Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczenie silnika wycieraczek


Rekomendowane odpowiedzi

Odkręć tą śrubę zaznaczoną na czerwono i włącz i wyłącz wycieraczki, aż się silnik zatrzyma. Następnie ustaw ramiona wycieraczek na szybach tam gdzie powinny być w stanie spoczynku (tutaj może być problem bo można je dowolnie przykręcić przydało by się zdjęcie całego mechanizmu przed rozkręceniem - masz poniżej z internetu prawidłowo ustawione wszystkie dzwignie) i dopiero wtedy skręć śrubę zaznaczoną na czerwono (masz wtedy dwie możliwości przykręcenia tego ramiona spod czerwonej śruby - jak jedno nie zadziała to jeszcze raz i w drugiej pozycji spróbuj).

Jeszcze pytanie czy wymieniałeś cały mechanizm silnik plus zębatki czy tylko silnik? Pytam bo jak cały mechanizm to raczej niemożliwe żeby biegunowość była inna.

 

15193252501591893967101.jpg.6a7f6494c2af0b05ef61eafc839268eb.jpg

7b63c8498518dcead6735d153beb83ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, piszczenie pochodziło z innego miejsca, temat załatwiony.

Przestawiłem element pokazany na zdjęciu o 180 stopni i wycieraczka chodzi lepiej.

Aktualnie są ustawione 20cm nad podszybiem , robią 80% swojego zakresu w górę, potem wracają aż do podszybia i wracają 20% swojego zakresu na pozycje startową tj. 20cm nad podszybiem, czyli sekwencja to 3 ruchy. Zgłupiałem już... pomocy...

15193252501591893967101.jpg.6a7f6494c2af0b05ef61eafc839268eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to podejrzewam musisz dojść doświadczalnie o ile jeszcze przesunąć tą dźwignię (z czerwoną śrubką) aby dobrze działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieść zdjęcie jak to teraz wygląda. Też wymieniałem w scenicu silnik i za pierwszym razem źle umieściłem tą dźwignię, ale po poprawce wszystko dobrze chodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brwngda napisał:

i tak powoduje że zatrzymuje się w pierwotnej pozycji.

I ta ma być. Musisz na śrubie ustawić tak, żeby była wtedy (najdłuższa), lub najkrótsza droga popychacza właściwego ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!