Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypiący fotel kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

@Geble Potwierdzam miałem to samo tylko w moim przypadku zgłosiłem, kazali poczekać 2 h po powrocie powiedzieli ,że przesmarowane i do obserwacji tylko wsiadłem pisk to ponownie do ASO i wymienili cały stelaż na nowy. Na razie jest wszystko ok ale zobaczymy jak długo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie podobny problem w Grandtour IV GT Line pojawił się przy ok. 30000km. Podczas przyspieszania lub na nierównościach słychać metaliczny dźwięk, jakby coś przeskakiwało. Dodatkowo w trakcie regulacji wysokości fotela co kilka ruchów dźwignia przeskakuje. Niestety waga kierowcy w okolicach 120kg, ale to nie powinno być przyczyną usterki. Postaram się w tym tygodniu odwiedzić ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga nie jest powodem usterki, bo ja ważę ~80kg, a też mi strzela/przeskakuje na nierównościach. Niestety rozwiązania dalej brak. Obecnie wycofali się z wymiany całego stelaża (to najczęściej pomagało) i wymieniają jedynie śruby montażowe. U mnie nic to nie dało i z tego co wiem u nikogo raczej nic nie dało. Stelaży nie wymieniają bo pewnie za duży koszt. Szkoda, bo jest to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypiało w siedzeniu gdzieś, no ewidentnie jakaś sprężyna, bo dźwięk jakby siadać na starym materacu. Najpierw coś "naoiliwili" a potem to już nie pamiętam, ale rozbierali cały fotel i od tamtej pory nie skrzypi w ogóle. Ja mam też tak, że jak przy ustawianiu fotela chciałem pojechać na maksa do góry to na ostatnim skoku jakby coś przeskakuje i się dziwnie "blokuje". Trzeba użyć dużo siły, żeby ją wepchnąć w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie to samo ,od czasu do czasu  cichy metaliczny stuk na nierównościach stawiam na mechanizm unoszenia fotela .W aso w  Łodzi byłem z tym 3 razy oczywiscie bez zmian niby coś tam posmarowali dla ściemnienia , no ale jeszcze kilka razy do nich podjadę zobaczymy co tyn razem wymyślą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam ale o dziwo żona zauważyła problem:rolleyes: waży ponad 50 kg i zaważyła ze fotel pod jej ciężarem się obniża w sumie ja też to zauważyłem kiedyś w serwisie był smarowany bo skrzypiał i tak szczerze to nie mam ochoty do nich jeździć czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak dostać się do tego mechanizmu podnoszenia żeby go wyczyscic z nadmiernego smaru ogólnie fotel nie zgrzypi. 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!