Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o pomoc w ocenie oferty ubezpieczenia


pbet

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest wg mnie w tym, że tu się ewidentnie idzie na ilość, a nie na jakość - czyli lepszych jest kilku klientów, którzy podpiszą na mniejszą wartość, a nie dopieszczanie jednego, który może i negocjuje coś droższego. Powiedziano mi to kiedyś wprost, gdy innemu agentowi opowiadałem, jak to jeszcze inny agent przekonywał mnie miesiąc (negocjowaliśmy...) do podpisania umowy o inwestycje i ubezpieczenie. Kasy za mnie dostał tyle, co za kilku, kilkunastu takich co złapał w tym samym czasie.

 

PS: żeby nie było, ja też nierzadko robię oferty dla Klientów, żeby nie stracić kontaktu ergo pokazać poziom cenowy; jeszcze inna branża, ale zasada podobna jak u Ciebie; inna niż przy ubezpieczeniach :-)

Edytowane przez konwil
Doprecyzowanie logiki wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meg. Grandtour z 2016 1.2 TCE  ubezpieczane  w  dużym mieście X 2017- pełen pakiet dilerski z Warty- ok 2300 zł.

Kiedyś miałem kradzież auta rozliczała- Aviva, żadnych problemów, wypłata z AC szybko, a kwota odpowiadała wartości auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Histe też mam w AC/OC w TUiR Warta, również mam podobny samochód (Megane III kombi z 2016, tyle że dCi), auto zarejestrowane w podobnie dużym mieście (Kraków), a także ubezpieczałem w podobnym okresie (VII 2017) - 1457 zł (zniżki chyba maksymalne). Także "wicie, rozumicie..." ciężko tu cokolwiek porównać. Aha, wartość do AC była wówczas ca. 52-53 kPLN (nie pamiętam dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cena kosmicznie niska. Ubezpieczam OC+AC kilka aut i podobną kwotę (1400 zł) zapłaciłem w minionym roku za 3 letniego Hyundaia o wartości ok 38 tys zł- a porównywałem wtedy chyba wszystkie ubezpieczalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, może trafiłem na promocję - tego nie wiem - wiem też (bo sprawdzałem), że w tym samym czasie (wakacje 2017), kiedy rozważałem również zakup Laguny 2.0 dCi z 2011.12 (wartość samochodu ca. 40-45 kPLN), ubezpieczenie miało wynieść ok. 3500 zł (zakres ten sam co mam w Meganie, ale nie pamiętam firmy, niemniej też był to wariant najtańszy).

Drugie auto - Megane II, 1.5 dCi, 2008 - wartość ca. 12 000 zł - podobny pakiet AC/OC :arrow: 1037 zł (Ergo Hestia). Nie pamiętam czy to jest wariant ASO czy nie (do roku wcześniej był).

