Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

pbet

Ogólne Prośba o pomoc w ocenie oferty ubezpieczenia

Recommended Posts

Są co prawda tematy w stylu "ile płacicie za ubezpieczenie" lub "gdzie najtaniej" ale nie znalazłem takiego, w którym moglibyśmy poprosić o pomoc w ocenie atrakcyjności oferty, w której niekoniecznie cena jest najważniejsza.

Zbliża mi się nieuchronnie termin wykupienia ubezpieczenia. Od obecnego ubezpieczyciela otrzymałem taką oto propozycję za 2300 zł.

AC:

 • Suma Ubezpieczenia stała i wynosi 37 700,00 PLN (po negocjacjach, przed nimi było nieco ponad 32 000 zł i suma ubezpieczenia była zmienna)
 • Franszyza redukcyjna redukcyjna: 500,00 PLN
 • Wariant Ubezpieczenia warsztat
 • Opcja naprawy pojazdu części oryginalne
 • Amortyzacja części zniesiona
 • Suma ubezpieczenia bagażu podręcznego 1 000,00 PLN
 • Odnawialna suma ubezpieczenia, czyli po szkodzie suma ubezpieczenia nie zostaje pomniejszona o wartość wypłaconego odszkodowania.
 • Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe na terytorium Polski oraz Europy. Samochód również objęty jest ochroną od kradzieży na takim samym obszarze (wyłączając Rosję, Ukrainę, Białoruś oraz Mołdawię).
 • Ubezpieczenie znajdujących się w pojeździe torebki, plecaka czy torby (wraz z zawartością) od zniszczenia, uszkodzenia i kradzieży

OC:

 • Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej.
 • Pomoc lawety w razie wypadku, np. gdy pojazd wpadnie do rowu czy zderzy się z innym pojazdem lub przeszkodą, zapewnione jest holowanie do 100 km od miejsca zdarzenia.
 • Pokrycie kosztu wynajęcia samochodu zastępczego w sytuacji kradzieży lub wypadku.
 • Pomoc Assistance Opony, gdy w pojeździe dojdzie do przebicia, pęknięcia lub wybuchu opony -wymiana na miejscu lub holowanie do warsztatu.

Kluczyki:

 • Ubezpieczenie zapewniające uzyskanie odszkodowania w sytuacji kradzieży kluczyków do samochodu, tablic rejestracyjnych czy kradzieży lub zgubienia dowodu rejestracyjnego. Dzięki temu nie będziecie Państwo musieli ponosić kosztów związanych z wyrobieniem nowych dokumentów czy dorobieniem kluczyków z własnej kieszeni.

Assistance:

 • Auto Assistance Komfort zawiera m.in.: transport sanitarny, kierowcę zastępczego czy pokrycie kosztów związanych z odbiorem pojazdu po szkodzie. Dodatkowo po wypadku pojazdu lub kradzieży samochód zastępczy na 10 dni, a w razie awarii na 5. Poza tym brak jest kilometrowego limitu holowania na terenie Polski, na terenie innych państw europejskich limit wynosi 500 km. Oferta dla pojazdów w wieku do 15 lat.

NNW:

 • do kwoty 50 000,00 PLN w przypadku, gdy wypadek stanie się przyczyną trwałej utraty zdrowia lub śmierci.

Szyby:

 • W razie wybicia, uszkodzenia lub stłuczenia szyby, pokrycie kosztów jej naprawy lub wymiany do kwoty 3.000 PLN, bez utraty zniżki z tytułu bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia. Dodatkowo wypłata odszkodowania nie zostanie pomniejszona o udział własny i amortyzację części.

Co sądzicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja AC zawsze robię w PZU nie patrząc na koszta. Nigdy nie robili żadnych problemów przy wypłatach.

Wcześniej sparzyłem się na Link4, Hestii i Warcie - zawsze próbowali mnie okantować i trzeba było pisać odwołania itp.

Jak jeździłem BMW M to rzeczoznawca PZU który przyjechał na oględziny po kradzieży od razu wiedział z czym ma do czynienia  i jakie części policzyć.

 

Co do OC - tutaj patrz na cenę - to ubezpieczenie w sumie Ciebie nie interesuje.

 

Ja w tamtym roku zapłaciłem 2490 za swój pełen pakiet w PZU, ubezpieczenie M3 na 54900.

