Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z wodą w tylnych lampach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio kupiłem Renault Megane III, odkryłem pewien problem a mianowicie wodę we wnęce na koło zapasowe.

O ile ten kłopot został już raczej rozwiązany (nieszczelny sylikon przy łączeniu z ramą), bagażnik wysuszony i za niedługo będę zabierał się za sylikonowanie. 

 

27711587_1348303435315874_1767273332_o.thumb.jpg.8ae9b0ac283eb1c3db6609d6ed2fa6c2.jpg

 

Następnym problemem jest wilgoć w kloszach tylnych lamp, zdemontowałem wszystkie te lampy i o ile w tych bocznych jest delikatnie nadcięta uszczelka to w tych lampach na drzwiach bagażowych nie ma nic do zarzucenia. Ktoś miał już taki problem? Jak go rozwiązać? Czy wymiana kloszy pomoże?

 

 27746370_1348303431982541_536692534_o.thumb.jpg.fdc090f718bcafab8618c8b2a3f15042.jpg

 

Ostatnim problemem a raczej pytaniem jest światło STOP, poprzedni właściciel obsylikonował cały plastik. Ktoś zna może przyczynę, chciałbym pozbyć się sylikonu bo jest nieestetyczny :(

 

 27707264_1348303441982540_423151226_o.thumb.jpg.cf27869b7ec42f9cacd88d76ab800ef4.jpg

 

Pozdrawiam :-)

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Corax napisał:

Ostatnim problemem a raczej pytaniem jest światło STOP, poprzedni właściciel obsylikonował cały plastik. Ktoś zna może przyczynę, chciałbym pozbyć się sylikonu bo jest nieestetyczny :(

Może mu tamtędy woda podciekała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

Nie papuguj.

 

Domyślam się, lecz chodzi o to czy ktoś też miał taki problem. Raczej to nie jest normalne i jakiś powód tego że przeciekała musiał być.

Wymiana całego klosza STOP'u coś pomoże? Ktoś może też ma Megane z końcówki 2008 pięciodrzwiową i ma podobny problem.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pbet napisał:

Gdzieś czytałem, że może podciekać przez okolice 3-go stopu.

 

Przed chwilą, pit-men napisał:

Niekoniecznie wymiana całego klosza stopu ,trzeba się przyjrzeć uszczelce tam może być "pies pogrzebany".

 

Dobra, obadam temat, a co z tymi zaparowanymi kloszami? I wnęką na koło zapasowe, miał ktoś podobny problem.

Czy pomiędzy wnęką na koło zapasowe a ramą samochodu jest jakaś uszczelka czy tylko sylikon?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy woda leje się na koło zapasowe to trzeba szukać  .Często tylne lampy nie są dokładnie zamontowane i woda dostaje się tam tędy . Sposób na sprawdzenie domową metodą ale to raczej jak będzie ciepło -Odsłonić tylne lampy 1 osoba w bagażniku patrzy którędy leci woda ,a druga w tym czasie polewa tył samochodu wodą z węża .Każda nieszczelność wyjdzie. To tyle w temacie wnęki koła zapasowego ,a zaparowanie kloszy tylnych lamp szukanie trzeba też zacząć od demontażu lamp i inspekcji uszczelek ( tam też może znaleźć się przyczyna zalewania wnęki koła ) wysuszyć porządnie klosze i ewentualnie spróbować poprawić wszystkie miejsca klejenia (przeźroczysty silikon lub inna masa uszczelniająca jak zrobisz to z sercem to nie będzie widoczne ale skuteczne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pit-men napisał:

Nie papuguj.

 

A orientujesz się może czy pomiędzy karoserią a plastykową wnęką na koło jest jakaś uszczelka czy tylko sylikon.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Corax napisał:

 

Domyślam się, lecz chodzi o to czy ktoś też miał taki problem. Raczej to nie jest normalne i jakiś powód tego że przeciekała musiał być.

Wymiana całego klosza STOP'u coś pomoże? Ktoś może też ma Megane z końcówki 2008 pięciodrzwiową i ma podobny problem.

Tak ja mam taki problem - gówniana uszczelka jakimś cudem (nikt tam nie grzebał) zrobiła się w jednym miejscu krucha i popękała. I kruszy się nadal.

Cieknie do środka jak jest bardzo mocny deszcz albo myjnia. Walczę z tym od zeszłego lata. Najlepiej będzie wymienić całą uszczelkę. Ma okrągły kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pit-men napisał:

Nie ma tam na pewno żadnej uszczelki wnęka jest integralną częścią podłogi . A może był montowany kiedyś hak i po demontażu słabo zabezpieczyli otwory .

 

Ciężko mi powiedzieć, ja dopatrzyłem się przecieku przez ten sylikon pomiędzy karoserią a plastikową wnęką. Jest taka możliwość podczas jazdy że woda dostaje się w jednym miejscu poprzez nieszczelny sylikon czy też zestarzały. Sylikon w tamtym miejscu ma taki kolo pomarańczowy i widziałem że stała tam woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że tam stała to jeszcze nie znaczy ,że tamtędy leci woda zbiera się w najniższym miejscu .Wyjąć z bagażnika wszystko łącznie z wykładziną wyłożyć gazetami i lać wodę , a wtedy na pewno zlokalizujesz miejsce przecieku, ale potrzeba cierpliwości.

Edytowane przez pit-men
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!