Dlatego, powtórzę się, ciężko cokolwiek porównywać, bo zmiennych jest bardzo dużo, ale możemy tu jak wędkarze podyskutować - kto złowił najtańszą rybę :-D:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet i tu jest wg mnie sedno sprawy: najlepsze dla kogoś nie musi być równie dobre dla kogoś innego. Jeden woli udział własny na poziomie 1000 zł (sic!) - i wtedy ubezpieczenie gwałtownie leci w dół (wiem od sąsiada, co kupił Lagunę 2.0 dCi i brak mu kasy na jej utrzymanie...), drugi - w tym ja - chce mieć zniesiony udział własny, a trzeciemu zależy na ochronie zniżek. Na tym ostatnim mnie nie nigdy zależało, bo w dzisiejszych realiach każde TU liczy co innego i inaczej do tego podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie chce mi się już dalej "rozeznawać" rynku i na 99% skorzystam z oferty Link4 z pierwszego postu. Analizując warunki innych TU jest ona w mojej ocenie najbardziej optymalna pod kątem moich potrzeb, komfortu spokojnego snu i nie wydrenuje za bardzo portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc z Tobą - jak zawsze - w 100% szczery, uważam że to dobra oferta. Cena (mówimy o tej za 2.300,- jak mniemam) też jest w porządku. Ja się również spodziewam w tym roku na podobnym poziomie (starsze autko...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pozostało mi tylko opłacić. Ciekawostka, że jak ktoś ma punkty Payback i nie ma co z nimi zrobić tak jak ja bo zbiera je od święta to można nimi obniżyć kwotę do zapłaty. Zdjęli mi chyba 3500 punktów i będzie taniej o 35 zł. Zawsze coś. We właściwej polisie wyszczególnili jaka jest składka za OC i wynosi 452,26 PLN. Reszta czyli 1847,74 zł idzie na AC wypadkowe, AC kradzieżowe, program pomocy z samochodem zastępczym i assistance opony, NNW, kluczyki plus (w tym tablice rejestracyjne i DR), szyby (bez wkładu własnego), Assistance Komfort (najbogatsze). Oczywiście do tego zielona karta ale to już darmowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@pbet czyli brałeś ubezpieczenie w Link4 ale poprzez internet czy u przedstawiciela ? Ja mam od ostatnich 3 lat w PZU ale na wsi nie było nikogo innego a jak jechałem do miasta to były gorsze warunki ale to też jest zależne niestety od przedstawiciela jaki on sam dostaje upust gdyż pytałem w zeszłym roku i Pani gdzie miała kilka firm ubezpieczeniowych stwierdziła gdy spytałem jakie byłoby u niej ubezpieczenie w PZU powiedziała że około 200-300 zł więcej niż w ofercie u przedstawiciela na wsi . W zeszłym płaciłem około 1750 zł cały pakiet Super Polska i Europa ze wszystkimi dodatkami ochrona zniżek , brak limitu w kraju , itd od wartości 21-22 tysiące mam gołą wersję :( W tym roku jak już byłem pytałem to ponieważ rocznikowo wchodzi 8 rok to pakiet rozszerzony będzie droższy i niestety z limitami w Europie :( czyli holowanie chyba tylko do 100-150 km wartość na ten moment miedzy 19,5 -20 tysięcy a koszt ubezpieczenia około 1850 zł . Jak patrzyłem na rankomacie niestety wychodziło mi podobnie a nawet drożej z opcją bez limitów w kraju i europie . Co prawda nie jeżdżę bardzo często poza kraj ale jak już jestem to czasami mam do promu 300-500 km a znajomi nie posiadają auta aby w razie co mnie przyciagnąć kawałek :(

Edytowane przez karads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na spotkania z przedstawicielami, a w necie nic się nie da wynegocjować. Już drugi rok z rzędu robiłem tak, że wypełniłem kalkulację na necie i czekałem na telefon z infolinii w międzyczasie analizując OWU i kalkulację i wypisując sobie punkty, do których mam jakieś "ale". Zawsze dzwonią po jakimś czasie i wg mnie można się dogadać. Ja tak zwiększyłem sobie wartość auta, zapewniłem jej stałość w ciągu trwania umowy i zwiększyłem zakres Assistance na najszerszy z możliwych. Różnica w cenie niewiele większa w porównaniu do oferty z netu.

Ale jedna uwaga. Assistance w Link4 jest do 500km. Więc pociągną Cię do promu i może kawałek dalej, a później "radź sobie sam". Na dalsze wypady lepiej szukać krótkoterminowego, wakacyjnego ubezpieczenia na pełną odległość od domu. Właśnie jestem na etapie poszukiwania takiego. Najlepiej 1200-1500km. Jakby ktoś coś wiedział to proszę o cynk :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak że w Link4 miałbym drożej niż w PZU ... obecnie mam pakiet komfort , wariant serwisowy , części oryginalne , bez wkładu własnego , ochrona zniżek , szyby , naprawa w drodze , dowóz paliwa , bez limitu w kraju,  itd można powiedzieć zakres full , wartość 22 tysiące i płaciłem w zeszłym roku jak pisałem około 1750 zł  , od tego roku za taki sam pakiet  ale niestety z limitem w Europie ze względu na wiek auta od tego roku limit to do 500 km , ubezpieczenie od wartości 20 tysięcy wychodzi mi w PZU 1854 zł , natomiast w Link4 na takich samych warunkach w ich kalkulatorze wychodzi mi 2040 zł i nie widzę wartości auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę może zadzwonię jak popatrzyłem na pozostałe inne opcje tylko muszę zobaczyć jak wtedy wyjdzie w tym PZU ,  ale tak się zastanawiając dalej to gdybym zrobił wkład własny to 500 też w PZU zapewne byłoby również taniej tylko pytanie o ile . Dzięki za podpowiedź odnośnie Link4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!