Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie. Luzy na tulejach  wahaczy i luz jednego sworznia kwalifikuje te elementy do wymiany i najlepiej wymienić całe wahacze bez bawienia się w wymianę samych tulei ze sworzniami,  co rozumiem. Przy cenie oryginalnego uzbrojonego wahacza kolo 170zł. Mam też do wymiany osłony i odboje amortyzatorów ,co też się potwierdza, są uszkodzone. I tu pytanie. Czy po tych operacjach trzeba ustawiać geometrię zawieszenia ? Mechanik za to chce 150zł, komputerowe ustawienie. Za wymianę wahczy 300zł za dwa oraz 200 zł za wymianę osłon amortyzatorów(ściągnięcie kolumny). Razem za robociznę bez cześci 500 + 150 geomet. Czy to nie za dużo ?? Co sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka jest tam u Ciebie stawka za godzinę pracy. U mnie na wsi to za geometrie mechanik chce 40zł :-) (nie wiem czym, nie dopytywałem), 10km dalej w mieście 90zł. Ale to prowincja, a nie Wrocław. Jeżeli jest tak z wymianą wahaczy jak w poprzednim modelu, że trzeba albo zdejmować zderzak i belkę chłodnicy lub obniżać sanki silnika, żeby się dostać do śrub wahaczy to niestety trochę to czasu kosztuje. Z drugiej strony to podjedź do innego warsztatu i się dowiedz ile to będzie kosztować - będziesz miał porównanie. Wg mnie to roboty jest na jakieś 4 godziny  jak wszystko bez problemu schodzi i się na tym ktoś zna i wie co odkręcać. Czyli jakieś 100-120zł na godzinę. U mnie na prowincji 50zł na godzinę.  Może być tak, że nie znają meganki i wiedząc że to francuz, to od razu trzeba liczyć więcej, bo nie wiadomo co tam żabojady nawymyślały i ile to czasu zabierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do ASO. Dla aut 4+ mają dobre oferty na części i robocizne. 

 

Geometrię wypada ustawić. 150 pln to dobra cena o ile robiona na porządnym sprzęcie. U mnie za hunter biorą nawet do 200. Ale geometria to ważna rzecz. Musi być zrobiona dobrze żeby później nie było niespodzianek przy szybkiej jeździe itp.

 

Przy ruszanim mcpersonow spojrzałbym na amorki. Może warto wymienić za jednym razem. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sarna1 napisał:

Podejdź do ASO. Dla aut 4+ mają dobre oferty na części i robocizne.

Tyle, że te części to najczęściej tzw. Motrio (czyli niewiadomoco, ale raczej nic porządnego).

PS. Ja za geometrię laserową w Poznaniu płacę 80 zł. (na stacji diagnostycznej - sprzęt zadbany, regularnie kalibrowany). Natomiast geometrię w Megane III powinno się robić z Clipem (pomaga ustawić kierownicę), więc najlepiej robić to jednak w ASO.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!