Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtru powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam, 

pytanie troszkę z innej beczki: 

Waszym zdaniem lepiej wymieniać filtr powietrza oraz kabinowy np. co drugą wymianę oleju (olej zmieniam co 10-12 tys. km) inwestując wówczas w firmę Mann którą preferuję obecnie czy korzystniejszą opcją byłoby zmienianie powyższych filtrów przy każdej wymianie oleju ale kupując słabszej jakości przedmioty jak te w linku poniżej? 

https://allegro.pl/oferta/hart-filtr-powietrza-renault-fluence-megane-iii-7877879712

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności, nie po to jest samochód żeby jeździć komunikacja miejską. Poza tym dbam o niego należycie a obstawiam że znaczna część osób nie wymienia filtrów z każdą wymiana oleju. Ponadto jeżdżę głównie dłuższe trasy więc środowiska z jakiego samochód zaciąga powietrze też nie można porównać do jakiegoś placu budowy czy ogólnie sporego zanieczyszczenia. 

 

Zrobię jak to radzi Komarek, dobra alternatywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem w sieci filtr powietrza  firmy DENCKERMANN, jakość wykonania super. aż byłem zaskoczony stosunkiem jakości do ceny.

Skusiła mnie cena , poniżej 20 pln.

Do tego stosuje filtry oleju Fltron, abo Kamoka ,Mann , te które są akurat w jakiejś promocji cenowej, ostatnio kupowałem po 12 pln.

Więc nie jest to duży wydatek.

Filtr powietrza wymieniam sam raz do roku , a olej 2 razy w roku, przy okazji zmiany opon w tym samym warsztacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze filtr oleju zmieniam z olejem co 10-13 tyś. Filtr powietrza i kabinowy raz do roku. Od zawsze kupuje je z Filtrona ( poza olejem - ten Mann lub Renault ) i wszystko śmiga idealnie. Z nowym filtrem powietrza auto jest zrywne i ekonomiczne. 

Kiedyś czytałem test filtrów powietrza w subaru. Najlepiej wypadł  Knecht.  Niewiele występował K&N 

To zdjęcie mojego filtra powietrza po 2 latach i 18tys przebiegu. Jak to ma jeździć przez 4 lata pytam.... ?

20190320_111234_800x388.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!