Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16v stuki po odpaleniu znów KZFR ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w zeszłym roku pod koniec gwarancji przy przebiegu 30k padło KZFR, zostało wymienione na gwarancji razem z kompletnym rozrządem. wszystko było ok ale w ostatnich tygodniach zauważyłem raz na jakiś czas rzęzienie po odpaleniu auta,trwa to 1-3s i milknie, dźwięk dochodzi z strony rozrządu. aktualnie auto ma 42k przebiegu i zastanawiam się czy to może być znów KZFR. będę próbował nagrywać każdy rozruch może znów się pojawi ten dźwięk.

ma ktoś doświadczenie z gwarancją na wykonaną naprawę ? nie wiem czy po gwarancji na auto mam jeszcze gwarancję na naprawę wykonaną na gwarancji w lutym 2017 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. To jest właśnie magiczna wręcz jakość reno. Wymiana KZFR i rozrządu po niespełna 30 tys. przebiegu w teoretycznie starym, sprawdzonym silniku. Porażka. Jedyną rzecz, którą bym zrobił w tej sytuacji to sprzedał.

A teraz rada. Jechać do serwisu i reklamować naprawę do skutku. Jeśli się będą migać do rzeczoznawcy i rzecznika praw konsumenta.

Edytowane przez mich64
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam sprzedawać dobre auto z którego jestem zadowolony a przytrafiła się usterka ? 

Własnie jestem zaskoczony że przez tyle lat nie poprawili KZFR przecież to stara jak świat przypadłość tego silnika.

Muszę nagrać ten dźwięk i wyślę do ASO. w zeszłym roku na podstawie nagrania postawili diagnozę bo oczywiście auto stało u nich 3 dni i nie wystąpił ten dźwięk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony miesiąc temu w ASO zalecany Elf 

Przejechane na starym oleju max 12k km

do elektrozaworu nie zaglądałem nawet nie wiem gdzie jest :-) a nawet nie myślałem bym o tym w 3 letnim aucie z przebiegiem 42k

dziękuję za zainteresowanie :-)

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było ekstremalne "cykanie" jakie udało mi się nagrać przy -11st.C. U mnie takie cykanie występuje po nocnym zimnym postoju i jest zazwyczaj cichsze ale w ten deseń czyli cyka, a nie chrobota tak jak uszkodzone KZFR. Dlatego pytam. Tutaj mam inne nagrania:

Głos 021_sd-1.m4a

Głos 019_sd-1.m4a

Głos 018_sd-1.m4a

Zjawisko nie zawsze występuje i tylko rano po zimnej nocy oraz dłuższym postoju. W ciągu dnia nie występuje nigdy. Wrzucam dla porównania bo jeśli masz podobnie to moje ASO twierdzi, że to popychacze zanim dostaną oleju, który po zimnej nocy jest gęsty i spłynął maksymalnie z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne do ostatniego filmiku! 

Właśnie dziś myślałem że to szklanki i popychcze. 

U mnie tylko po nocy dziś było - 4 i się odezwało 

Idą mrozy będę monitorować 

To nie wiem czy nie trzeba będzie przejść na 0w30

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kabiny tego dźwięku często nie słychać. Często jest cichy i zagłuszają go nawiewy/radio. Trzeba mocno się wsłuchać. Ja kładłem telefon na piórze wycieraczki od pasażera. Chętnie posłucham Twoich nagrań. Może mamy podobnie. Raz pocyka, raz nie pocyka. W ciągu dnia nigdy ponieważ olej nie zdąży spłynąć. Jeśli cyka to tylko przy pierwszym porannym odpaleniu. Olej mam jak książka pisze czyli SXR 5w40. Myślisz, że na 0w można sobie przejść od tak? i dlaczego 0w30, a nie 0w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie bardzo dobrze słychać w kabinie ten dźwięk. 

U mnie raz się zdarzyło po 8h stania pod biurem ale poza tym tylko rano. 

U mnie zalecany jest 5w30. 0w jest bardziej płynny w zimie, nie widzę problemu żeby zmienić na taki. Nawet w katalogu producenta oleju są one do tego silnika 

Edit

Moja pomyłka 5w40 30 miałem w Citroenie :-)

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie tygodnia nagrywam każdy rozruch, oczywiście mimo -10, -15 pali jak ta lala i żadnych stuków :-D

Założę się że raz nie będę nagrywał i pojawią się te dźwięki :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie złośliwość rzeczy martwych... choć ciężko powiedzieć, że nasze Renie są martwe bo żyją swoim życiem :-) Ja nagrywam każde poranne odpalenie i później kasuję. Nie jest to dla mnie uciążliwe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!