Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem po zmianie silnika


Nik0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zacznę od samego początku - od kupna samochodu z uszkodzonym silnikiem 1.9dci f9a 120km. Stary nie udało się uratować kupiłem słupek tylko nie f9a tylko f9q, osprzęt postawiłem od starego (przy okazji zmieniłem panewki korbowódowe, pasek rozrządu, filtr powietrza, oleju i paliwa, olej też oczewiście, regeneracja turbiny i koła dwomasowego). Teraz przejdę do problemu,  a polega on na tym że silnik nie wkręca się powyżej 3 tys. obrotów  (odcina go tak jakby to były maksymalne). Czasami po niedługim postoju kompletnie traci moc - prawie nie reaguje na wciśnięciu pedału gazu, moc wraca po odłączenie wtyczki czujnika doładowania turbiny (na oddalonym silniku) i ponownym podłonczeniu - cujnik został wymieniony (nie oryginał) - nie poprawiło sytuacji. Zawór EGD wyczyszczony. Diagnoza pokazuje (na załącznikach). Nie chcę wszystkiego zmieniać, a nie mam z czego pozmieniać.  Proszę o pomoc, jak rozgryść moją łamigłówkę)).

20171122_165314.jpg

20171122_165325.jpg

Edytowane przez Nik0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu błędów wynika że ; brak sygnału, obwód przerwany, zwarcie. Skontroluj połączenia elektryczne, ich czystość, brak nalotu, ciągłość i stan przewodów elektrycznych, poruszaj łączami, użyj Kontakt 60. Wyjmij kompa ECU, zobacz stan styków, czy nie jest zawilgocony, pokryty białym nalotem. 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj sprawdzałem złącza - dwie wtyczki były z białym nalotem - poczyściłem ich.  Niestety w zachowaniu samochodu nic się nie zmieniło, nadal odcina obroty, nadal trzeba odłączyć-podłączyć wtyczkę od czujnika doładowania turbiny. Mało nie zapomniałem znalazłem nie podłączoną wtyczkę pod skrzynką z biezpiezcnikami, ktoś wie od czego to jest?

20171205_192706.jpg

20171205_192923.jpg

Edytowane przez Nik0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik-cisnienia-doladowania.thumb.jpg.1d86dfe4d3fc911be2fa46e5e71e0eee.jpg Czujnik doładowania.

EGR wyczyszczony nie znaczy sprawny. Najlepiej go zaślepić, wtedy masz spokój na długo, lub zastosować sprawny na 100 %.

Uszkodzony EGR może wpływać na błędy ; przepływomierza i czujnika doładowania.

Komputer oblicza niezbędną dawkę wtryskiwanego paliwa, mierząc ;

- ilość zasysanego powietrza za pomocą przepływomierza, czujnika doładowania,
- dane z czujnika temperatury silnika,

- dane czujnika prędkości obrotowej silnika /położenia wału korbowego .

Czujnika doładowania powinien być oryginał, oraz szczelnie umiejscowiony.

Przepływomierz, powinien być czysty, szczelnie zamontowany, tak jak cały układ dolotowy.

Czujnik położenia wału korbowego, jest czujnikiem chimerycznym i musi być oryginał.

Super kontakty, sprawdzić przede wszystkim na tych czujnikach, które umieszczone są w diagnozie, oraz na łączach kompa ECU.

5a283200d4cd5_Beztytuu.thumb.png.57c03c231185c92e5bfd5cc05433ea59.png  Układ dolotowy 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem  jeszcze jedną nie podpiętą wtyczkę idzie od wiązki która prowadzi do rozrusznika :(

20171207_185049.thumb.jpg.cd47efa375431f475aa780642404fdab.jpg

Przed chwilą, jabrze napisał:

Ropą, czy olejem z turbiny?

Właśnie że ropa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jabrze napisał:

Nie papuguj.

Przepraszam,  ale nie zrozumiałem. 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem od początku.

EGR to narzędzie do wyrzucania błędów niespełnionych warunków prawidłowej pracy układu dolotowego i odprowadzenia spalin.

Przyczyny to te które wypisał Andrzej 2010.

Chcę przez to powiedzieć, że czujnik synchronizacji wału można wyeliminować z tej listy.

Dalej należy monitorować parametry pracy silnika na początku na wolnych obrotach i porównywać z zadanymi.

Do tego potrzebna jest wiedza dla danego silnika.

Dopiero wynik może doprowadzić do decyzji o zmianie jakiegoś elementu, żeby nie stracić dużo kasy.

Dla Ciebie pierwsze podejrzenie może padać na wtryski, których praca w układzie uzależniona jest również od kompresji.

Chociażby zmierzone korekty dają pierwszy obraz. Wystarczy, że na jednym cylindrze będzie duża dysproporcja i już odetnie powyżej 2 tyś. obr.

To samo dotyczy ciśnienia sprężania w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wytłumaczenia, jabrze. Jak odbywa się proces synchronizacji wtryskiwaczy? Czy da śie to zrobić nie ściągając całego  układu paliwowego (pompy , listwy z wtryskiwaczami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka co trzymasz w ręku to czasem nie jest od czujnika temperatury cieczy? Powinna być wpięta w okolicy termostatu. A ta obok nie podpięta przy pompie podciśnienia? Wychodzi gdzieś z okolic zaworu EGR.  Wychodzi na to, że część okablowania nie jest podpięta i stąd masz te problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie synchronizacji to nie ma napięcia sterowania wtryskiwaczy. Dodatkowym elementem jest pompa wysokiego ciśnienia. Tam czujnik pozwala na załączenie od 240 Barów.

Nic nie musisz ściągać.

Twój samochód odpala, czyli tu nie ma problemu.

Tłumaczę jak eliminować sprawne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa, niestety czujnik temperatury cieczy podpięty ta druga (szara) wtyczka to od  EGR. Znalazłem w sumie 3 nie podłączone wtyczki, dwie już opisałem, a trzecia przy lewym kole.

Edytowane przez Nik0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!