtańszy nowy komplet bez czujników od 1400 zł 

Witam, zamówiłem w ASO koła na zime do megan 4 po 855 z montażem.W moim aso jeszcze nie otrzymali,czy może w waszych ASO może są . 

Lato - Continental, Zima - Nokian

Ja od razu po zakupie (08.2017) wymieniałem opony na Michlin

crossclimete+, przyjechały już 30k km i jedną zimę- brak jakichkolwiek zastrzeżeń, jeśli podczas tej zimy mnie nie zaskoczą negatywnie to już zostanę przy tego typie oponach;)

Korci mnie kupić michelinki ale obawiam się czy nie będą głośne? Mieszkam pod Warszawą więc wielosezonowe powinny sobie poradzić. Kolego możesz opisać jak się te oponki sprawują w lecie i zimie

Powiem tak, jak kupiłem te opony to więcej pytań od znajomych mamy nie o to jak się na śniegu sprawdzają tylko czy są głośne, i dziewiło mnie to pytanie bo w ogóle ich nie słyszę ale ja mam wersję BOSE i wg mnie ona jest lepiej wygłuszona a jeśli nie jest to i tak słucham głośno muzyki więc może zagłuszam te opony

Napisano (edytowany)

Właśnie zakupiłem owe oponki mam nadzieję że się sprawdzą w każdych warunkach. Dam znać jak się zachowują

Edytowano przez Smog

Wielosezonowe opony jakiego by nie były producenta to alternatywa dla tych którzy mało jeżdżą. Mojej mamie takie opony założyłem do auta i po przebiegu 25 tyś nadawały się do wymiany. Wiec jak ktoś mało jeździ to jak najbardziej. 

Ja robię autem ok 70 tys rocznie więc takie rozwiązanie nie dla mnie ;( dodatkowo jak lubisz ostrzej polatać to opona całoroczna momentalnie znika. 

Zima sobie radzą, o ile nie ma dużych opadów śniegu, na szczęście w prawie całej Polsce to już nie jest problem patrząc na ostatnie lata. 

Mój przebieg roczny to 10 tyś jazda tylko po mieście więc myślę że to będzie dobry wybór

Bardzo dobry. Będziesz zadowolony.

A co zwolennicy opon wielosezonowych sądzą o tym artykule?

Cytat

W Polsce przy ubieganiu się o odszkodowanie z polisy autocasco kluczowe znaczenie mają przyjęte w umowie warunki, na jakich ubezpieczyciel bierze na siebie odpowiedzialność. W przypadku dobrowolnego ubezpieczenia AC zakres ochrony i podstawy do wypłaty odszkodowania są dokładnie opisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

- Nawet jeśli w umowie nie ma jasno sformułowanych postanowień dotyczących dostosowania ogumienia do warunków atmosferycznych, nie oznacza to, że kierowca nie musi tego robić. Takie zachowanie może zostać uznane przez ubezpieczyciela za rażące niedbalstwo, a tym samym za podstawę do zmniejszenia wysokości odszkodowania – wyjaśnia Jakub Nowiński z agencji Superpolisa Ubezpieczenia.

Część opon wielosezonowych ma homologacje opon zimowych. I moze być używana zimą np, w Czechach. W ich przypadku TU nie ma prawa odmówić uznania odpowiedzialności odszkodowawczej w związku z niewłaściwym ogumieniem.

@Komarek mógłbyś podać przykłady takich opon? Właśnie o to chciałem też zapytać. Co z krajami, w których jest obowiązek jazdy na zimowym ogumieniu.

Opona wielosezonowa, to opona letnia z homologacją zimową. Wg mnie - ale tylko interpretuję - takie opony są zarówno letnie, jak i zimowe - pod kątem obowiązujących norm, czy ww. przez @pbet'a przepisów. Tylko tyle i aż tyle - tu chyba nie ma za bardzo czego szukać głębiej.

@Sarna1, które opony zniknęły po 25 kkm? Michelin'y Cross Climate'y? Trochę trudno mi w to uwierzyć, choć ja miałem tylko dośw. z Nexen'ami N4Priz, ale >>25 kkm<<?? To nijak się Koledze @Smog nie opłaca wywalać 1500 zł na opony na 2 lata - bo z czego ma być zadowolony? No chyba, że piszemy o oponach w cenie 1/3, 1/2 ww.

Edytowano przez konwil

Każda opona oznaczona symbolem 3 szczytów, a dodatkowo także może mieć opis M+S jest uznawana za oponę zimową. Takie oznaczenia muszą mieć opony uznane za wielosezonowe. 

Dokładnie tak jak Sarna1 pisze.

Kleber miałem . Miały takie oznaczenia. Wg diadnosty w serwisie Renault w Czechach , są tam traktowane Zak opony zimowe

6 godzin temu, Sarna1 napisał:

Takie oznaczenia muszą mieć opony uznane za wielosezonowe. 

Chyba jednak nie wszystkie opony wielosezonowe mają takie oznaczenia. Przynajmniej tak wynika z tego co się orientowałem w międzyczasie z ciekawości. Zatem uwaga go tych, którzy rozważają taką opcję, aby sprawdzali czy to czym są zainteresowani ma odpowiednie, wyżej wspomniane oznaczenia, stosowane raczej w oponach z trochę wyższej półki cenowej.

Zgodnie z prawem muszą mieć takie oznaczenia jak napisałem, bez nich nie mogą być oponami wielosezonowymi. Na to są po prostu normy. 

@konwil nie były to opony Michelin, jakaś niska półka. 

Edytowano przez Sarna1

Ja właśnie za krótko miałem te Nexeny, żebym się wypowiedział, ale kupiłem je celowo, do auta miejskiego (Opel Agila), które jeździło wówczas ca. 5000 km / rok. Osobiście zacząłem rozważać Michelin Cross Climate, po przeczytaniu dwóch odległych od siebie czasowo (rok po roku) testów tych opon. I kalkulując: robię rocznie ca. 20 kkm, opony kupuję i tak Michelin (Energy Saver i Aplin), czyli komplet zima-lato = ca. 3000 zł. Do tego u mojego gumiarza wymiana + przechowanie = ca. 200 zł / sezon, więc po 5-latach mam: 3000 + 1000 = 4000 zł. No i przejechane 100 000 km. Mniej więcej za takie pieniądze bym pewnie kupił 2 komplety wielosezonowych i miałyby przejechać po ca. 50 kkm. Do przemyślenia, ale wielkiego zysku to nie widzę. U mnie problem jest jeszcze taki, że mam 4 komplety opon (takie same rozmiary), a drugie auto to raczej tylko i wyłącznie miasto - może przy dwóch autach byłby już zysk. Do przemyślenia...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować