Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3, gt-line - rozterki przy zakupie częsci


Rekomendowane odpowiedzi

A na pewno masz ten system? Masz przycisk do jego wyłączania? Nie piszę o tym do odpalenia/gaszenia auta. Jak nie masz to się ciesz bo ten system to nic dobrego i większość świadomych użytkowników to wyłącza. Jaki masz silnik? start-stop był chyba tylko w silnikach Energy.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam. z tego co pamiętam to raz mi wyłączył silnik na skrzyżowaniu i mam tez z boku z lewej strony  przycisk do wyłączania. tez bym go pewnie wyłączał ale no ten... chciałbym mieć tez możliwość używania tego czegoś skoro jest :-)  No nic może jak dłużej pojeżdżę to to zacznie działać i wtedy zadam pytanie jak go wyłączyć na stale :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Renault ale np. w Toyocie gdzie mam ten system nie zawsze on działa. Np. kiedy klima potrzebuje silnika do chłodzenia wnętrza lub gdy mam odpięty pas. Choć zwykle odruchowo wyłączam tą badziewną funkcję zaraz po odpaleniu auta. Wolę zadbać o turbo i inne elementy auta niż o spalanie i ekologię :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji zaraz pod tą listą jest jeszcze taki punk którego całkiem nie rozumiem:

 

"lub – ... Komunikat „Funkcja AutoStop Niedostępna” na tablicy wskaźników informuje o przejściu silnika w stan czuwania."

 

skoro tryb czuwania to ten moment kiedy silnik nie działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat pojawia się w momentach, które przywołał @aniewa. Zdarzy mi się zapomnieć wyłączyć ten system - gwarantuję Ci, że przyprawia on tylko o irytację, silnik diesla nie startuje tak błyskawicznie jak benzynowy - i wówczas mam ten komunikat, najczęściej na pierwszym skrzyżowaniu, zaraz po odpaleniu. Ale wraz ze wzrostem temp. zewnętrznej, silnik będzie się wyłączał nawet po minucie jazdy i kilkuset metrach - dośw. z ubiegłego lata. Może masz akumulator zbyt słaby, bo u mnie aktualnie nie ma problemu z gaśnięciem silnika (czasem odjadę kawałek, nim jest pierwszy stop, a czasem nie zauważę ww. komunikatu na desce).

 

Taka ciekawostka: silnik się uruchomi, nie tylko kiedy wciśniemy sprzęgło, ale również wówczas, gdy "zdusimy" hamulec (wciśnięcie kilkukrotne pedału, ten stanie się twardy, a silnik się uruchamia, żeby wspomóc hamowanie).

Edytowane przez konwil
Poprawki, uzupełnienie...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!