Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z ładowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

W scenicu III jest całkowicie inna strategia załączania grzałek kabiny. Tam nie ma granicy temperatury 6 st. C na zewnątrz by je załączyć. Załączą się nawet powyżej 10 stopni i grzeją znacznie dłużej niż w SC II. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego renówki od 2008 roku mają ładowanie spięte z kompem. polega to na tym , ze jeśli akumulator jest naładowany na full to po podłączeniu miernika i odpaleniu pojazdu pokazuje wartość akumulatora. Dopiero gdy spadnie napięcie poniżej np. 12,6 V komp załącza ładowanie. Akumulator praktycznie cały czas pracuje mimo niepracującego silnika bo prąd pobiera alarm, wszystkie czujniki i przede wszystkim krótki dystans jazdy w którym ilość pobranego prądu nie została uzupełniona w trakcie jazdy bo włączone radio, światła, dmuchaw itp. Innymi słowy rozładowany aku bierze maksa. Ja mam normalny prostownik i jak podpinam aku mocno rozładowany napięcie wychodzi ponad 15 v i nawet 8-10 A ale po poru minutach te wartości spadają do normy. To samo będzie w samochodzie. Bez obaw nic się nie stanie, problem będzie jak się zapali choinka na desce wskaźników.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Podzielę się z Wami taką informacją, która może być przydatna, ponieważ zbliżam się do 300k km zakupiłem oryginalny, używany alternator i dałem znajomym do przejrzenia co by go później na półkę gotowego odłożyć w razie awarii. Alternator przejrzany, zakup udany, ale sugerują, żeby także wymienić rolkę i pytają... czy mam klimę manualną czy klimatronic. Myślę sobie co za różnica ? ale okazuje się że jest. Np. rolka do alternatora INA 535 0105 10 jest do zwykłej klimy a INA 535 0154 10 do klomatronica. Ważne o tyle, że kupując używkę nie wiemy tego, wizualnie się nie różni bo szerokość jest ok 1mm mniejsza. Cena tylko ciut wyższa.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!