Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 ph1 vs ph 2 - awaryjność


marciniooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 

szukam dla siebie samochodu kombi z silnikiem benzynowym. Chciałbym zapytać czy warto dopłacić do wersji poliftowej. Z tego co zauważyłem to są znacząco droższe i jest ich dużo mniej. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wybrałem wersję poliftową, ze względu na młodszy rocznik i mały przebieg, ale dużo też zależy od sposobu eksploatacji przez poprzednich właścicieli, więc reguły nie ma, każdy egzemplarz jest inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marciniooo napisał:

Chciałbym zapytać czy warto dopłacić do wersji poliftowej.

Warto: mam poliftową, a teść miał przedliftową, więc znam obie "generacje". Ogólnie, to po liftingu wprowadza się korekty występujących wcześniej problemów - co Renault robi perfekcyjnie (lepiej niż przy wprowadzaniu nowego modelu). Nie wspominasz o silnikach, niemniej jeśli myślałbyś o dCi, to zdecydowanie po lifcie zarówno 1.5, jak i 1.9 są lepsze, czyt. mniej awaryjne (m.in. zmiana podzespołów z Delphi na Siemens), no i delikatnie mocniejsze (kW). Mnie ponadto bardziej podoba się zderzak przedni i atrapa po lifcie :-) A, no i po lifcie masz soczewki w reflektorach, więc teoretycznie - zależnie od stanu reflektorów - lepsze światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marciniooo napisał:

szukam dla siebie samochodu kombi z silnikiem benzynowym

kolega raczej nie dieslowy. W kwestii estetycznej potwierdzam, że przód ładniejszy w poliftowej i ogólnie lepiej się prezentuje, choć niektórzy nie widza różnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy tylne też ładniejsze w polifcie :-) Lepsza jakość plastików wnętrza.
Przedlift - podświetlenie wewnątrz czerwone
polift - podświetlenie białe

Edytowane przez Adamerio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu akurat to czerwone, a raczej chyba pomarańczowe mi się bardziej widzi, mogło zostać, białe razi mnie po oczach, a szczególnie niewykorzystany w pełni w moim przypadku wyświetlacz od radia, bo poprzedni właściciel fabryczne radio wyrzucił, ale same zegary w polifcie ładniejsze. A plastiki wewnątrz nie wiem jak w przedlifcie, ale w mojej poliftowej też trzeszczą na bruku

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczy i faza I, i faza II - tutaj raczej nie ma wyjątków :-) Z poprawionych rzeczy, to ponoć daszek nad zegarami mniej trzeszczy po lifcie, ale to trudno mi ocenić. W kwestii samych zegarów - mnie bardziej odpowiada układ: obrotomierz po lewej, prędkościomierz po prawej - przed liftem jest odwrotnie - ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i skalowanie prędkościomierza trochę dziwne, to znaczy chodzi mi o nieparzyste cyfry, byłem przyzwyczajony do parzystych, ale to szczegół, a w lagunie prędkościomierz był....pośrodku (a obrotomierz z lewej):-D

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie nie poprawili czasem trochę tego nieszczęsnego UPC? Jak przeglądałem forum to w większości przypadków o problemach z modułem pisali posiadacze phI, jakoś phII nie rzucało mi się w oczy ;) Ale może się mylę oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Najbardziej właśnie interesuje mnie to co poruszył kolega droopy - kwestia różnic w awaryjności obu wersji.
Póki co skłaniam się do kupna grandtoura z silnikiem 1.4 i chyba przedlifta (ale zobaczymy, czy nie trafi się polift)

Byłem dzisiaj ogłądać megane 2 z tego linku: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-benzynka-lift-klimatronik-elektryka-zadbana-z-niemiec-ID6zBns9.html
wiadomo komis, ale byłem się przymierzyć. Silnik chodził ok, gałka zmiany biegów była mocno wytarta, a uszczelki we wszystkich drzwiach były porwane i pourywane. Czy to normalne w megane 2 ph 2?

Na oku mam jeszcze https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megi-1-6-16v-kombi-stan-idealny-ID6zHj0a.html ale cena trochę zwala z nóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!