Edytowano przez Sarna1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PZU chętnie wziął bym pod uwagę. Miałem tam wiele lat ale po zmianie auta na MIII zaczęli chcieć niewspółmierne pieniądze rzędu 4-5 tysi przy dużo niższej wartości auta wg nich. Ubezpieczyciel zawsze będzie kombinował, a tu mnie trochę przekonuje dość wysoka i stała przez cały rok wartość auta (na wypadek tfu tfu kradzieży lub szkody całkowitej) + wariant naprawy w ASO na oryginalnych częściach w razie kolizji / uszkodzenia, no i holowanie z każdego zakątka Polski lub dość odległych zakątków Europy choć jak się będę wybierał dalej to wykupię coś dodatkowego na pełną odległość. Pomimo, że to Link4 to mam się czego obawiać przy takim zakresie? Mnie raczej nie będzie interesowała w razie Wu wizyta rzeczoznawcy i jego wycena + gotówka tylko ASO i bezgotówkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to podjedź jeszcze do jakiegoś ASO - mają tam całkiem niezłe oferty. Ja biorę z DECAR Warszawa i wtedy mój agent z PZU robi taką samą ofertę. Bez takiej podkładki oczywiście jest 10-15% droższy na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wczoraj do ASO z prośbą o ofertę i wysłałem im maila z danymi. Wczoraj w pół dnia nie przysłali... W zeszłym roku jedna agentka PZU powiedziała mi, że jak ktoś raz zrobi ofertę, to ktoś inny nie może jej zmienić na niższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pbet napisał:

W zeszłym roku jedna agentka PZU powiedziała mi, że jak ktoś raz zrobi ofertę, to ktoś inny nie może jej zmienić na niższą.

To prawda, potwierdzona przez kolegę z pracy, który zawsze szuka i kombinuje - ma inne terminy dla OC, inne dla AC, firmy też oczywiście są dwie różne :-)

 

Moim zdaniem Pawle wyważasz otwarte drzwi - ja od lat wykupuje pakiet AC/OC i nigdy wpadłem na pomysł, aby pytać co sądzą o ofercie inni. Czytasz warunki, rozmawiasz z agentem (tu przydaje się multiagent) i wsio. Inna sprawa, jeśli faktycznie mamy auto starsze (wówczas holowanie może się przydać...) lub chodliwe na >>czarnym rynku<< - w takich wypadkach należy pewnie zwrócić uwagę na pewne aspekty (tak sądzę).

 

PS: ubezpieczenie na wyjazd wakacyjny (dodatkowe) to faktycznie dobra rzecz, z tym że przy moim AC zawsze wszystko było (sprawdzałem 2 lata z rzędu) i wystarczyło tylko dodatkowe ubezpieczenie dla mnie i rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy orze jak może :-) Nawet nie wiedziałem, że można mieć gdzieś indziej OC i AC. Myślałem, że firmy nie chcą dawać AC jeśli nie ma się u nich tego pierwszego. Z ciekawości - jak na tym wychodzi?

Nie wydaje mi się abym wyważał otwarte drzwi. Może dlatego, że ja nie wykupuje pakietu AC/OC od lat tylko od roku, a w ubiegłym roku brałem szybko co było by auto miało jakiekolwiek ubezpieczenie. Teraz nie chcę jakiegokolwiek tylko jak najlepsze w stosunku do moich możliwości i zdrowego rozsądku. Może jakbym miał takie wieloletnie doświadczenie to bym nie pytał no ale nie mam i... pytam :-)

Tak jak też wspominałem nie mam "swojego zaufanego agenta" lub multiagenta i w temacie jestem zielony. Dlatego pomyślałem poprosić forumowiczów, którzy mogą być bardziej doświadczeni w tym temacie o opinię.

@konwil Jaki masz zakres holowania w AC? Obecnie u mnie czy w propozycjach jakie dostaję też niby coś jest ale limity kilometrów nawet te 500 to czasami za mało. Teść nie miał i jak mu panewki się przekręciły w Scenicu to koszty sprowadzenia auta z Chorwacji takie, że ho ho.

 

Wracając do oferty to dla porównania mam ofertę PZU, teoretycznie od siostry znajomej więc powinna być atrakcyjna.

OC - 974,00 zł z ochroną zniżek (zniżka 60%)

AC od wszystkich ryzyk na kwotę 37000 zł ale wartość malejąca i suma ubezpieczenia maleje o każde odszkodowanie - 3468,00 zł (zniżka 10%)

Auto zastępcze z limitem 500 zł czyli w sumie 2-3, góra 4 dni

Bez ochrony zniżek

Ubezpieczenie bagażu 5000 zł

Brak udziału własnego w szkodzie

Franszyza integralna - 300 zł

Szyby do 3000 zł - 120 zł

Assistance Super - 312,00 zł

NNW na 10000 zł - 66,00 zł

Razem 4 940,00 zł...

 

ASO mi się nie popisało. Napisali maila w stylu: likwidacja w serwisie, bez udziałów własnych i amortyzacji części, OC/AC/NNW. Nie załączając żadnej oferty, szczegółów, warunków.

Allianz - 3999 zł

PZU - 5323 zł

Hestia - 1841 zł

Wartość auta wg nich 34 745 zł

 

Edytowano przez pbet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pbet dlaczego te oferty takie drogie? Masz auto o wartości 37 tys. W zeszłym roku pełny pakiet OC/AC z ochroną zniżek wyniósł mnie 2300 PLN, co uważam za ofertę drogą. Ubezpieczam w PZU bo jak napisał ktoś wcześniej, nigdy nie miałem problemów z odszkodowaniem. Mam wykupiony wariant serwisowy. Wpływ na wysokość składki ma oczywiście miejsce rejestracji pojazdu i wysokość zniżek. Ja mam zniżki maksymalne. Czyżby Jelenia była taka droga? W zeszłym roku allianz zaproponował mi OC/AC za 1800 PLN. Aż strach się bać co będzie w tym roku :(

A i jeszcze jedno. oferta salonu i agenta PZU była w zasadzie porównywalna, przy czym agent dał mi upust w wysokości 50 PLN. Nie mam ubezpieczenia szyb, asistance na Europę wykupiłem później, nie mam NNW ani auta zastępczego.

Edytowano przez mich64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mich64 no właśnie nie wiem i stąd też ten temat. Na OC mam maksymalne zniżki, żona też (współwłasność). Na AC gorzej bo miałem tylko minicasco w PZU w 2014 i pełne w 2017 z Link4. Bezszkodowa jazda przy OC od wielu lat, z AC też nic nie było. Ta znajoma z PZU mi tłumaczyła, że u nich tak jest, że AC wychodzi 10% wartości auta i do póki nie mam większych zniżek to będzie drogo. Jak jej pokazałem ofertę z Link4 to zrobiła duże oczy i nie miała żadnego uzasadnienia dla różnicy ponad 2-krotnej przy gorszych warunkach. Dają mi 10% na AC choć teoretycznie powinni już chyba 20%. Widziałem wczoraj przejeżdżając przez miasto punkt z 17 towarzystwami, reklama o zniżkach do 75%. Podjadę przy weekendzie ale szału się nie spodziewam. Czytałem wczoraj OWU Link4 i w sumie jest ok, zakres mi odpowiada, cena do zaakceptowania i będę spał spokojnie :-) Gość ma dzwonić 28.03 i prosił by do tego czasu nie podejmować żadnych decyzji więc może coś jeszcze uda mi się ugrać, a jak nie to i tak będę zadowolony.

Edytowano przez pbet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pbet podpiszesz jeszcze wiele umów w życiu, niektóre będziesz podpisywał pierwszy raz, a z każdą nie będziesz pewnie biegał na fora. Niemniej to tylko moje zdanie, a tego typu tematy - bez urazy - uważam za przerost formy wiesz nad czym :-)

 

Niemniej, jeśli już rozmawiamy, to do meritum:

 1. Kolega, co tak kombinuje z OC i AC w dwóch różnych firmach robi to dlatego, że wychodzi na tym - wg niego - lepiej. Czyta te warunki wszystkie i analizuje wspólnie z żoną przez 2 bite tygodnie, zanim cokolwiek podpisze. Pyta zawsze kilka różnych firm. A moim multiagentem niestety pogardził :-) tzn. wybrał inną ofertę, ale dzięki tym zabiegom kolegi wiem jaki jest rozrzut cenowy i wiem, że raz wygenerowana oferta dla klienta w danym TU nie może zostać zmieniona.
 2. Nie wiem jaki mam zakres holowania; w 90% poruszam się w promieniu do 200 km od miejsca zamieszkania, a będąc w Polsce zawsze jakieś ASO/warsztat znajdę - więc tu się nie martwię, choćbym był nad Bałtykiem. Druga sprawa, że mam 2-letni samochód z 47 000 km przebiegu, więc nie myślałem póki co o wielkich awariach. Jak chodzi o samochód nr 2, to on już jest numer 2 właśnie :-) (ale AC ma, jak najbardziej). A do Chorwacji nie pojechałbym z holowaniem do 500 km - tylko tyle i aż tyle... Więc przed wyjazdem tegorocznym pewnie sprawdzę w umowie odległość, o którą pytasz i ew. się to rozszerzy na czas wyjazdu (chyba kiedyś tak robiłem).

Czyli teraz widzisz jak robi Link4 - zaniżył Ci wartość samochodu (32 kPLN); ASO wg mnie podaje wartość z tabel Eurotax'u. Kolejna sprawa, to OC powinieneś mieć na poziomie 600-700 zł, a tu wyszedł blisko 1000 zł - czemu tak drogo? Ja też mam zniżki 60% - może ta cena przez ochronę zniżek :?: Ja nigdy czegoś takiego nie miałem, ale w sumie można - pytanie ile to faktycznie kosztuje (powinieneś się tego od agenta dowiedzieć). Niemniej suma finalna jest horrendalna. Cena Hestii jest najniższa, bo być może biorą Twoje zniżki z OC do AC (kiedyś tak robili, stąd ja osiągnąłem pełne zniżki do AC bardzo szybko). I - co może Cię najbardziej w tym temacie powinno interesować (może nawet bardziej jak cena...) - likwidowałem szkodę z AC w Hestii i ogólnie jestem zadowolony. Auto było stare, więc nie odbyło się to w ASO, bo jeśli robisz w ASO i auto jest w miarę nowe - to powinno być jeszcze lepiej. Szwagier również likwidował szkodę z AC w Hestii - wszystko było w porządku.

 

3 godziny temu, pbet napisał:

@mich64 no właśnie nie wiem i stąd też ten temat.

 Ale my Ci nie powiemy czemu masz tak drogo :-)

 

3 godziny temu, pbet napisał:

Dają mi 10% na AC choć teoretycznie powinni już chyba 20%

Nie wiem jak to liczysz, ale po pierwszym roku ubezpieczenia logicznie jest dostać właśnie 10% w drugim roku, choć to też pewnie zależy od towarzystwa (może być i 50% po roku). 10, 20, 30, 40, 45, 50, 55, 60 - jakoś to tak było chyba w jednym z towarzystw, które rozważałem; a z kolei Hestia przeniosła z OC (co napisałem już wyżej).

 

Powodzenia, bo dylematy, które tu przygnałeś, tak łatwo nie odejdą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, konwil napisał:

podpiszesz jeszcze wiele umów w życiu, niektóre będziesz podpisywał pierwszy raz, a z każdą nie będziesz pewnie biegał na fora.

@konwil no jasne, że nie pierwszy i nie ostatni raz ale to forum motoryzacyjne, temat motoryzacyjny choć pośrednio więc czemu o tym nie rozmawiać? No ale dość o zasadności tematu. Byłem i jestem ciekaw więc założyłem. Nie każdemu się musi podobać co szanuję :-)

9 godzin temu, konwil napisał:

Druga sprawa, że mam 2-letni samochód z 47 000 km przebiegu, więc nie myślałem póki co o wielkich awariach.

Mój troszkę straszy i z trochę większym przebiegiem ale wiadomo, ubezpieczenie kupuje się na wszelki wypadek, a nie po to żeby z niego na pewno skorzystać. Tym bardziej wydaje mi się, że warto pomyśleć o tym aby jego warunki były jak najkorzystniejsze i jak największy był zakres możliwej "pomocy". Podobnie z ubezpieczeniem na życie. Wykupując nikt nie ma w zamiarze z niego skorzystać ale każdemu zależy na jak najwyższej kwocie ewentualnego odszkodowania.

9 godzin temu, konwil napisał:

A do Chorwacji nie pojechałbym z holowaniem do 500 km - tylko tyle i aż tyle...

Jasne, wtedy lepiej wykupić dodatkowe ale w promieniu 500 km gdy mieszkam blisko granicy można spokojnie pojeździć np. do Drezna, Pragi, Berlina itd. i nie martwić się o sprowadzenie auta w rodzinne strony w razie "unieruchomienia". Podobnie z wypadem nad morze, na mazury czy w Bieszczady. Oczywiście takie wypady nie są codziennością ale warto mieć ten "wewnętrzny spokój".

9 godzin temu, konwil napisał:

Czyli teraz widzisz jak robi Link4 - zaniżył Ci wartość samochodu (32 kPLN)

Kwota podobna jak w większości TU. Między 32 a 34. Na szczęście można negocjować i na dodatek zagwarantować sobie stałą kwotę przez cały rok. Czyli w marcu 2018 auto warte X zł, w lutym 2019 tyle samo. To duży plus.

9 godzin temu, konwil napisał:

tu wyszedł blisko 1000 zł - czemu tak drogo?

Pytanie do PZU. Ochrona zniżek w OC jest ponoć standardem. Niestety Link4 podaje cenę za pakiet i nie rozbija jej na poszczególne części więc nie wiadomo ile za każdą opcję się płaci.

9 godzin temu, konwil napisał:

Cena Hestii jest najniższa, bo być może biorą Twoje zniżki z OC do AC (kiedyś tak robili, stąd ja osiągnąłem pełne zniżki do AC bardzo szybko).

W sobotę podjadę i poproszę o szczegóły i OWU. Fakt oferta jest niższa o prawie 500 zł ale bez dodatkowego ubezpieczenia szyb, opon, kluczyków, jest niższa i zmienna wartość auta, brak assistance i ubezp. bagażu podręcznego.

Edytowano przez pbet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostały dla Ciebie wygenerowane oferty w kilku towarzystwach, to jak sądzę >>mój agent<< to widzi, więc... jak sądzę pomyślał: "ten gościu i tak u mnie nie weźmie, bo pytał już w Allianz, PZU, Hestii i Link4 niezależnie ode mnie" i zastanawia się jak podejść do takiego klienta :-) Pawle, przecież pracujesz w handlu - jak Ty byś podszedł do takiego klienta? :-D

Edytowano przez konwil
Perfidne zacieranie faktów i mitów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz 100% racji, a jeśli chodzi o mnie i moje podejście klienta to zawsze staram się wybadać jego potrzeby i spełnić oczekiwania. Tak w skrócie. No i działam szybko, bo czas to pieniądz, a nie lubię gdy pieniądz mi ucieka :-) Dziwi mnie takie zachowanie handlowców ubezpieczeniowych. Czyli ja też nie mam przygotowywać ofert klientom, którzy pytają w kilku miejscach? To bym nie miał komu robić tych ofert :-)

Edytowano przez pbet
Jeszcze perfidniejsze zacieranie faktów i mitów... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, pbet napisał:

Czyli ja też nie mam przygotowywać ofert klientom, którzy pytają w kilku miejscach? To bym nie miał komu robić tych ofert :-)

Przecież wiesz o co chodzi: jeśli oferta została już przygotowana, to żaden inny agent, czy przedstawiciel TU już Ci jej nie obniży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może racja, branża w końcu inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest wg mnie w tym, że tu się ewidentnie idzie na ilość, a nie na jakość - czyli lepszych jest kilku klientów, którzy podpiszą na mniejszą wartość, a nie dopieszczanie jednego, który może i negocjuje coś droższego. Powiedziano mi to kiedyś wprost, gdy innemu agentowi opowiadałem, jak to jeszcze inny agent przekonywał mnie miesiąc (negocjowaliśmy...) do podpisania umowy o inwestycje i ubezpieczenie. Kasy za mnie dostał tyle, co za kilku, kilkunastu takich co złapał w tym samym czasie.

