Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 110KM dziwnie pracujący silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam Megane III z 2015 roku z silnikiem benzynowym 1.6 110KM przebieg 45tys km auto na gwarancji jeszcze.

XXX

Mam pytanie 2 razy byly robione juz wycieki na silniku i spod uszczelki na klawiaturze? w odstępie 3tys km

XXX

teraz auto wedlug mnie pali wiecej ok 8,5l na 100km w jezdzie mieszanej na trasie ciezko zejsc ponizej 8 

dodatkowo po odpaleniu falują obroty 1100-1300

auto wydaje dźwięk taki cykcykcykcykcyk spod silnika jesli otworzymy pokrywe silnika jest ten dzwiek slabszy

XXX

serwis powiedzial ze takie cykcykcykcyk to normalne w tych silnikach czy moze ktos to potwierdzic wg mnie po 2 wymianie uszczelek ( trwalo t az 3 godziny) miala zostac wyczyszczona przepustnica i przeprogamowana, wymienione uszczelki na wtryskiwaczacz i pod klawiatura, i wlasnie po tej ostatniej naprawie zaczelo pojawiac sie takie cykanie na zimnym i cieplym silniku, troche przpomina cykanie w dieslu

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL i 5.9 Enter- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy ten silnik ma uszczelkę pod pokrywą zaworów. Tam jest raczej jakiś silikon. Miałem to robione dwa razy na gwarancji. Czy silnik cyka hm, no coś tam cyka. Robili Ci to u Smektały? 

Co do spalania to nigdy na benzynie nie udało mi się zejść poniżej 8 litrów. Ostatni wynik to 8.1 l/100 km.

Obroty falują na zimnym czy na ciepłym silniku? Poszarpuje gdy jest zimny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 to nie TCe :-)
U mnie też dwa razy uszczelniane na gwarancji.

Spalanie - sprawa względna - możesz zobaczyć u mnie w podpisie.

Nie rozumiem co znaczy "przeprogramowana przepustnica", ale obroty falować nie powinny, ale... z postów na forum wiem, że żeby zmieścić się w normach czystości spalin nasze auta mają problem z wolnymi obrotami na zimnym. U mnie czasami zafaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na 1.6 110KM dziwnie pracujący silnik

To chyba jakaś cewka tak cyka miarowo, po przejściu na gaz cykania staje się dużo cichsze, bardziej stłumione i reaguje na ruchy przepustnicy :-)

Raczej wtryskiwacze gazu nie pracują na sucho bo by się szybko zatarły, można łatwo sprawdzić czy to sprawka lpg z ręki wyłączając instalację :-D 

Nagle staje się cicho i nic nie cyka ;)

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordboss - trochę się mylisz odnośnie pracy auta na LPG
Przy LPG są dwie cewki: jedna przy butli druga w okolicy reduktora.
"Cyknięcie" następuje w momencie przełączenia na gaz - i jest to jednokrotne cyknięcie (po prostu otwierają się zawory).
Jeżeli chodzi o wtryskiwacze: Są dosyć głośne, ale nie jak w dieslu, ale mogą właśnie robić "cykcykcykcyk" (one a nie cewki) - częstotliwość zależna od obrotów (czyli tak jak napisałeś - od przepustnicy, bo obroty w silnikach benzynowych sterowane są powietrzem). One (te wtryskiwacze) nie są smarowane - LPG jest bardzo suchym gazem, dodatkowo LPG przechodzi przez zestaw filtrów, żeby wyłapać różne frakcje oleiste (są nawet specjalne filtry odstojnikowe do tego), żeby się te wtryskiwacze nie kleiły.
W sofcie do LPG można wybrać tzw. rozgrzewania wtryskiwaczy - wtedy jeszcze przed przełączeniem na gaz, jest podawane na nie napięcie, ale nie doprowadzające do ich otwarcia, ale też "cyka".

---------------------------------

Ja po prostu obstawiam, że ten typ tak ma... cykcykcykcykcykcyk

PS. wkurza mnie, że nie można do posta wstawić entera odstęp, poprawiając jego czytelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spore wyjaśnienie, oczywiście nie pisałem o dźwięku pracy cewki elektrozaworu. Być może to faktycznie tryb "rozgrzewania wtryskiwaczy".

Poczytam na ten temat na forum LPG bo szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem o takim czymś. Na pewno jest to związane z instalacją gazową bo po wyłączeniu jej jest cicho. z ciekawości zerknę na to jak kupię interfejs do LR :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedział bym, np wtryski Hana są praktycznie bezgłośnie, Barrakuda również 

lata temu miałem Wtryski Magic Jet ( nawet nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje) i również przy zamkniętej masce były bezgłośne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!