Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 106KM chiptuning


KamilK

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chipował ktoś swoje megany z tym silnikiem ? jak to u Was wyszło ? moja fabrycznie bez FAPa po 'lekkiej modyfikacji' wypluła na hamowni 121KM i 265Nm i o ile z mocy jestem zadowolony o tyle z momentu już nie, mogło by być więcej, w końcu seria ma 106KM i 240Nm (dla porównania mam Fiata Bravo II gdzie w serii przy 1,6 105KM jest 290Nm, a ma zwykłą turbinę bez zmiennej geometrii)

 

załączam mój wykres

wykres megane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz, pewnie za Twoją zgodą wersję nastawioną przede wszystkim na uzyskiwaniu oszczędności paliwa, połączoną z poprawą elastyczności. Zobacz; Chip Tuning

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elastyczność jest bardzo na plus w porównaniu do serii, na niskich obrotach (nie ważne jaki bieg) zbiera się bez zająknięcia, a nie jak wcześniej gdzie trzeba było redukować bieg, a co do zużycia paliwa to nie wiem bo dopiero 200km zrobiłem na tej mapie

stąd moje pytanie czy ktoś u siebie robił, ile uzyskał i jak to się przekłada na zużycie paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie takie jak VW do Renaulta, nowe w zakupie cena podobna a po 5 latach... szkoda gadać jaka utrata wartości....

 

cena dobra bo to znajomy znajomego, 300zł soft (zgrany ze sterownika, poprawiony i wgrany) + 150zł hamownia, przy wszystkim byłem

gość specjalizuje się głownie w Fiat/Alfa, inne auta robi tylko znajomym,

takie było moje życzenie, soft na Eco, robię dużo km więc zależy mi na ekonomice a nie na dużej mocy i mega spalaniu, pojeżdżę zobaczę jak pali, i za kolejny mod na więcej momentu płacę tylko za hamownie

 

gość robił mi już Alfę 147, Fiata Bravo II, Peugeota 206 i 307, więc mam do człowieka zaufanie,

 

dla box-a mówię NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworzyłeś niektórym posiadaczom oczy, że ten silnik ma w sobie potencjał na kręcenie. ciekawe ile jest w stanie znieść. 

sam posiadam ten silnik- fajny mały i dynamiczny, co najważniejsze że wytrzymuje dynamiczną jazdę bynajmniej u mnie :-)

mam gościa co robi tylko mapę, za 4 stówki chodź obawiam się czy jest sens

Edytowane przez bodzius91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem inaczej, mapę u jednego (znajomego), a pomiar u innego, pojechałem że niby chce sprawdzić po zakupie czy trzyma serie, a gość po shamowaniu że mapa zrobiona, trochę był zdziwiony, ale po krótkiej rozmowie pokazał mi inne pomiary (innych ludzi), to z tego silnika widziałem nawet 128KM i 311Nm, gość co byłem u niego na hamowni też robi mapy (ale za 800zł + 120zl hamownia)

 

jak ktoś z okolic łódzkiego to gościa który mi robił mogę z czystym sercem polecić, ma wielu klientów i jeszcze nie słyszałem żeby był ktoś niezadowolony

w tym co ja mam jest sterownik conti i czas zgrywania oryginalnej mapy około 4h, a wgrywanie 2h, EDC17 robi w 1,5h zgrywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do łódzkiego trochę daleko :(

ja mam typa co zgrywa mape u mnie w mieście a wysyła wsad do specjalistów z wrocławia ( tam podobno są dobzi tunerzy).

teściu u niego programowo wyłączał dpf i przy okazji podkrecił mu moc w 2.0 tdi sharan

puki co pół roku jezdzi nie narzeka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie po wirusie, samochód o wiele ciszej pracuje, spalanie spadło, 

jazda zrobiła się przyjemniejsza, momentu nie brakuje,

puki co nie zauważyłem żadnych problemów,

w nowym roku pojadę na hamownię sprawdzić ile wyszło mocy.

 

Jestem miło zaskoczony i żałuję ze dopiero teraz się na to zdecydowałem. 

 

Edytowane przez bodzius91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!