 

PS: żeby nie było, ja też nierzadko robię oferty dla Klientów, żeby nie stracić kontaktu ergo pokazać poziom cenowy; jeszcze inna branża, ale zasada podobna jak u Ciebie; inna niż przy ubezpieczeniach :-)

Edytowano przez konwil
Doprecyzowanie logiki wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meg. Grandtour z 2016 1.2 TCE  ubezpieczane  w  dużym mieście X 2017- pełen pakiet dilerski z Warty- ok 2300 zł.

Kiedyś miałem kradzież auta rozliczała- Aviva, żadnych problemów, wypłata z AC szybko, a kwota odpowiadała wartości auta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Histe też mam w AC/OC w TUiR Warta, również mam podobny samochód (Megane III kombi z 2016, tyle że dCi), auto zarejestrowane w podobnie dużym mieście (Kraków), a także ubezpieczałem w podobnym okresie (VII 2017) - 1457 zł (zniżki chyba maksymalne). Także "wicie, rozumicie..." ciężko tu cokolwiek porównać. Aha, wartość do AC była wówczas ca. 52-53 kPLN (nie pamiętam dokładnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To cena kosmicznie niska. Ubezpieczam OC+AC kilka aut i podobną kwotę (1400 zł) zapłaciłem w minionym roku za 3 letniego Hyundaia o wartości ok 38 tys zł- a porównywałem wtedy chyba wszystkie ubezpieczalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, może trafiłem na promocję - tego nie wiem - wiem też (bo sprawdzałem), że w tym samym czasie (wakacje 2017), kiedy rozważałem również zakup Laguny 2.0 dCi z 2011.12 (wartość samochodu ca. 40-45 kPLN), ubezpieczenie miało wynieść ok. 3500 zł (zakres ten sam co mam w Meganie, ale nie pamiętam firmy, niemniej też był to wariant najtańszy).

Drugie auto - Megane II, 1.5 dCi, 2008 - wartość ca. 12 000 zł - podobny pakiet AC/OC :arrow: 1037 zł (Ergo Hestia). Nie pamiętam czy to jest wariant ASO czy nie (do roku wcześniej był).

Dlatego, powtórzę się, ciężko cokolwiek porównywać, bo zmiennych jest bardzo dużo, ale możemy tu jak wędkarze podyskutować - kto złowił najtańszą rybę :-D:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, konwil napisał:

możemy tu jak wędkarze podyskutować - kto złowił najtańszą rybę :-D:-)

Albo najlepszą. Cokolwiek to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pbet i tu jest wg mnie sedno sprawy: najlepsze dla kogoś nie musi być równie dobre dla kogoś innego. Jeden woli udział własny na poziomie 1000 zł (sic!) - i wtedy ubezpieczenie gwałtownie leci w dół (wiem od sąsiada, co kupił Lagunę 2.0 dCi i brak mu kasy na jej utrzymanie...), drugi - w tym ja - chce mieć zniesiony udział własny, a trzeciemu zależy na ochronie zniżek. Na tym ostatnim mnie nie nigdy zależało, bo w dzisiejszych realiach każde TU liczy co innego i inaczej do tego podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie chce mi się już dalej "rozeznawać" rynku i na 99% skorzystam z oferty Link4 z pierwszego postu. Analizując warunki innych TU jest ona w mojej ocenie najbardziej optymalna pod kątem moich potrzeb, komfortu spokojnego snu i nie wydrenuje za bardzo portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będąc z Tobą - jak zawsze - w 100% szczery, uważam że to dobra oferta. Cena (mówimy o tej za 2.300,- jak mniemam) też jest w porządku. Ja się również spodziewam w tym roku na podobnym poziomie (starsze autko...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pozostało mi tylko opłacić. Ciekawostka, że jak ktoś ma punkty Payback i nie ma co z nimi zrobić tak jak ja bo zbiera je od święta to można nimi obniżyć kwotę do zapłaty. Zdjęli mi chyba 3500 punktów i będzie taniej o 35 zł. Zawsze coś. We właściwej polisie wyszczególnili jaka jest składka za OC i wynosi 452,26 PLN. Reszta czyli 1847,74 zł idzie na AC wypadkowe, AC kradzieżowe, program pomocy z samochodem zastępczym i assistance opony, NNW, kluczyki plus (w tym tablice rejestracyjne i DR), szyby (bez wkładu własnego), Assistance Komfort (najbogatsze). Oczywiście do tego zielona karta ale to już darmowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×