Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczenie silnika wycieraczek


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktos jest mi w stanie pomoc z moim piszczeniem. Co może być przyczyną? Próbuje dostać się do tej czarnej kopułki, ale niestety nie mam na to patentu. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam 

1517060288436813497403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zdjęciu wszystkich dźwigni podłączyłeś sam silnik w celu sprawdzenia czy to piszczy silnik czy też mechanizm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że odkręciłeś te śruby od czarnej pokrywy silnika i nie chce zejść obudowa? Może jest uszczelniona klejem i dlatego nie chce zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brwngda napisał:

Na bank jest czyms uszczelniony... Czy moge liczyć na Waszą pomoc?

Jeśli się nie mylę jest  oring pod  małym pierścieniem zabezpieczającym i podkładką, który należy wysunąć. - spójrz pod lupą, żeby  zobaczyć z której strony go wypchnąć.Trze oś w mosiężnej tulejce do której  dostała się solanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2018 o 23:13, jabrze napisał:

XXX

Czy mógłbyś jakąś pomóc zaznaczając to miejsce na zdjęciu bo nie bardzo rozumiem gdzie tego szukać?

Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, 

 

Silniczek wymieniony bo się nie nadawał do wymiany. Jednakże mechanizm został niewłaściwie założony na frez. 

Czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć jak wygląda "zerowe" ustawienie mechanizmu? Ponieważ aktualnie moje wycieraczki robią ruch w stronę podszybia, następnie się podnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej źle założyłeś same ramiona wycieraczki. Zdejmij ramiona, włącz wycieraczki, następnie wyłącz i poczekaj aż zatrzyma się silnik. Dopiero wtedy załóż ramiona wycieraczek we właściwych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma czujnik. Jak nie pomaga zdjęcie samych ramion, to zdejmij ramię z samego silnika i znowu włącz i wyłącz silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem coś podobnego z silnikiem wycieraczek ( uzdrowiło go dopiero )odwrócenie  pierwszego ramienia o 180* montowanego na oś silnika wycieraczek .Oczywiście trzeba zdjąć ramiona wycieraczek i po przełożeniu tego ramienia ustawić położenie piór wycieraczek w pozycję wyjściową zakręcić nakrętki na osie wycieraczek . Mechanizm silnika wycieraczek ma wyłącznik wybiegu i będzie się zatrzymywał zawsze w tym samym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, brwngda napisał:

Potrafilbyś pomóc pokazując to na zdjęciu?

 

Nie rozumiem co mam pokazać.

Tzn. robią ruch w przeciwną stronę tzn., że należy odwrócić zasilanie na silniku.

Czy o to chodzi?

Dopiero zrozumiałem.

Na osi przekładni zębatej masz imlet zabezpieczony nakrętką. Odkręcasz ją i ustawiasz tak jak napisał @pit-men o 180 stopni względem obecnej pozycji, w której wycieraczki stoją w pozycji czekającej na kolejny impuls.

Piszczenie jest na osi pod tą nakrętką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!