Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obroty a prędkość, 1.6 110km (6bieg) a 1.6 100km (5bieg)


Kubeeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

wiem wiem było parę postów na ten temat ale wszystkie zbaczały z "kursu" na silniki 1,2 i 1,4 Tce. Dlatego właśnie tworzę nowy post. Jestem zainteresowany kupnem Megane III phase 1 lub 2. Stoję teraz przed dylematem który silnik wybrać, 1,6 110km czy 1,6 100km. Największą dla mnie niewiadomą jest kwestia przełożeń skrzyni biegów. O ile w 1,6 110km (6 biegów) wiem, że przełożenia są bardzo krótkie, o tyle jaka sytuacja jest w 1,6 100km (5 biegów) nie wiem nic. Miałem już przygodę w przeszłości, kiedy to przy określonej prędkości skrzynia 5 biegowa miała mniej obrotów aniżeli 6 biegowa więc chciałbym się wywiedzieć jak to tutaj działa. 

Z poprzednich tematów wynika, że w silniku 1,6 110km (6 biegów) przy 80 km/h na 6 jest około 2250 obrotów, a przy prędkości 110 km/h również na 6 jest 3000 obrotów.

A jak to wygląda w 1,6 100km (5 biegów)?

 

Jeżeli ktoś mimo wszystko znalazł post z informacją na temat obu silników oraz skrzyń to poproszę o link :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 110KM skrzynia 6

4 bieg + 3000 obrotów = 70 km/h

5 bieg + 2500 obrotów = 71 km/h

5 bieg + 3000 obrotów = 85 km/h

5 bieg + 3500 obrotów = 100 km/h

6 bieg + 2500 obrotów = 90 km/h

6 bieg + 2750 obrotów = 100 km/h

6 bieg + 3250 obrotów = 116 km/h

6 bieg + 3500 obrotów = 125 km/h

6 bieg + 3750 obrotów = 135 km/h

6 bieg + 3875 obrotów = 140 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki i informacje na temat 1.6 110km (6 biegów) już mam ale dzięki. Żadnej informacji na temat 1.6 100km (5 biegów) nie mam. Nigdzie na youtube ani na forach. Przynajmniej z tego co szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje gdzieś temat odnośnie skrzyni biegów w MIII z silnikiem 1.6 110KM. Poszukaj. Szósty bieg ewidentnie nie jest nadbiegiem do jazdy autostradowej tylko wypadkową podziału skrzyni 5 na 6 dla możliwości trochę oszczędniejszej jazdy.

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info. Czyli wychodzi, że nie ma zbyt dużej różnicy i przy 6 biegach po prostu więcej się namacham :-)

Jeżeli ktoś jednak przez przypadek nagra filmik o 1.6 100km (5 biegów) to proszę o wstawienie, będzie wtedy pewność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A były w ogóle MIII 1.6 100KM ze skrzynią 5 biegową?

4 minuty temu, Kubeeek napisał:

Czyli wychodzi, że nie ma zbyt dużej różnicy i przy 6 biegach po prostu więcej się namacham :-)

Trochę tak ale po 1 można się przyzwyczaić i nie jest to machanie co chwilę jak się człowiek nauczy z tą skrzynią obcować, a po 2 można osiągnąć niższe spalanie lepiej dobierając obroty do jazdy niż przy skrzyni 5 biegowej. Oczywiście piszę o spalaniu przy prędkościach poniżej 110km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!