Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak oświetlenia po otwarciu bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki może być powód braku oświetlenia wnętrza i bagażnika po otwarciu tylnej klapy? Kontrolka otwartej klapy na wyświetlaczu pokazuje prawidłowo. Światło w bagażniku nie działa, oświetlenie wnętrza działa prawidłowo. Może to być wina zamka bagażnika, czy raczej przerwany przewód?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu? Piszesz że oświetlenie wnętrze nie działa i bagażnika. A potem piszesz że oświetlenie wnętrze działa ale bagażnika nie świeci. Sprawdziłeś na wtyczce czy dochodzi napięcie? Bo może być że trzeba zgiąć blachy (taki uchwyt) do żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żarówce nic nie pisałeś dlatego zasugerowałem. Proste nie proste ale znam kogoś kto miał przepaloną żarówkę w żyrandolu i wolał elektryka żeby rozpruwać instalację w ścianach bo nie było w pomieszczeniu światła :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem pierwszy post.

A co będzie jak otworzysz bagażnik, światło wewnątrz auta zgaśnie a ty naciśniesz czujnik otwarcia i zamknięcia klapy (symulując zamknięcie klapy bagażnika).

Czy wtedy światło wewnątrz auta znowu się zaświeci?.

Lub inaczej, świeci Ci światło wewnątrz auta, otwierasz bagażnik - gaśnie. Zamykasz bagażnik to znowu działa?. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolką otwarcia tylnej klapy steruje krańcówka w zamku tej klapy. Skoro ta kontrolka świeci to moduł UCH w kabinie otrzymuje informację, że bagażnik jest otwarty i powinien też podać minus do lampy bagażnika. Lampka zasilana jest ze skrzynki bezpieczników stałym plusem. Sprawdź czy dochodzi zasilanie do tej lampki. Przewód czerwony. Możesz też podać na krótko masę do czarnego przewodu i sprawdzić czy zaświeci się lampa.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam moze 2 "mikrosłiczy" jak było w skodach? Jeden odpowiadał za sygnał do komputera pokładowego (kontrolka na liczniku, centralny, alarm itp) a 2gi (psujący się częściej) właśnie za światło w bagażniku.

Dziś u mnie sprawdziłem i faktycznie po otwarciu klapy zapaliło się światło w całym aucie. Dziwne jest to że działa kontrolka na liczniku a światło nie jeżeli steruje tym ten sam element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze w punktach jak to wygląda, może trochę rozjaśnię temat, dodam jeszcze, że w przednim gnieździe zapalniczki mam podświetlaną ładowarkę USB.

1. Otwieram drzwi-świeci wnętrze,zegary i USB, nie świeci bagażnik. Zamykam drzwi, czekam aż wszystko zgaśnie.

2. Otwieram bagażnik-świeci USB, nie świeci wnętrze, bagażnik i zegary.

Żarówka sprawdzona. Napięcie na kostce na poziomie 0.15V, kiedyś zmierzyłem 1.5V.

Podpięcie masy na krótko nie pomaga.

Edytowane przez piko74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz 12 V na zasilaniu lampki bagażnika. Sterowanie masą masz prawidłowe. Pozostaje odnaleźć przyczynę braku zasilania. Nie mam pod ręką schematów, trzeba by sprawdzić czy to ten sam bezpiecznik zasila lampy w kabinie i lampę w bagażniku.  Zasilanie przechodzi poprzez złącze R2 znajdujące się na słupku kierowcy. Może tam jest przerwa.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 29.12.2017 o 20:52, piko74 napisał:

Opisze w punktach jak to wygląda, może trochę rozjaśnię temat, dodam jeszcze, że w przednim gnieździe zapalniczki mam podświetlaną ładowarkę USB.

1. Otwieram drzwi-świeci wnętrze,zegary i USB, nie świeci bagażnik. Zamykam drzwi, czekam aż wszystko zgaśnie.

2. Otwieram bagażnik-świeci USB, nie świeci wnętrze, bagażnik i zegary.

Żarówka sprawdzona. Napięcie na kostce na poziomie 0.15V, kiedyś zmierzyłem 1.5V.

Podpięcie masy na krótko nie pomaga.

witam,
ma ten sam problem u siebie. Czy udało się ustalić przyczynę awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!