Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Cześć, no i pierwszy minus po ponad miesiącu użytkowania Grandtour'a. Zauważyłem, że zaczyna skrzypieć fotel kierowcy podczas jazdy, dokładniej mówiąc skrzypi oparcie. Piski słyszalne są na zakrętach i przyspieszaniu. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Nie ma chyba co czekać... Niech się w ASO tym zajmą. 

Ile ważysz?

75kg, i chociaż miałbym ważyć ze 130kg to tak być nie powinno.  

Jasne, że nie powinno i teoretycznie nie ma to znaczenia ale zapytałem by informacja była pełna. Mam podobne doświadczenie z Toyoty Auris 2015 gdzie niedługo po tym jak dostałem ją w użytkowanie od firmy zaczął mi trzeszczeć podłokietnik. Co prawda ważę wiecej od Ciebie ale przecież na podłokietniku leży tylko mój łokieć bez zbytniego nacisku, a nie cały ja :-)

Kolega w tegorocznym Avensisie miał też problem z fotelem. Wymienili na nowy bez zbędnej analizy. Zobaczymy jak podejda do tego w RENAULT 

Miałem ten sam problem, naprawili raz, wróciło po tygodniu, pojechałem znowu i za drugim razem przestało skrzypieć i tak do teraz już ze 2 miesiące jest ok.

Mówili w ASO co zrobili? Psiknęli czymś czy coś podlożyli? Ja jade za 5 dni 

15 godzin temu, tokon4 napisał:

Cięcie.

Podłączam się pod pytanie!!! Jak ASO sobie z tym poradziło?

REGULAMIN

5.13 Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Na początku przesmarowali prowadnicę, ale to podziałało na 2 dni. Potem nie wiem co robili, w każdym razie rozbierali go całego i miałem przez 2 tygodnie niedosunięty suwak. Od 2 miesięcy wszystko jest okej.

Jestem po wizycie w ASO...Problem rozwiązany. Nic już nie skrzypi. Mechanik mówił, że odkręcił wszystkie śruby prowadnic fotela i dokręcił je raz jeszcze z jednakową siłą, podobno jedna z nich miała już jakiś luz od początku, dodatkowo przesmarował szyny i jak na razie jest OK. Jak długo? Zobaczymy...Niby drobna usterka, ale za każdym razem wkurzała mnie coraz bardziej :-) 

Ja mam problem gdy jest zimio oparcie piszczy gdzieś w środku, myślałem, że to powodu skóry, ale widzę, że nie. Tylko z moim szczęściem jak dojadę do ASO, auto się nagrzeje i w serwisie powiedzą, że wszystko ok,bo już tam miałem z bagażnikiem

u mnie również rozebrali cały fotel i poskładali na nowo ale niestety w moim przypadku to nie przyniosło zamierzonego efektu ;-(

Witam,

Miałem podobny problem, wydawało się, że oparcie fotela skrzypi. Jak się okazało winny był stelaż mocujący fotel do podłogi :-) 

ja też myślałem, że skrzypi fotel i zgłosiłem w ASO oni sprawdzali i wszystko ok, wyjeżdżam z serwisu i znowu skrzypi.... i w końcu się kapłem, że to nie oparcie tylko jak zapne pas to mechanizm od pasów skrzypi.  

Niestety przy 4tys przebiegu u mnie również zaczął skrzypiec fotel kierowcy... Na początku skrzypiało lekko przy wsiadaniu, teraz skrzypi głośno zarówno przy wsiadaniu jak i przyspieszaniu... : /