Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Potrzebne zwrotnice?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy do zamontowania takiego zestawu https://www.euro.com.pl/glosniki-samochodowe/kruger-matz-km620t11.bhtml?gclid=Cj0KCQjwkKPVBRDtARIsAA2CG6HX5IO_h7MSwrNOYWx2I1ScTQfuldsTmhNy44iDqssSOnx-x4pCRFYaAl5KEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CJ-DlZKq7NkCFQLIUQodJU4A4w konieczne są te zwrotnice? Czy jak podłącze głośniki do fabrycznego układu, bez zwrotnic to będzie to grać? fabrycznie mam zamontowane tweety. Pytam bo nie bardzo ogarniam kwestię z tymi zwrotnicami a fabryczne głośniki padły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz tylko główne głośniki to zagrają. Tylko po co wtedy kupować cały zestaw. Zwróć uwagę że te głośniki mają jakiś dziwny rozmiar: 15.2cm, choć pewnie chodzi o rozmiar 16.5, i są większe od fabrycznych - 13. Bez przeróbek tego nie zamontujesz. Pomijam już kwestię, że ja bym głośników tej firmy nie wkładał do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odnowię temat, szukałem w sieci, ale nie znalazłem.
W mojej wersji auta mimo, że głośniki przód były współbierzne (tweeter i woofer w jednym) to na podszybiu, oryginalnie, byly kostki i kabelki do tweetów. Po upgrade audio - Hertz ESK 130.5 i gra to bez zwrotnic, jednak da się odczuć, że podział nie jest optymalny - gwizdki dostają po doopie. 
Chciałbym wsadzić zwrotnice hertz'a jednak nie bardzo wiem, jak najlepiej dostać się do miejsca, gdzie oryginalne kable rozchodzą się na tweet i woofer. Czy to jest tak, że kable wychodzą z radia? Starałem się to sprawdzić i nie wydaje mi się, że tak jest - kolory kabli się nie zgadzają. 
Proszę o pomoc jak ktoś wie, jak fizycznie położone są kable.
Radio z MP3 BT USB  281153266R A2C32333000.
Szczerze mówiąc to przypdałby się dokładny opis kostek w tym radiu.. nigdzie nie mogę znaleźć porządnego info... :/ 
help

radio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Przewody do głośników wysokotonowych w podszybiu są podłączone pod przewody od głośników które idą do drzwi kierowcy i pasażera są wlutowane w wiązkę deski rozdzielczej a te idą pod kostkę do radia, prawy do prawego lewy do lewego nie mam rozpiski do radia po fl więc z tym nie pomogę na pdf'ach załączonych w poście są to elementy opisane jako 365 i 366

S12.PDF S16.PDF

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zordinho napisał:

gra to bez zwrotnic, jednak da się odczuć, że podział nie jest optymalny - gwizdki dostają po doopie. 

Podziału nie ma, a tweeter z każdą minutą grania dostaje po dupie. Pomijam fakt, że woofer też gra pełnym pasmem (w miarę swoich możliwości).  Podpięcie zwrotnic wiąże się z rozdzieleniem sygnału na cięty od dołu (tweeter) i cięty od góry (woofer). Tak czy siak bez lutowania się nie obędzie, bo trzeba ciąć wiązkę (lub adapter). Ja najczęściej zostawiam wiązkę jako tą do woofera, a pod deską puszczam drugą do tweetera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomakur napisał:

Cześć Przewody do głośników wysokotonowych w podszybiu są podłączone pod przewody od głośników które idą do drzwi kierowcy i pasażera są wlutowane w wiązkę deski rozdzielczej a te idą pod kostkę do radia, prawy do prawego lewy do lewego nie mam rozpiski do radia po fl więc z tym nie pomogę na pdf'ach załączonych w poście są to elementy opisane jako 365 i 366

S12.PDF 203 kB · 2 downloads S16.PDF 191 kB · 2 downloads

dzięi, to sporo wyjaśnia.
W takim razie czeka mnie trochę rozbierania. Postaram się znaleźć optymalne miejsce do zwrotnic i dać jakieś fotki z montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ograniczyć rozbieranie.  Przy niskiej jakości systemu audio w naszych autach wystarczy zastosować kondensator bipolarny wpięty szeregowo przy głośniku wysokotonowym.   Efekt jaki uzyskasz będzie taki sam jak przy zastosowaniu zwrotnicy. Nie potrzeba nic więcej.

Np ten: https://stx.pl/kondensator-bipolarny-4-7uf-100v.html

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2019 o 09:40, Lelupi napisał:

Efekt jaki uzyskasz będzie taki sam jak przy zastosowaniu zwrotnicy

Nieprawda.  Będzie to najprostrza forma zwrotnicy, ale nie jest to to samo co zwrotnica z cięciami dla woofera i tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lelupi napisał:

Z fabrycznego radia nic więcej nie wyciśniesz.

Z tym też się nie zgodzę. Dobrze dobrany zestaw zagra bardzo przyzwoicie pod samym radiem. Ważniejsze jest stworzenie warunków do gry takiego zestawu.

Napisałeś, że efekt będzie ten sam, a to nie prawda. W momencie, kiedy filtrowany jest tylko głośnik wysokotonowy, to pasmo woofera nakłada się na pasmo tweetera, a to powoduje szereg konsekwencji. Bardzo rzadko się zdarza, że woofer konstrukcyjnie się kończy tam gdzie zaczyna pasmo tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stając trochę pośrodku @Lelupi i @wadowskimichael przyznam, że po zastosowaniu zwrotnic (oryginalnych hertz'a z zestawu) do fabrycznego radia niewiele się zmieniło. Dalej tragicznie...Pewnie w tym przypadku różnica hertz, a kond bipolarny w obwodzie głośnika wysokotonowego jest znikoma. 
Jednak jak włożyłem między to wzmacniacz to zrobiło się znośnie i domyślam się, że tutaj byłaby wyczuwalna różnica. 

Edytowane przez zordinho
moderacja logiki wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie aspirują do głośników najwyższych lotów. 

Ja porównywałem z helixami, focalami w podobnej cenie i hertz wypadał najlepiej.

Na forach krążą powielane opinie o tweeterach herza, nie potwierdzam. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!