Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 110KM dziwnie pracujący silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie miałem czasu bo w rozjazdach

Broń Panie Boże przed LPG - nie mam

Auto faluje na obrotach zaraz po odpaleniu 

Robione było u Smektały i wybieram sie ponownie w najbliższym czasie.

Obroty wygladają tak jak na filmiku. Niestety nie mogę załączyć wiec wstawiam na yt 

 

A cykanie na nagraniu

20180107_160651.m4a

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Edytowane przez kamilm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnego specjalnego cykania nie słyszę. Czy samochód muli i szarpie po ruszeniu na zimnym? Moim zdaniem dźwięk silnika jest taki jak u mnie. W razie czego możesz posłuchać mojego - jestem z Leszna.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z obrotami, też gdzieś na forum umieściłem filmik.

https://youtu.be/pWEb4anP-Uo

Jak znajdę link do tematu to podepnę. Podobno falowanie obrotów na ssaniu i luzie jest normalne w tym silniku. Czyścili mi w ASO przepustnicę z adaptacją i trochę pomogło ale bez rewelacji. Obiecany link.

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie tylko szarpania nie zauważyłem. Może dlatego, że najczęściej jak ruszam to ssanie już przestaje działać i obroty schodzą do właściwego dla wolnych poziomu (?). Z drugiej strony żona często odpala i po prostu rusza, nie zgłasza żadnego szarpania.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety jest różnie :(  Nie ma reguły i to jest frustrujące. To znaczy można z tym żyć, jednak w żadnym poprzednim aucie nie miałem takiego problemu. Oczywiście wg serwisu wszystko jest w idealnym porządku.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszemy o anomaliach na ssaniu to u mnie z kolei czasami gdy ruszę na ssaniu tj. dodam gazu, puszczę sprzęgło albo na półsprzęgle i dosłownie chwilę później odpuszczę gaz i wcisnę sprzęgło (sytuacja jakbym wyjeżdżał np. z parkingu i zauważył, że coś jedzie) to auto nie trzyma stałych obrotów tylko dodaje i odpuszcza samo gazu co jest słyszalne i wyczuwalne. Obroty chwilę dość mocno falują. Jak znowu ruszę i np. po kilku(nastu) metrach zrobię to samo np. do zatrzymania to wszystko chodzi jak w zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś co jakiś czas jest inna anomalia, ruszam z jedynki wrzucam 2 bieg dodaje gazu i auto nagle łapie sporego laga traci moc trwa to może 1-2s po czym ciągnie dalej

dzieje się podobnie raz na jakiś czas w moim służbowym Focusie 1.6 Pb 2017.

po wyjęciu przepustnicy i wyczyszczeniu jest lepiej ale raz na jakiś czas dalej się to dzieje, lekkie falowanie obrotów również wyeliminowałem porządnym czyszczeniem przepustnicy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lordboss bardzo rzadko ale też czasami to zauważam, zazwyczaj gdy ruszam delikatnie tzn. nie wkręcam 1 na obroty tylko ruszam i od razu 2. Jak się delikatnie rozpędzę na 1 to nigdy nie wystąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś w ASO "czyścili" przepustnice to jest duża szansa że nie wyjmowali jej tylko zdejmowali dolot, psik środkiem do czyszczenia, szmata i czysta :-)

u mnie niby z 2 razy była czyszczona a ewidentnie pierwszy raz była zdejmowana przeze mnie :-D

Nie mam jeszcze Clipa bo zastanawiam się czy kalibracja przepustnicy coś pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kamilm napisał:

Witam, nie miałem czasu bo w rozjazdach

Broń Panie Boże przed LPG - nie mam

Auto faluje na obrotach zaraz po odpaleniu 

Robione było u Smektały i wybieram sie ponownie w najbliższym czasie.

Obroty wygladają tak jak na filmiku. Niestety nie mogę załączyć wiec wstawiam na yt 

 

A cykanie na nagraniu

20180107_160651.m4a

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

 

U mnie zachowuje się identycznie zwłaszcza na zimnym silniku i auto miało tak od nowości. Jeśli obroty utrzymują się ponad 1 tys to przepustnica do wyczyszczenia. Inny objaw przepustnicy to inny dźwięk przy odpalaniu: tak jak by ułamek sekundy po tym jak auto odpaliło silnik się przydławiał. Umiem to u siebie wysłuchać i zawsze po wyczyszczeniu przepustnicy problem ustępował;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lordboss napisał:

U mnie zaś co jakiś czas jest inna anomalia, ruszam z jedynki wrzucam 2 bieg dodaje gazu i auto nagle łapie sporego laga traci moc trwa to może 1-2s po czym ciągnie dalej

dzieje się podobnie raz na jakiś czas w moim służbowym Focusie 1.6 Pb 2017.

po wyjęciu przepustnicy i wyczyszczeniu jest lepiej ale raz na jakiś czas dalej się to dzieje, lekkie falowanie obrotów również wyeliminowałem porządnym czyszczeniem przepustnicy  

No to mam tak samo z paroma wyjątkami. Po pierwsze jak uruchomię samochód i obroty falują to lag murowany. Można go trochę obejść wcześniejszym wrzuceniem dwójki. Gorzej jednak jak lag pojawia się później a obroty nie falują. Wtedy mam trudności z włączeniem się do ruchu bo szarpie i nie reaguje na gaz. Miałem tak od wyjazdu z salonu. Serwis twierdzi, że wszystko ok, przepustnica czysta itp. W żadnym samochodzie tego nie miałem. Czyżby norma euro 5 się kłaniała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem jeszcze o jednym, najczęściej jak pojawia się lag , w momencie jak auto przejdzie na gaz w momencie schodzenia z obrotów najczęściej gaśnie silnik w momencie jak wrzucę sprzęgło. poza tą sytuacją i brudną przepustnicą nigdy nie gaśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!