Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pora wymienić rozrząd K4M co z KZFR


jose22

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie 6 lat i przejechane ok 68000km. Pora na zmianę rozrządu (ze względu na upływający czas) i tu moje pytanie czy zmieniać KZFR.Koło tylko raz rok temu zaklekotało a poza tym cisza.Jaka jest wasza opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił. Z resztą mam to w zamiarze jeśli będę robił rozrząd za jakiś czas. Kilka stów więcej i ta sama robota, a jak się rypnie w ciągu następnych 5-6 lat do kolejnej wymiany to sumarycznie koszty i tak będą większe. No chyba, że nie planujesz jeździć 10-12 lat autem i chcesz je sprzedać za rok czy dwa. Wtedy można liczyć na to, że dojedzie do tego czasu bez charakterystycznego chrobotania choć z lektury forum można wywnioskować, że wcześniej czy później dopadnie ono każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia wiem, że NOWE (oryginalne, bo innych nie ma) koło potrafi odezwać się nawet po 5k km i wcześniej... dlatego nie warto wymieniać czegoś co jest sprawne. Zawsze to 300 zł w kieszeni, a jak przyjdzie potrzeba to się wymieni. KZFR to nie jest jakaś cześć która unieruchamia samochód w razie awarii. Oczywiście kwestia podejścia  do "problemu" jest indywidualna ;) 

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile w ASO wołają za wymianę rozrządu łącznie z kołem? W pewnym niezależnym serwisie na śląsku zaśpiewali 1800zł. 

Zakładam że u osiedlowego mechanika będzie to kosztować ok 1200zł. Jestem w stanie zapłacić te 600zł więcej,  bo jakoś nie ufam osiedlowym mechanikom.

Pytanie tylko czy te 1800zł to nie gruba przesada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam najechane 151tyś i KZFR org. Mechanik jak wymieniał rozrząd przy 138tyś to pytałem czy KZFR do wymiany. Spytał co ile wymieniam olej i kto jeździł wcześniej autem. 

Powiedziałem że olej max co 15 tyś lub rok. Auto od nowości w rodzinie uśmiechnął się i powiedział zostawiamy KZFR. zawsze odpala od 1 strzała. Mechanik powiedział mi jeszcze że te KZFR co teraz robią a te co wkładają przy montażu to inna bajka. Nie wiem ile w tym prawdy ale wymienił sam rozrząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!