Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działają przeciwmgielne tylne


Rekomendowane odpowiedzi

Może coś z manetką, nie ma kontrolki to znaczy, ze moduł UCH nie załącza tych świateł. Bezpiecznika do tych świateł nie ma. Oczywiście, że przeciwmgielne załączasz po wcześniejszym włączeniu świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mam to samo ale nie mam czasu się tym zająć. W UCH jest błąd o zwarciu masy, czy coś w tym stylu, odnośnie świateł przeciwmgielnych przednich, a te świecą bez problemu :-) . Ten sam błąd mam dla świateł stopu i rzeczywiście jeden z 3 świateł stop mi się nie świeci. Dlatego w wolnej chwili sprawdzę po prostu żarówki :-) Być może w przypadku tylnych przeciwmgielnych nie zapala się kontrola na desce,  bo jest tylko jedna lampa i to nieświecąca  (to takie moje gdybanie ;) )?  

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szmydu napisał:

Być może w przypadku tylnych przeciwmgielnych nie zapala się kontrola na desce,  bo jest tylko jedna lampa i to nieświecąca  (to takie moje gdybanie ;) )?  

Zarówno dla przednich jak i dla tylnych powinna się zapalić kontrolka na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, szmydu napisał:

Heh, mam to samo ale nie mam czasu się tym zająć. W UCH jest błąd o zwarciu masy, czy coś w tym stylu, odnośnie świateł przeciwmgielnych przednich, a te świecą bez problemu :-) . Ten sam błąd mam dla świateł stopu i rzeczywiście jeden z 3 świateł stop mi się nie świeci. Dlatego w wolnej chwili sprawdzę po prostu żarówki :-) Być może w przypadku tylnych przeciwmgielnych nie zapala się kontrola na desce,  bo jest tylko jedna lampa i to nieświecąca  (to takie moje gdybanie ;) )?  

Miałem ostatnio taki sam przypadek w scenicu III: 

Na clipie błąd przednich świateł przeciwmgielnych i świateł stopu.

 

W aucie działały przednie przeciwmgielne, tylne nie działały, jedna żarówka stopu też spalona. Kontrolka tylnych przeciwmgielnych się nie włącza.

Zacząłbym od wymiany spalonych żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bezpieczniki i żarówki ok, to pozostaje wiązka, pewnie przewód strzelił na łączeniu klapy z nadwoziem (w tej gumowej przelotce). Mam nadzieję, że u mnie będą to żarówki bo nie chce mi się do wiązki dobierać :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Tak, w moim przypadku przyczyną był przerwany różowy kabelek w lewej wiązce elektrycznej idącej do klapy. Po jego połączeniu na liczniku pokazuje sie lampka od przeciwmielnych i światło tylne przeciwmgielne się świeci. Co ciekawe u mnie (samochód z Niemiec) również świeci się światlo po lewej jak i prawej stronie klapy. 

 

 

 

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 31.05.2018 o 22:43, szmydu napisał:

 kabelek w lewej wiązce elektrycznej idącej do klapy.

 

 

chyba mam to samo, mógłby bardzie sprecyzowac gdzie tego kabelka szukac ?

a wogole po naciśnięciu hamulca ile świateł powinno się świecić i które?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!